Vbulent adlı kullanıcının mesajları

Herkese merhaba. Yazılanları zevkle okudum. Çok sık giremediğim siteye ara sıra bakınca gündem dışında kalıyorum. Bu elbette üzücü.

Hatsan markasının neredeyse bütün modellerini kullandım. Keza Kral marka da öyle; Evanix, yandan kurmalı yaylı Diana vs...

Çok saç baş yoldum. Örneğin Hatsan bir tüfekle atıyorum, koşullar aynı, hava durgun, dürbünü ayarlamışım, hedefi vuruyorum diyelim ama...

aynı koşullarda tekrar atıyorum her şey aynı fakat olmuyor, pellet başka yerde... haydi tekrar ayar vs. sinirlenip bir sürü dürbünümü parçaladım.

Bu böyle aylar, aylar, hatta yıllar sürdü. Ta ki Daystate marka tüfek (PULSAR HP) ve üst düzey bir Hawke dürbünle tanışana kadar.

Meğerse suçlu o ucuz dürbünlerle, tezgahtan rastgele çıkan tüfeklermiş. Bir yığın zaman ve para kaybı. Eğer kafam rahat olsun, istikrar olsun; yüz metre içinde her attığım en kötü günümde bile istisnasız beş-altı santimetrelik bir daire içinde toplansın diyorsanız artık arabayı mı satarsınız, tarlayı mı bilemem. Ama paraya kıyıp bunların amiral gemilerini edinmekte yarar var. Ve tartışmasız her birinin kalibresi birbirine en yakın Exact'ın ince belli pelletlerini… Sağlıcakla kalın!

Herkese selam. 49 yasinda Istanbuldanim. Bende tufek icin acele etmiyorum. Cok az kullanacagim icin tuplu yerine kurmali tercih ediyorum. Fakak oldukca guclu ve kaliteli birsey ariyorum. Aciklamam gerekirse 100 metreden siseyi patlatmadan delik acacak tarzda. Amacim uzak hedeflerde tecrube. Kus ve diger hayvanlar ile hic ilgim yok. Tavsiyelere acigim

Selamlar Üstat. Güçlü tüfek arıyorsan yerliler içinde darbe etkisi en üst düzeyde olanı Hatsan Hercules modelidir ama bunu pompa ile doldurmaya kalkmak sana eziyet olur. Scuba tüp ile dolum yapmanı tavsiye ederim. Daha iyi ve isabet yüzdesi yüksek olanlar İngiliz malı Daystate tüfeklerdir. Kolay gelsin... Canlı hayvanları hedef almama prensibin her türlü saygıya değer. Dilerim hep bu düşüncede kalırsın. :)

Merhaba arkadaşlar, ben İstanbul'da yaşıyorum ama Yalova kırsalında altı dönüm bahçe içinde bir kır evim var. Ara sıra, çoğunlukla da hafta sonları gidip bahçemde 25-50-75 metre hedef atışları yapıyorum ve bu aktivite İstanbul'un yarattığı malum stresi bir parça üzerimden atmama yardımcı oluyor. Evanix, Hatsan otomatik ve Daystate Pulsar HP sahibiyim. Eğer buralara yakınsanız, ara sıra da bana katılan arkadaşlar olursa tanışıp bu hobiyi birlikte sürdürmekten çok memnun olurum. Herkese saygılar, selamlar, sevgiler...

Merhaba. İstanbul Maltepe ilçesinde ateşli silahlar, havalı tüfekler ve avcılık sporu ile ilgili malzemeler sattığı mağazasında Scuba tüp dolduran bir arkadaşımız var. Fiyatı sanırım 30 TL. İhtiyaç duyan olursa bana mesaj yollayın, cep telefonunu verebilirim.

Belirtmem gerekirse elimde Hatsan'ın yarı otomatik dahil bazı tüfekleri ile Evanix ve favorim olan Daystate PULSAR HP var

Merhaba. Daystate kullanan arkadaşlarla tanışıp tecrübelerini paylaşmak isterim. Forumda yeniyim, nereye ne yazacağım konusunda acemilik çekiyorum. Ben İstanbulda yaşıyorum ama Yalova yakınlarında bir kır evim var, atış tecrübelerimi burada edindim. Bu arada tüm üye hobi dostlarımızın bayramını kutlarım.

Merhaba. Daystate kullanan arkadaşlarla tanışıp tecrübelerini paylaşmak isterim. Forumda yeniyim. Ben İstanbulda yaşıyorum ama Yalova yakınlarında bir kır evim var, atış tecrübelerimi burada edindim. Bu arada tüm üye hobi dostlarımızın bayramını kutlarım.

Estağfurullah üstat. Ben de senin gibi düşünüyordum ama bu konuda gereksiz harcamaları yapmayıp bekler, sonra

bütün gücünü almak istediğin ürüne odaklarsan bir şekilde oluyor. Neyi ne kadar istediğinle ilgili bu. Söylediğine bakılırsa

senin için küçük çaplı araç belli ki daha önemli, yani bu senin önceliklerinle ilgili...

Merhaba. Yeni Üyeyim, adım Bülent Özkök. Bir sürü Yerli marka PSP tüfek kullanıp saç baş yolduktan sonra

Daystate PULSAR HP modele terfi edip rahatladım. Forum arkadaşlarıma iyi seneler diliyorum...