Posts by xman

  vektör un kullanmadığım modeli kalmadı bu artıkil kalın olduğu için sf modeli tercih etmeniz daha iyi ama ben yerinizde olsam 350 tl aliexpres den bunu getirdiririm

  TRY 387.12 32%OFF | Bestsight 5-15x50 FFP Sight Tüfek Kapsam Yan Paralaks Ayarı Uzun Göz Rölyef Tüfek Kapsam Sniper Airsoft Avcılık Kapsamları https://s.click.aliexpress.com/e/sxSop9Q

  Gümrüğe takılma ihtimalinden dolayı yurtdışından dürbün getirmeyi şu aşamada çok düşünmüyorum. Gümrüğe takılması halinde ilgilenecek vakti bulmam zor olacak. Belki ilerleyen zamanlarda olabilir. İlginiz için teşekkür ederim.

  Ben gayet memnunum ama SF dürbünlerde daha uzak mesafelere atış yapma imkanınız vardır. Düşük zoomda reticle ince ve çok küçük oluyor . Karar sizin YouTube tan araştırın derim.

  Maksimum 110-120 metre atışları yapacağım. O da her zaman değil. Bu mesafelerde iş görür derseniz sizin kullandığınız dürbünü alacağım. İlginiz için teşekkür ederim.

  Alacağın ürünün reticle resmine iyice bak derim. FFP dürbünler daha çok avcılık için uygundur. 1 hafta kadar önce 4.5-14x44 olanını aldım ve ağırlığı haricinde memnunum. Ama ben program ile click hesabı yapıyorum ve taretleri oynayarak atış yapıyorum. Dediğin dürbün benim işimi görür ama sen MilDot hesabı yaparak atacaksan reticle resmini tekrar incele derim.

  SF dürbünlere yönelmem mi gerekir? Ya da Ffp dürbünlerden atıcılık için tavsiye edebileceğiniz bir dürbün var mıdır?

  Tüm forum sakinlerine selamlar. Hatsan Nova Compact tüfeğinde kullanmak üzere Vector Optics 4-16x50 ffp dürbün almak istiyorum. Bir av bayiinde fiyatı yaklaşık 1000 TL. Ancak bu hobide fazlasıyla acemi olduğumdan değerli fikirlerinizi önemsiyorum. :)Fiyat, performans açısından uygun mudur?

  4-16 zoomlu bir dürbünle ne kadar mesafede etkili atışlar yapılabilir? Saygılar...

  Merhaba. Adım Taner. Ankara'da ikamet etmekteyim. Hobide henüz çok yeniyim. Zoraki ultra ve nova compact sahibiyim. Bu forum benim gibi acemiler için bir hazine. Emeği geçenlere teşekkürler..