Salim31 adlı kullanıcının mesajları

hatsan torpedo 150 vortex.. tskker cvp icin benim ögrenmek istedigim kisaca optik merkezi ayarladiktan sonra artikili aşagi yada yukari oynatinca optik merkez bozulmuş oluyor degilmi ? Bu durumda sag yada sola kacarmi atis?

anladim usta ben simdi optik merkezi yaptim atıs yapinca sola kaciyor mil dotlari ellemiyorum simleme yaparak ayarlamaya calisiyorum fakat zor... optik merkez ayarladikdan sonra aşagı yukarı oynaması atışi bozarmi yani artikiller yine ayni eksende sadece biri aşagida... bi arkadaş sorun olmaz saga sola kacık olması saptirir yukari yada aşagida olması sorun degilmi ?

Selamlar beyler bi sorum var optik merkezlemeyi yaptik durbunu taktik sag ve sol turetlere dokunmuyoruz... peki asagi ve yukari turetle sıfirlama yaptim diyelim bu optik merkezi bozar degil mi? Yani optik merkez artikilleri üst uste yine fakat sadece nisan için aşagı aldigimizi varsayarsak ne olur.. aciklayacak bi usta varmii kafam karisik birazda...

Murat usta handikap oluşturmaz derken optik merkezleme birbirinden ayrilacagi icin alt ust turetle ayar verdigimizde saga yada sola kacmazz mi yani... dedigini anladim optik merkez yine ust uste olacak ama biri sifirlamaya gore yukarda yada aşagida olacak buda atisin gidisatini etkilemez mi.

anladim hatsan torpedo 150 wortex kullaniyorum... optigi ayarlayip şimleme yapmak en mantıklısı anlaşilan...

Sımdide bi sorunum var tufege harbi cekerken misina koptu bez içinde kaldi ve baya sıkı oturdu celik harple ittim ama imkansiz iterek cikarmam napacam bilmiyorum ... varmi onerin?

• beyler şu kafamdaki soruyu cevaplicak bir kardeş varmi? Durbunde optik merkezleme 2 artiyi üst uste getirmek falan bu işlemi yaptık ve tufege durbunu taktik hedef kagidimiza belli bi mesafeden atis yapacagiz diyelim... hedefi ayarlamak için saga sola yukari aşagi tekrar ayar vermek icap edecek ve optik merkezleme tekrar bozulmuş olmayacak mi? Benmi sacma dusunuyorum ? Kafam basmadı tekrar bozulacaksa niye merkez optik diye ugrasiyoruz?
    • beyler şu kafamdaki soruyu cevaplicak bir kardeş varmi? Durbunde optik merkezleme 2 artiyi üst uste getirmek falan bu işlemi yaptık ve tufege durbunu taktik hedef kagidimiza belli bi mesafeden atis yapacagiz diyelim... hedefi ayarlamak için saga sola yukari aşagi tekrar ayar vermek icap edecek ve optik merkezleme tekrar bozulmuş olmayacak mi? Benmi sacma dusunuyorum ? Kafam basmadı tekrar bozulacaksa niye merkez optik diye ugrasiyoruz?

Dürbunu duz bir yere koyup altina ayna koyarak yapilan optik merkezlemeden bahsediyorum..2 artiyi ust uste getirmek deniyor buna.bunu yaptik sonrasinda tufegimize durbunu taktik.tekrar nisangah icin sag sol yukari asagi yon vermek gerekecegi icin optik merkezleme bozulmus olmuyor mu??

beyler şu kafamdaki soruyu cevaplicak bir kardeş varmi? Durbunde optik merkezleme 2 artiyi üst uste getirmek falan bu işlemi yaptık ve tufege durbunu taktik hedef kagidimiza belli bi mesafeden atis yapacagiz diyelim... hedefi ayarlamak için saga sola yukari aşagi tekrar ayar vermek icap edecek ve optik merkezleme tekrar bozulmuş olmayacak mi? Benmi sacma dusunuyorum ? Kafam basmadı tekrar bozulacaksa niye merkez optik diye ugrasiyoruz?

Merhabalar... ben salim 26 yeni uye oldum havali silahlara alakam var insallah burada bir cok hobi meraklisi ile bilgilerimi genisletirim . Hatsan torpedo 150 vortex kullaniyorum.