emrbozkrt adlı kullanıcının mesajları

Arkadaşlar Nemesis kullanan arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilir mi.kafama en çok takılan şey şu 5.5 ile 6.35 namlu değiştiği zaman dürbündeki sıfırlama yenilenmesi mi gerekiyor, yada sıfırlama çok zor olur mu.her defasında dürbün sıfırlamaya ihtiyaç var mı.namlu değişiminde her defasında dürbünü de çıkarmak gerekiyor mu.yada güç ayar düğmesinden ayar yaparsak dürbün sıfırlamaya gerek var mı.bir de bu modelin yeni çıkanlarında yada yeni çıkacaklarında regülatör var mı.şimdiden teşekkürler.

Aktif olarak kullanıyorum nemes modelini, namlu değişiminden sonra sıfırlama gerekiyor, hatta farklı grainlerde kullanırken bile sıfırlama tutmama şansı yüksek hafif ve ağır pellet seçimleri, namlu değişimi için ben her seferinde dürbünü söküyorum çünkü dürbün konumlandırdığım yere söküm vidası denk geliyor. Çok zor bişe gibi gözünüzde büyütmeyin bu işlem toplasanız 3 dkk sürüyor. 2 vida söküp takıyorsunuz. Güç ayar düğmesi ayarını şimdiye kadar 2 kere kullandım desem yeridir hafif pelletlerde tüfek güçlü geldiği için düşürme ihtiyacı geliyor. Yenilerinde regülatör yok, bence gerek de yok, 80mt'de boş kovanı vurabiliyorum benim için yeterli geliyor(tercih meselesi tabi). ilk başlarda 5.5 ile uzun süre kullandıktan sonra 6.35 namluyu taktım ve değiştirme ihtiyacı duymuyorum. Tam güç 250bar'dan 130 bar'a kadar 12 şarjör atmıştım yanlış hatırlamıyorsam.

Çok farklı namlulu tüfek kullanmıyorsanız tek tip düşünürseniz aklınızda olsun :) evin içinde dahi tüfeği kullanabilirsiniz o derece sesi kesiyor yani

[Resim Engellendi: https://i.hizliresim.com/4jak2p.jpg] Selam beyler,kullanmış olduğum kral breakerın(5,5) sanırım namlu iç oringi yıpranmış ve atış sırasında hissedilir ölçüde pellet koyma yerinden hava geliyor. Marmaris sanayisine gittim az önce hidrolik işi ile uğraşan ve oring satan birkaç yer vardı ama maalesef dışta olan oringi bile bulamadım. Çok küçük bunlar dediler. İçi hiç sormadım bile zaten yıpratırım diye ellemedim biz takımı sipariş edicem İnternetten onunla çıkartırım artık.dolum ucuna kullanılanlarla aynı dediler onu da aldık ama daha küçük ve kalın o uç için kullanılanlar. Hobidaşlardan ricam şudur ki bu oringlerden kullanan temin edebilen varsa tam ölçülerinde göndereyim havalesini bana yardımcı olsun bu konuda. Şimdiden teşekkür ederim.

Kralın servisini aramanı tavsiye ederim anında çözüyorlar sorununu. Servisi hızlı ve çözüm odaklı. Resmini atarsın sana ne lazımsa gönderirler en garantisi böyle diye düşünüyorum. Ben sökerken ufacık bi vidasını kaybettim senin gibi aramaktan helak oldum en sonunda servisi aradım sağolsunlar fazlaca gönderdiler ^^

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Az önce arayıp Halil Bey ile görüştüm. Kendisi de satış ile aynı zamanda hobi olarak havalı tüfek ile ilgilendiğini belirtti. İlk pcp havalı tüfeğim olarak hatsan flash qe sipariş ettim. Şu aşamada pompa ile dolum yapabileceğim bir tüfek aradığım için, özellikle Alpaslan Şen hocanın inceleme videosu başta olmak üzere pek çok yerli ve yabancı inceleme izledikten sonra bu tüfeğe karar verdim. Forumda tüfeğin yanında gelen 3-9x32 optima dürbün ile ilgili olumsuz yorumları göz önünde bulundurarak, dürbün için Halil Bey'in önerisi ile 6-24x50 yi tercih ettim. Tüfek elime ulaştıktan sonra deneyimlerimi aktarmaya çalışacağım.

Dürbün ne aldınız 6-24x50 olarak?

Ben alışveriş yaptım havaleyle yaptım aynı gün kargolandı fakat ben önce arayıp sordum stokta var mı diye teyit ettim öyle sipariş geçtim benim aradıklarım ellerinde vardı hepsi aynı gün kargolandı bi sorun yaşamadım. Siz önce bi arayın stok sorun işinizi garantiye alın gerçi ellerinde olmasa bile tedarik etmeleri kısa sürüyor başka bi siparişimde 3 gün sonra gelir, gelince hemen kargolarız demişlerdi söyledikleri gibi de oldu onu da gelir gelmez kargolamışlardı. Ben sizin gibi havale ile yaptım alışverişlerimi hiçbir sıkıntı yaşamadım. Siz sipariş geçmeden önce telefonla ulaşın içiniz rahat etsin. En garanti yol budur.

emrbozkrt hayırlı olsun dostum.güle güle kullanın,alırsam ilk sıradaki pcp dir kendileri.tavsiyem silahla pelletleri aynı yerde taşıma,güzelim ceviz kundağı çizdirme :)

Teşekkür ederim, sağolun.. Çıkardım abi pelletleri kutudan, gerçekten ceviz ayrı bi güzel duruyor fakat koruması biraz zor olacak :) ilk kargodan geldiğinde çekmiştim resmi ^^

Hayırlı olsun, bende bugün sentetik kundağını sipariş ettim, tahta çok güzel ama insan bir yeri çizilecek derken paranoyak oluyor (jumboyu bandajlamak zorunda kaldım).Kral bu piyasada en zor işi başardı sanırım "güven" kazandı.Hercules 666 ile nemesis arasında kalmıştım, yine kralı seçtim, sürpriz için sağa sola atılacak paramız yok.En ufak problemde fabrika aslan gibi malın sonuna kadar arkasında,servis en fazla 2 günde silahı geri yolluyor. Sanırım becerebilirsem 4.5 namluyu benim puncher maxiye takacağım, merak ediyorum, iyi netice verir umarım.

Bakalım Jumbonun üstüne ne katılmış (250bar dışında).Ama kutuya üzüldüm, habire dürbün tak çıkar yapacak halimiz yok.

Maalesef çanta sıkıntısı var büyük bi çanta almak gerekiyor tak çıkar yapmamak için

[Resim Engellendi: https://i.hizliresim.com/Ba2d99.jpg]

[Resim Engellendi: https://i.hizliresim.com/ZXdq1A.jpg]

[Resim Engellendi: https://i.hizliresim.com/26ZlQv.jpg]

Herkese merhaba arkadaşlar.. Öncelikle havalı tüfeğe yeni başladığımı belirtmek istiyorum. İlk tercihim 3 namlu olması sebebi ile nemesis w oldu görüntü olarak çok hoş henüz bu havalarda kullanamadım ama kısaca ilk izlenimlerimi anlatmak isterim. Önceliği kutusuna vermek gerekiyor bence gerçekten küçük bir kutusu var küçükden kastım ince uzun olması üzerinde dürbün takılı iken çantaya sığma ihtimali yok dolayısıyla her seferinde söküp takmak gerekiyor. Üzerindeki küçük bir dürbün olmasına rağmen. Tüfeği Halil Av'dan aldım. Çok da memnun kaldım. Şuan en ucuz satanlar onlar internet üzerinde. Sağolsunlar her türlü kolaylığı sağlıyorlar. 1 günde elime ulaştı tüfek. Tüfeği almayı düşünen arkadaşlarımın ilk dikkat etmesi gereken noktası ayarlanabilir tetik olması sebebi ile orada küçük bi alyan vida var benimki kargoda taşıma sürecinde gevşemiş ve kutusunun içerisinde buldum geri yerine taktım bu noktaya dikkat etmek gerekiyor. Bir de ağırlık merkezine gelecek olursak ateşli silahlardan pcpye geçtiğimden midir bilmiyorum fakat ağırlık merkezi bu dürbünü takınca biraz daha dipcik kısmına kayıyor. Dürbünü ileriye konumlandırmak gerekiyor. Kısaca ilk izlenimlerim bunlar.. Herkese iyi atışlar dilerim.

Merhabalar.

Sonunda forumdaki konuları okuya okuya karar veremediğim tüfek için bugün zor bela Kral Nemesis siparişi geçtim. Bilmiyorum doğru mu yanlış mı zamanla kullandıkca göreceğiz ama forum çok faydalı bilgilerle dolu yeterki okumasını bilelim. Teşekkürler tüm hobidaşlara

Nemesisdaki bu 3 namlu, mekanızmayı sokmeden pratık hızlı sök tak yapılan 3 farklı kalıbre -pellet sürücü iğnesi işte bu düzeni kullanıyorum ve cok memnunum...Denemeden önyargılı olmayın....Ayrıca çok daha kısa olacak bır nemesıs tam bulpap a girerkı bunu ben dahıl kullanamayan cok kışıde var (kurma kolu ağıza girecek gıbı ) İşte bu yuzden Nemesisin yarı bulpap yapılması gayet mantıklı,,Kısa olsun en kısa olsununda mecburen bir sınırı var

Hatsan Hercules BULLY LW QE düşünüyordum ki yorumlarınızı tek tek okudum ve şuan ikilemde kaldım Nemesis'in ceviz kundağı ve tasarımı benimde çok hoşuma gitti. Şuana kadar tüfekten memnun kaldığınız yönleri dikkatlice okudum ama memnun kalmadığınız bi tarafı var mı kimse sormamış bende onu sorayım dedim