edade adlı kullanıcının mesajları

roma kılıcı ve kılıçlar ile ilgili düşüncelerinizi gerçekten beğendim..özelliklede beyzbol sopası diyaloğunuz pek güzeldi, ama malesef doğru şeyler bunlar..ama merak etmeyiniz savcılar herhangi bir suçta kullanılması halinde 6136 dan ceza veremeseler bile tck ya göre silah sayıyor o sopayı..Kılıçlar hakkında söyleyeceğim şey ise şu anda imali ,ithali ,taşınması, bulundurulması yasak, ancak yeni silah kanunu tasarısı ile bu durum değişebilir..malesef değişebilir..siz biraz bekleyin belkide hobinize kavuşabilirsiniz, burası türkiye ne de olsa...

BEN BU SİLAHIN ÜZERİNDE "ERMA WERKE" ibareli olanını gördm internette..Oda luger sanırım..biraz bilgi alabilirmiyim sizden bu konuda acaba..saygılar..

ELLERİNİZE SAĞLIK..O KADAR GÜZEL OLMUŞ Kİ..BEN SİLAHLARIN İSİMLERİNDEN KISACASI KİMLİKLERİNDEN ÇOK HİKAYELERİNİ SEVİYORUM..ÇÜNKÜ O KADAR ÇOK SAVAŞ OLMUŞ VE ÜLKELER BİRBİRİNE O KADAR SİLAH YAPMIŞLAR Kİ..ASLINDA HER ESKİ SİLAH ESKİ BİR TARİH...

EVET O VERİLERİN HEPSİ VAR, ZATEN O PROĞRAMDA VARDI BENDE, AMA BAŞKA VERİLER DE İSTİYOR..TAM BİR HESAPLAMA YAPAMADIM..SORUN BENDEN DE KAYNAKLANIYOR OLABİLİR..:( YİNEDE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM..

problem o proğramlar sanırım av tüfekleri yada havalı tabancalar için tasarlanmış.Dolayısıyla fişeğin etkili mesafesini zaten kendin giriyorsun..Vede verileri farklı zaten..benim amacım elimizde bir 9mm. tabanca var, ve atış yapıyoruz, ilk hızını 350 m/sn alalım, örneğin 60 derecelik bir açıyla atış yaptık, hava sıcaklığı vs.. normal şartlar altında düşünelim, benim mermi çekirdeğim nereye düşer..ne kadar yüksekliğe çıkar..bunları öğreneceğim bir proğram arıyorum..Umarım açıklayabilmişimdir.

bilmem lafım dinlenirmi ama, zigana marka silahı kesinlikle tavsiye etmiyorum..hadi yavuz biraz biraz daha iyi ona göre..ama paranız varsa sig sauer i tavsiye ederim..bence glock tan daha iyi..

merhabalar hepinize..burada ne işin var diyeceksiniz çok doğru, ama merak işte diyelim..bide fizikçi olmanın getirdiği zorluk olsa gerek..benim kısacası şöyle bir meramım var: atış mesafesini ölçen bir proğram arıyorum..proğramların çoğu yada hepsi diyelim ingilizce..veriler de sanırım dürbünlü av tüfeklerine göre giriliyor..normal tabancalar için yapılan hesaplamalar da genellikle havasız ortama göre yapılıyor..ben açı rüzgar kot farkı tüm verileri girmek hız ve maximum menzil hesaplamak istiyorum..böyle bir proğram var mı?..yardımcı olursanız çok sevinirim..hepinize rastgelsin.. £tabanxalı$