Ahmet44 adlı kullanıcının mesajları

Bu gün elime geçen Kral N11 Arborel (ahşap görünümlü plastik:/) Yaylımı :)))) Büyük bir hızla namlu temizliği yapıp sıfırlama ve hedef atışları yaptım.

Önceki kullandığım Hatsan mod 99 ile çoooook denememize rağmen beceremediğimiz düzgün grupmanlı sıfırlamayı 3. atışta 4 cm çapa - 4.atışta 2 delik bitişik 3. 2.5 cm olarak yaptım .

(21 metre gez arpacık )

Atışlarımı masa üzerinden destekli Gez-Arpacık yaparak ....

35 m 30*30( 3de3) - 20*20(3de3) - 10*10 (3de2) olarak vurdum.

50 m 40*40 (3de3) - 30*30 (3de2) - 20*20 (3de2) isabetle vurdum.

mod 99 ile ulaşıp ulaşmadığından emin olamadığım 145 m mesafedeki 4metrelik kapıyıda sesini duyarak tınılattım .;grin;

Gelelim beğenmediğim kısma Ahşap görünüm yerine gerçek ahşap olsaydı belki 500-750 gr ağır olurdu ama daha hoş olurdu . ( yapan varsa ahşap kundak yaptırmayı düşünüyorum :thumbup:)

kaplamanın rengi sitesinde görselinden daha koyu tonlu güzel.

gez arpacık güzel kaybolmuyor. mod 99 arpacık silikleşiyor.

Mod99 dan daha güçlü bir tüfek üst üste yaptığım 15 atştan sonra iki ellle kurma ihtiyacı hisediyorsun .

Biraz daha kullanıp dizellemesi geçip sakinleşince değişimleri paylaşmaya çalışacağım .

Resim işini beceremedim

Av doğa firmasının sitesinde yer alan tel haricinde iletişim bilgileri varmı?

Bir haftadır günde 3-4 arıyorum açan yok

Bunlara aynen katılıyoorum

Harici sebeplere girmeyeceğim. Bir arkadaşımız güzel bir örnek verdi milli piyade tüfeği bu ürünün geliştirilmesinde kullanıcı tecrübesi hariç ergonomi anatomi ürün geliştirme araştırma yanlış hatırlamıyorsam 37 kişi çalışmış... yerli firmalarımızdan bünyelerinde Ergonomi _ anatomi bilen ürün geliştirme yapan kaç kişi var acaba. Çukulata gibi habire yeni çıkarmasınlar 2_3 senede bir yenilesinler ama onların emeğine bizim paramıza değsin. Cesaretli olsunlar bakın gözümüzü kararınca neler yapıyoruz. Bizim insanımız cesareti adamın delisin sever Arge ye yatırım yapmaya korkmasınlar.

Harici İçerik youtu.be
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Geçen hafta Akın kardeşimle kapalı ortamda yaklaşık 37-38 metrede 30*25 hedeflere atış yaptık . her attığımızı vurmadık . Ama vurunca mutlu olduk .Dürbünsüz yaylı mod 99 ile . o mesafede hedef arpacıkta kayboluyor nerdeyse