Yamtar adlı kullanıcının mesajları

gamolar ne yazık ki çöp ayçiçeği gibi açar.. iyi bir grupman için test atışlarında da tercih edilen hatsan jsb diabolo 15 18 grain aralığını tercih ederseniz bence daha doğru bir sonuc elde edersiniz.

hatsan jsb diabolo denemedim. ama belkide bi tek onu denememişimdir. jsb nin test saçmalarının hepsini denedim. belki oraya yazmayı unuttuğum saçmalar bile vardır. silahın namlusunda veya mekanik bi yerinde bi sıkıntı olduğuna eminim. çünkü hiç bir saçmayla doğru düzgün bi gurupman vermedi. hele ki 20 metre gibi bir mesafeden. dün açmış olduğum konular içinde var mod 25 havalı tabancayla bile yakaladım bu gurupmanları. Yani pcp gibi bir silah böyle bir sonuç versin pek aklım almıyor üstadım

Hatsan AT 44 TH 10 LONG LW modelin bence 4.5mm si iş yapar ancak görüldü ki bazı ayarlamalar yapmak gerekmektedir ozelliklede her tufekle her pellet ile ayni atisi bekleyemezsiniz. Tüfeği aldığınız gibi rap rap rap atış yapmak istiyorsanız en son çıkan flash modeli grupmanlarıyla ve cok uygun fiyati ile goz dolduruyor. 6.35 icin hatsan predatör modeli mevcut yuksek kalibre tüfeği olarak. Anladigim kadariyla siz kucuk bir miktar butce ayırdınız tufekten once sormak istedigim pompa ile mi scuba tupu ile mi doldurmayi düşünüyorsunuz? Eğer ki pompa ile kullanacaksanız bence hatsan flash cok uygun.. tup hacmi hersey değildir, tabiki yukarıda sayin atos yuksek kalibre icin tupuyle ilgili ufak tüpler olarak bahsetti ben 5.5 aticam 1 dolurma ile 40 45 atis bana yeterli diyorsanız bence flashi degerlendirin. Şahsen benimde aklımda ha aldı ha alıcam durumdayım.

Evet çok haklısınız flash özellikle fiyat olarakta çok uygun. Tabi kullanma imkanım olmadı ama ağırlık olarakta hafif diyorlar. İzlemiş olduğum videolarda fiyat-performans-ağırlık bağlamında değerlendirilecek olursa hatsanın fiyat olarak kullanıcıları düşünerek yapmış olduğu güzel bir silah. ama tabi güç konusunda tatmin olma kişiye göre değiştiği için kimi ne kadar tatmin eder o ayrı bi konu

Özellikle compact modelinin gurupmanı ve gücü çok iyi diyorlar. İzlemiş olduğum videolarda gerçekten güzel sonuçlar verdi. Satılık ilanlarında sıfırdan farksız nova var. Değerlendirmenizi tavsiye ederim

Kralın ilk serı tufeklerı,hemen fabrıkaya gonderın çekiç yay namlu vs tamamıyla revize edılecek ve fazlasıyla memnun kalacaksınızdır...Kral idris usta tlf nunu özelden ıletıyorum,mesgul olup dönemez ıse watsaptan sorunu ıletın doncektır sıze

Üstadım yardımların için çok teşekkür ederim. İdris ustayla görüşüp durumu anlattım. Tüfeğin içine sıkıntılarıyla ilgili bir not yazıp fabrikaya yollayın gereken yapılır dedi. Paketi yaptım yarın yollayacağım inşallah dediğiniz gibi namlu ve diğer parçalar değişirde silahtan soğumam. Verdiği gurupmanın pcp ile yakından uzaktan alakası yok

Dostum kargo konusunda bayağı şanslısın sana bayağı hızlı ulaşıyor kargolar :))

Sorma abi son zamanlarda kargodan yana yüzüm gülüyo :)) yarında senin kralı gönderiyorum fabrikaya inşallah yine hızı şekilde gider gelir

Bugün hava harikaydı. Dedim bu havayı değerlendirelim. Aldım kral puncheri çıktım bahçeye. Dün bu silahla yapmış olduğum grupman testi hiç hoşuma gitmemişti. 21 metreden yaylı

silahlardan daha beter bir gurupman vermişti. Bugün bi kere daha deneyeyim dedim. Fakat yine aynı sonuç. pcp ye göre 21 metreden en kötü 1 lira grupmanı vermesi lazım diye düşünüyorum. Şuan resimlerdeki gurupman bugüne ait.Bazı işaretlemiş olduğum atışlar bariz benim yapmış olduğum hatalar onuda söylemeden geçmeyim. 2 gün boyunca deneme yapmış olduğum pellet çeşitleri şunlar:

1-gamo pro hunter 15,43

2-gamo pro magnum 15,43

3-jsb straton 15,89

4-norica 13,73

5-spoton dome 16,5

6-JSB Exact (Test saçması)

7-JSB Exact 18,13

8- v.sport match 15,43

(Tüm denemeler 200-110 bar arası yapıldı)

180-230 cc küçük tup hacmı ile gerıde kalmış modeldır at44,, 300-400-500 cc tüpü olan modellere bakın,,özellıkle 6.35 guc dolayısıyla yuksek hava sarfıyatı yapar,kücük tup hacmınde hızla düşen bar isabetıde zaten bozar...Tüfek uzerınde hava ayarı hızla yapılan modellerde cok mantıklıdır,At44 de malesef bunların hıcbırısı yoktur.

Konu harika bir şekilde açıklanmış...

Dün bu paylaşımı görünce bende kral arms arayarak puncher modeli pcp için namlu ucundaki alev gizler şeklindeki küçük parçası elimde mevcut değildi. Parça bugün elime ulaştı. TEŞEKKÜRLER KRAL ARMS

Ben 20-30 m civarı atışta pek başarılı olamayınca fabrikada dipçikli kundak taktırdım. Kullanımı çok daha zevkli ve isabetli oldu.

Ağırlık konusunda kesinlikle katılıyorum. Tüfek tabanca karışımı bişey olmuş. Ama bu ağırlığını keyifli atışlarla telafi ediyor. Dipçiği ne kadara yaptırdınız hocam. Rica etsem müsait bi zamanda resim atar mısınız?

Ayakta desteksiz atışlara göre iyi bir grupman bence. Özellikle silahın ağırlığını düşününce. HN'nin match pellettleri ile daha iyi sonuç alacağınızı düşünüyorum. Güle güle kullanın.

Teşekkür ederim hocam. Evet ilk denemem ve ayakta bu şekilde bi grupman vermesi açıkçası benimde hoşuma gitti. sizinde dediğiniz gibi match türü saçmaları denemeyi bende düşünüyorum.

Tabi açayım, dürbünü optik merkeze alıyoruz ve tüfeğe takıp atış yapıyoruz normalinde aynı düşey elsende atış yapması getekirken benimki bir dot sağdan vuruyordu. Dürbün ayaklarından şimleme yapmama rağmen düzelmemişti. O yüzden servise gönderdim onlarda sağılsunlar namluyu komple değiştirmişler.

Teşekkür ederim ustam. Olurda bizde böyle bir durumla karşılaşırsak sorunu nasıl çözeceğimizi öğrenmiş olduk..

3 gün önce almış sıfır olarak almış olduğum hatsan mod 25 superchanger ile bugün tanışalım dedim. Tüfek mi tabancamı çözemedim ama güçlü ve keyifli bir silah. Gamo Pro Hunter 7,56 grain ile 22 metreden ayakta desteksiz 10 atış yaptım. Oldukça ağır bir silah tabancaya göre. Şimdilik ilk deneme bu şekilde ilerleyen zamanlarda daha güzel olacak diye umuyorum. Saygılar

Optik merkezleme sorunum vardı. O yüzden namlu değişti, manometre 15 bar az gösteriyordu öanometre değişti tüpünde oringinde kaçak varmış komple tüpü değiştirmişler. Terik yumuşasın istemiştim. Yapmışlar. Tüfek susturuculu şekilde çantaya sığmıyordu. Muhtemelen orjinal çantası değildi. O yüzden çanta hediye ettiker. Kral gibi firma.

Optik merkezleme sorunu derken nasıl bir sorun vardı ustam biraz açarmısınız. Saygılar...