aevbas adlı kullanıcının mesajları

benim silahımın biri ekol ultimate es635.aldığımda tetiği çok sertti.50 atış sonrası tetik parmağım kapıya skışmış gibi hissettim.çok kötü bir durum.hemen silahı açıp tetik mekanizmasını yumuşattım.tabiki ucuz silahta tetik ayar tertibatı yok.bir eğe yardımı ile oldu.6,35 çok güzel şişe kırıyor fakat 4,5 daha hızlı olur,ağır pelletler ile kullanabilirim dedim.zaten silahı seçme nedenim fabrikasının yakınımda oluşuydu.fabrikaya gittim 4,5 kalibre namlu istiyorum dedim.elimizde yok veremeyiz zaten maliyetli olur dediler.iş başa düştü dedim.elimde yirmibeş sene önceden kalma 4,5 kalibre baikal namlu vardı(varmış eşyaları karıştırırken buldum)bin tl bulsam bukadar sevinmezdim.sonunda 6,35 in yerine 4,5 namluyu taktım.eldeki imkanlarla bayağı zor oldu fakat güzel bir uğraştı.yakın zamanda kullanıp performansını görmek istiyorum.

herkese merhaba.adım ahmet.pcp tüfeklere ilgim arttı.formu yararlı gördüğüm için aranıza katıldım.ateşli silahları taşımak kullanmak ülkemizde zor prosedürlere bağlı (almak çok kolay olsada!).doksanlı yıllarda 4,5 mm rus baikal marka namludan kırma havalı tüfekle epey atış yapmıştım.inşallah forumda yararlı bilgilere sahip olurum.saygılar.