Posts by Pena

  Aksu Avdan daha önce alışveriş yaptım ve memnun kaldım ancak alacağım ürün orada mevcut olmadığı için başka yere bakmak durumundayım.

  Arkadaşlar merhaba internet üzerinden co2 tabanca alacağım bazi siteler kimlik fotoğrafı istiyorlar. Ve ben bunu doğru bulmuyorum güvenlik açısından. Bazı siteler de tc no istiyor sadece. Tc no çok sorun degil çünkü internetten yaptığım bircok alışverişte tc veriyorum zaten. Avfoni nasıl bir sitedir güvenilir mi? Siparişleri çabuk yolluyor mu? Kimlik fotosu istiyor mu?

  Arkadaslar kwc 357 revolveri baya bi araştırdım internetten. Yabancı forunlara baktım bu tabancayi kullanan insanlar gaz kaçırma sorununun olduğunu yazmışlar az buz değil baya şikayet eden var. Revolverdan vazgeçtim. Makarov düşünüyorum. Makarov çok begenilmiş çünkü. Aklımda bi soru var. Blowback istemiyorum ancak bazı tabancaların üst sürgüleri dahi hiç hareket etmiyor acaba makarovda nasıl? En azından üst sürgüyü çekebiliyor muyuz?

  Sızdırma olunca ne oluyor acaba? Tüpün çabuk bitmesi dışında ne gibi problemler doğurur?

  Bir sorum olacak:

  Tabanca ile 20 atış yapsam tüpü çıkarmasam atışa ertesi gün devam etsem 24 saatte tabancaya zarar verir mi acaba? Bu şekilde kullanmis olan var mi?

  kwc s&w 357 modelini kullandım bende boyutu düşünerek 2.5ugun daha kucuk olmasini beklerken aradaki fark sadece namludaki bir kac santimetre.. tup kabzede oldugundan mi bilinmez fazla kaba kabzesi, ele oturşundan ve agirlik dengesinden çok memnun kalmadım. Güç olarak aralarında çok büyük bir fark hissetmedim. Mekanizma olarak da havayı boşa kaçırabilecek yüzey yüzeye birleşen 2 eklem noktası mevcut, sarjorden gazlilarda bu tek eklem noktası olduğu için gazı daha verimli kullanır.

  Teşekkür ederim. Peki alınabilecek bir tabanca mı sizce? 10metre atışlar için yeterli olur mu ve dayanıklı bir ürün müdür?

  Bizden daha az harcayarak bu hobiyi yapan milletler var malum. Mühimmat olsun tüp olsun dert etmelerine gerek yok.

  Çelik bb atan geri tepmesiz bir tabancayla tüpün kuvvetli olduğu ilk atışlarda kırabilirsiniz tüp azalınca farklı hedefe geçersiniz.ama bu co2 de şekilli olsun, isabetli olsun, güçlü olsun, sekmesin yaralanmayalım; bu dediğimiz elementleri bir tabancada bulmak zor birisinden fedakarlık edip cebe uygun seçim yapmak insani terletiyor ve sorular sormaya zorluyor. Hangisini alırsanız alın bir diğerinde aklınız kalacak. 2. Elleri takip edip maddi zararı aza indirerek merak ettiğiniz tabancaları deneyebilirsiniz. Acele davranmamalı!

  Değerli yorumunuz için teşekkürler. Peki siz önerecek olsanız co2 hangisini önerirdiniz?

  Youtubedan izlediğim videolarda millet co2 tabanca ile şişe kırıyor balon patlatıyor vs. ben de bu şekilde eğlenmeyi planlıyorum. Yoksa 30 metreden hedef atışı yapmayacağım. Bu yüzden co2 ye yöneldim.

  Yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum arkadaşlar. Benim hedefim çok yüksek değil maximum 10 metrede atış yapıyorum. Şişe kutu vs. vuracağım Grupman çalışmayacağım. Metal hedef kutum var ev içinde ona atış yapacağım. Zoraki çok iyi ancak ebadı bana büyük geliyor. Daha küçük bir şey istiyorum. Kwc 2.5 inç beni cezbetti ancak isabet güç olarak tereddüt ettiğim için kwc 4 inç modeli bana en yakın. Acaba 10 metrede bu revolver ile isabet sağlayabilir miyim?

  mno kwc makarov da revolverdan sonra aklımda olan ilk silah. Çünkü küçük ve fiyatı çok iyi. Ancak bazı takıntılarim var. Bazi tabancalarda tüpü ve magazini yerleştirip direk atış yapiyosun ve insan blowback olmasa da en azından magazini ve tüpü taktığında üst sürgüyü çekip atış yapmak istiyor. Gerçeklik açısından. Acaba makarovda üst sürgü cekiliyor mu ve şarjör bittiğinde sürgü kendini geriye aliyor mu?

  Merhaba arkadaslar yeni üyeyim. Siz değerli arkadaşların deneyimlerinden yararlanmak istiyorum.

  Yaklaşık 2 ay önce atıcılığa merak saldım ve internetten kırmalı pellet atan ucuz bir tabanca aldım ancak beklentilerimi karşılamadı. Şimdi yeni bir tabanca almak istiyorum ve beklentilerim şunlardır:

  1)Nokta atışı kadar milimetrik olmasa da iyi bir isabet oranı.

  2)Çok çok uzun yıllar olmasa dayanıklılık.

  3)400tl limit.

  Co2 tüplü, revolver tarzı, bilye atan bir tabanca istiyorum ve araştırmalarım sonucu birkaç model buldum. Bulduklarım;

  1) Umarex Smith Wesson M&P R8 (390tl)

  2) Kwc Smith Wesson (300tl)

  Kwc Smith Wesson'ın 3 seçeneği var;

  2.5 inç 4 inç 6 inç.

  Sizler kadar detaylı bilgi sahibi olmadığından danışmak istedim:

  Bu iki tabancadan hangisi daha iyidir?

  Kwc'nin mevcut 3 seçeneği arasındaki farklar nelerdir ( isabet, güç vs)

  Önceliğim revolver ancak revolver harici co2 bilye atan 400tlye kadar olan tabanca da önerebilirsiniz.

  Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok minnettâr olurum. Çok teşekkür ederim.