Posts by onur48

  Daha once hatsan 150 torpedo vortex 5.5 kullandim.pcp tufek almayi dusunuyorum.hatsan mi kral mi almaliyim.hafif tufek dusunuyorum.tavsiyeleriniz nelerdir ?

  Dostum tavsiye almak için biraz daha açman gerekiyor bence , kaç metreye atacaksın,penetrasyon mu güç mü istiyorsun,scuba mı pompa mı kullanacaksın dolum için,kaç stabil atış olacak alacağın pcp de (tüp büyüklüğü, ???cc)hatsanın pcp leri ağır oluyor genelde hatsan flash hariç,kralın pcp leride orta derece hafif denebilir.

  Bu ürün bende mevcut.Bozkurt Av'dan ürün gelir gelmez satın aldım.Oldukça pratik hafif olması ve tüpü zorlamadan sağlıklı dolum yapması sebebi ile tercih ettim.Flash tüfeğimi doldururken bi sigara yaktım ve sigaranın yarısındayken 200 barı geçmeye başlamıştı :) Ürünün içerisindeki piston muazzam bir güç üretiyor ve bu sebeple biraz ses yapması normal.

  güle güle kullanın ustam 165 cc tüpü patlatmasanız bali :)

  VECTOR Counterpunch 6-25x56 FFP MP geçen ay sıfır olarak aldığım dürbünü denginde ffp olmayan bir hawke ile takaslamak istiyorum.

  değerinde fiyat veren olursa satabilirim.

  dostum dürbün hakkında olumsuz düşüncelerin nelerdir.almayı düşünüyordum finansman ayarlayıp ama discovery hı a döndüm gibi 4-14x44 ffp. görüntü kalitesi daha iyi olduğu söyleniyor discoverynin. Satma sebebin ffp olması mı görüntü kalitesi mi reticle mı?

  Merhaba,

  Fethiye/Muğla’dan selamlar, hatsan at44 var araştırmadan almıştım ,kamuflaj rengi hoşuma gitmişti. Birde satıcı almışken tüplü al şöyle güçlü böyle güzel derken şimdi pcp olduğunu öğrendiğim 5.5 havalıya sahip oldum. Bir kutu pellet bitirmeden koydum bir kenara uzun zamandır elim varmıyordu, Tüp bitmiş , peletler biryerlerde alıp koymuşum, Optima 3-9x32 dürbün...o ring değişimi temizlik bakım derken kendimi yine bu hobinin içinde buldum.

  Toparlıyorum

  Bu arada bir kırma havalı envantere katıp devam etmek düşüncesindeyim.

  Hoş geldin toprağım :)Ben de Marmaris.Soracağın şeyler olursa her zaman yardımcı olurum.

  scuba kullanmıyorum hocam ben ama ufak 3,1 lt kullandığım pompa ile dolan alıcam birtane yanımda dursun acil hava dolumu gerekebilir gibisine.puncher breaker rahat rahat 3 5 dk da doluyor zorlanmadan. boyum 1,85 kilomda 65 zayıf biriyim yanı :) ama 1ilk kullandıgım günden buyana zorlanmadım hiç pompayı kullanırken.scubaya dolumuna para verip durmak bana göre değil.yılda 1 kere bakıma gönderırım izmire hatsana pompayı 30 40 lira kargo parası öderim.hava basarkende ısınınca pompa az beklerim tekrar basarım olur biter :)

  Hatsan flash 165 cc tüpe sahip, rg yok pcp de ayrıca, illahaki hatsan diyorsan airmaxe bir bak derim rg li modeline. Ama kralın pcp leri rg li gibi olmasada yeterince stabil atar. Puncher breaker kullanıyorum ben ufak ama 280cc tüplü ve rg li kendisi. RangeFinder ve strelok + ile çok eğlenceli atışlar yapılabiliyorum. Bir AA ya da FX değil ama yeterli şimdilik.

  6 litre 300 bar ve mutlak CARBON FİBER Tüp alın...Neden karbon fıber: Hafıftır tasıması kolaydır,,Satma durumunda 2. elı hızlıdır,Celikten uzak durun...


  Dolum yerı bulamadınız veya 50 tl dolum parası ekonomık gelmıyorsakı olabılır pcp pompa kendın pişir kendın ye ıcın ıdealdir ve sporda yaptırır


  Ben 230 barlık 3.1 lıtre fıber tupumu pompamla doldurup kullanıyorum bu çok kısının hakedebılecegı iş degıl,siz pompa ıle 500 cc tufegımın tupunu dolduracagım uzerıne hedefleyın kendınızıki bu orta güce sahip herkezin yapabılecegı ıstır

  hocam ben de pompa ile dolduruyorum.Tüpü doldurmak için nasıl bir düzenek kullanıyorsunuz acaba.

  tüp dolum bir yana yazın rizede istediğim pelleti bile bulamadım.

  Aksu av yada hilal avdan güven içerisinde alışverişinizi yapabilirsiniz İnternet üzerinden. Marmaris ve Muğla da birçok av bayisi var ben bu 2 siteden yapmayı tercih ediyorum alışverişimi. Maxel635 arkadaşımız da aynı yerlerden yapman mümkün tüp dolum işini. Ben tüp dolumuna para vermek istemediğimden pompa ile hallediyorum işimi, Puncher breaker kolay doluyor :) az da hava harcıyor.

  Güç istiyorsan mod 125 vortex yada mod 135 Qe vortex hatsan.Şarjörlü istiyorsan da bildiğim tek şarjörlü yaylı Gamo replay-10.Ama havalıda güç herşey değil bence isabet daha önemli benim için.

  6 24 50 onerileriniz varsa degerlendirebilirim.

  Gümrükte takılmasa Discoveryler çok iyi reticle,netlik ve sağlamlık bakımından ama takılır garanti gümrükte 1000 tl boşa gider birde onu alacağım diye 500 lTL vergi ödersiniz.Aksu av da 6-25/56 var vektor optics ffp.Bir bak istersen 1800 tl.Ama max 150 metre için gereksiz geliyor bana o fiyatlarda dürbünler.100 110 metre attım dün parke taşının yarısı kadar bir hedefe az rüzgarlı havada.dürbünüm optima 3-12/44 4 mildotlu pekte net olmayan bir dürbün.o mesafeler o dürbünle vurulabiliniyor rangefinder hesaplamasıyla.FFP diye de vektore o kadar para verilir mi bilemiyeceğim.Sonuçta bir Hawke değil.Bir hobidaşın dürbünün bakıyorum bu aralar discovery 4-14/44 ffp.

  kral nemesis te namlu lw mi ve bu silahta regülatör varmı.teşekkürler.

  Bildiğim kadarıyla kral namlularını kendi yapıyor.Regülatöre gelecek olursak hiç bir pcp sinde rg yoktur kralın kendin taktırabilirsin ama sonradan.Benim puncher breakerim o şekilde.Ama şöyle birşey var ki Kralın pcp leri regülatör varmışcasına stabil atıyor.Nemesisin 2 3 videosu var youtube da Türk abilerimiz tarafından çekilen.

  Nemesis dediğiniz gibi 3 namlulu, açıkçası yeni başladığım için gözümü korkutuyor. Yarı otomatik alma yönünde eğilimliyim. Atış sonrası mekanizmayı kurmak için hava kullanılıyor buda hava sarfiyatını artırıyordur sanırım? Bu yarı otomatikler sizce nasıl videolardaki gurupmanları güzel. Çok fazla kullanıcı yorumu bulamıyorum maalesef.

  Galatian auto ve Turkbull sizce nasıllar kıyaslarmısınız? Veya Huğlu Effecto al geç mi dersiniz?

  çok fazla kullanıcı yorumu bulamamanızın sebebi çok kullanıcısı olmadığından olabilir.Ustamızın dediği gibi Nemesis şahane bir pcp olmuş.Kral markası zaten stabil pcp ler yapan bir firma ve alım sonrasında desteği de çok iyi ve yardımcı olmaya yönelik.Çoğu uzak mesafe atıcısı eminim ki şarjör bile kullanmıyordur pellette sıkışma yamulma olmasın diye isabeti etkileyeceği için ama siz halen yarı otomatikte ısrar ediyorsunuz gibi geliyor.Maliyetsiz bir hobi olsa alıp deneyin demek kolay ama maalesef bir asgari ücret ya da fazlası seviyelerinde pcpler.kararsızsanız hiç acele etmeyin derim.yabancıların videolarını izleyin nasıl pcp ler kullanıyorlar.tabıkı her birimiz bir fx ya da aır arms alabılecek maddiyata sahıp olamayız ama o sılahlara yakın pcp ler var yerli.

  Bu 3 namlu ve 6 şarjör standart olarak tüfekle beraber geliyor mu?


  Ben 6.35 kalibrede nova compact kullanıyorum bence iyi bir seçenek.

  aynen hocam beraberinde tüm ekipmanları geliyor iğnesine kadar.Ama en büyük sıkıntı dürbünde olur.rakam taretli dürbünün olsa rakam alarak sıfırlamanı sonrasında düzeltebilirsin sanırım her seferinde atış yapmadan.