pamlubilti adlı kullanıcının mesajları

yaylılar dizel motora benzer havayı sıkıştırıp gönderirler sıkışmış havada ısındığı için namluda silindirde patlayacak yanacak ne varsa yakar öyle çıkar

ciddi güç elde edilir.

nalu içi dizellemeler çok sorun çıkartmaz ancak silindirin içindekiler sorun doğurur.

hacam atef marka pelletler iyimidir sizce uzak mesafe veya yakında bildiğim kadarıyla ucu sivri pelletlerin delici özelliği daha yüksek

yaylılar dizel motora benzer havayı sıkıştırıp gönderirler sıkışmış havada ısındığı için namluda silindirde patlayacak yanacak ne varsa yakar öyle çıkar

ciddi güç elde edilir.

nalu içi dizellemeler çok sorun çıkartmaz ancak silindirin içindekiler sorun doğurur.

adam krala bir barut koymadığı kalmış

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

siz genede silahınızı kontrol edin silikon olmayan gressler silindir içi dizelleme yaparlar ki o kötüdür.

deterjan ve su değdiği için arada wd40 ile spreyleyip temizleme yağı ile temizleyin sonra namluyu keçe ile kurulayın pas oluşumu varsa giderilmesi için

elimde bide blow marka pistonlu havalı tavanca vardı küçük mod 25 e benziyor az wd 40 2 gün önce fazla kaçırdım pistonun kurma yerindeki çıkıntı kırıldı kopdu evin içinde keyif atişi yapıyodum o tabancayla artık tarihi eser namlu boşda indirip kaltırıyom şuan fsfsfgdg 5 veya 6 yillik tabancaydı :D

tüfeğimi temizlerken silindire gres sürdüm. o zamanlar şu dizelleme olayını bilmiyordum. bilmeden dizelleme yaptım. tüfeğin pelleti. 1. öss kitabını delmiş 2. kitabı da delmiş ve duvarın kalın olan sıvasın da da bir miktar delme yapmıştı. tüfeğin sesi evin içinde öyle bir yankı yaptı ki anlatamam yaşanır ve uzun süre geçmeyen kulak çınlaması. bu iş şakaya gelmez. tüfeğimde dizellemeyi kesmek için iki defa söküp temizledim yine de dizelleme geçmedi en son sökün deterjanla iyice yıkadım yapacak bir şey yok. tekrar ediyorum şakası yok.

dfcghfdhfgjhfgh okurken yarıldım gülcem diye o kadar derin dizelleme değilde üstadın dediği gibi pelletin arkasına az mikterda vazelin sürerim o da denk gelirse normalde aklıma gelmez allahın dağında vazelini nerden bulcam sdfdsgdfgh

Dizelleme bir ilimdir ben çeşitli karışımlar kullanıyorum.

en basiti dizelleme yapacağınız pelletin paraşütüne vazelin sürün ayrı bir kutuda kalsınlar kullanacağınız vazelini belli ölçüde tutarsanız stabil atışlarda yaparsınız.

ancak dizelleme atışını çok sık yapmayın yaptıktan sonra o gün namluyu muhakkak temizleyin silindirede yağ sıkmayın

çok teşekkür ederim dizellemenin olayı yağ benzeri krem benzeri şeyleri mermiye sürünce daha hızlı gönderiyor anladım ama namluyu o gün temizleyip bakımını yapmak gerekiyor çok saolun bilgi için şu yaz bi gelsinde biraz atış yapayım

uzun namlulu mod 135 yabancı camia da the monster olarak anılır

en baba magnumdur kendileri. 120mm piston stroku 30mm silindir çapı ve 87 cc silindir hacmi vardır.

en baba webley patriottan bile toşaklıdır. her türlü uhabbete gelir.Dizellemede 5.5 solid kullanırsan daha iyi olur. yoksa 18-25 gr civarı pelletlerin altında kullanmayın

bu bilgiler için çok saolun benim monstere nasıl dizelleme yapcam forumda sizin açtığınız konu varmıdır bu dizelleme olayını ilk defa duydum ne olduğunu bile bilmiyorum :d

hacam cevabın için çok teşekkür ederim bide sorum şu benim aldığım tüfekten hatsan torpedo 155 dahamı güçlü bide bu dizelleme nedir nasıl yapılır ben nasıl yapcam bunu güzelmiş bu olay

hocam ben hatsan klasik mod 135 tüfeği aldım 45 cm namlu olanı vortex taktırdım yanlız oturduğum ortam müsait olmadığı için daha atış yapmadım yazın köyde atış yapıcam test edicem bu attığınız foto benim aldığım tüfeğin verdiği fpsmi 5.5 bide hangi saçma bu %90 bu fotodaki pcp dir veya ateşli silahdır baya şaşırdım yivsiz bir ateşli av tüfeğinin tek kurşun çıkış fpsi 1400 filan. hacam bide sorum şu benim aldığım tüfekten hatsan torpedo 155 dahamı güçlü

mesela bir örnek

dış piyasa kataloğunda var Hatsanın mod87 qe w modeli

gücü 16-17 joule çekilirse imalattaki çapaklarından arındırılırsa yani son rötuş ları iyi yapılırsa nasıl webley longbow için biryanımızi yırtıyorsak oda okadar efsane bir silah olur.

tx200 gibi hw97k gibi walter lgu , lgv gibi bir silahımız neden olmasın???

çok saolun cevaplarınız hocam bu hatsan mod135 xrd modelinin gez göz arpacık olanı yokmu bide 5.5 yoksa 6.35 mi bu arada xrd modelininde namlu uzunluğu 45 cm miş bu modelin inşallah gez göz arpacık olanı vardır

ha benim gibi ben arada denemeler yapıp dizelleme yaptıracağım tüm havalı dünyasının hız ve güç rekorunu kıracağım diyorsanız ; temiz, namlusu eğri olmayan 2. el bir uzun namlulu mod135 alın ateşlilerle yarışın. bakımını da doğru yaparsanız uzun bir müddette kullanırsınız.yoksa zaten kabarmış fiyatlarla uzun namlulu bir 135in bir anlamı yok.

hacam uzun namlulu modelinden kastınız şu klasik model heralde https://www.hatsanstore.com/ha…od-135-havali-tufek-pmu22

cavabınız için teşekkür ederim hocam bu hatsan mod135 xrd modelinin gez göz arpacık olanı yokmu bide 5.5 yoksa 6.35 mi

hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim hatsan mod 135 qe de 27 cm namlu var gücünde söylediklerinize bakasrsak gücünde düşme olucağı yönünde aanladım şöyle yapsam hatsan mod 135 normal halini alıp vortex taktırsam nasıl olur bide güçde düşme olmuyosa hatsan mod 135 qe modelini alıp geçicem bide siz alıcak olsanız hatsan mod 135 qe modelinimi alırsınız yoksa normal hatsan mod 135 45 cm namlu olanınımı şimdiden teşekkür ederim merakla bekliyorum cevabınızı

Mod 135 qe kullanan biri olarak yorum yapmak istiyorum. İsabeti kısmen iyi güçlü bir tüfek . Uzun mesafeden kasıt tam olarak kaç m ? 100 m üstü kırmalı tüfekler için uzak bi mesafe . Hafif bi pellet atıyoruz ve hedefe gidene kadar çok fazla seyden etkileniyor . Ama gider mi dersen gider ama hedefe çok düsük isabetle bulur. Yaklaşık 90 100 m civarında pinpon topu vurdum hem de ilk atışım da ama ondan sonra birdahaki aynı şey olmadı . Namluya takılma rastgele seçilmiyor . Dönüşünü tamamlayacak sekil de ayarlanmıştır. Ama fiyatına değeri mi dersen o fiyata pcp almak mümkün . Pcp pompa tüp pahalıya geliyor dense de kurmalılar için kaliteli dürbünü dampa ayak derken baya masraflı oluyor . Bana nerdeyse 1500 liraya gelmişti

Elimde Otomatik Var Onunla Ava Rasgele Atsan Düşüyor Eğlenceli Değil Yani O Yüzden Bunu Alıcam Tamamen El Becerisiyle Avlıcam Tek Saçma Iskada Avı Kaçırırsın Ben Böyle Seviyorum Aslında Mavzer Alıcaktım Tavşan Avında Fazla Gelir Diye Ondanda Vaz Geçtim Bu Havalı Tüfeklerin Zevki Bir Ayrı Yani Hemde Mermi Konusunda Fazla Maliyet Gerektirmiyor Silahın Bakımını Yaptıktan Sonra Banamısın Demiyor İş Görür Silahlar Bunlar Kullanmasını Bilene Zaten Kırmalarda En Güçlü Tüfek Bu Mod 135 Vortex qe Benim Kafama Takılan Tek Şey Şu Namlu

Mod 135 qe kullanan biri olarak yorum yapmak istiyorum. İsabeti kısmen iyi güçlü bir tüfek . Uzun mesafeden kasıt tam olarak kaç m ? 100 m üstü kırmalı tüfekler için uzak bi mesafe . Hafif bi pellet atıyoruz ve hedefe gidene kadar çok fazla seyden etkileniyor . Ama gider mi dersen gider ama hedefe çok düsük isabetle bulur. Yaklaşık 90 100 m civarında pinpon topu vurdum hem de ilk atışım da ama ondan sonra birdahaki aynı şey olmadı . Namluya takılma rastgele seçilmiyor . Dönüşünü tamamlayacak sekil de ayarlanmıştır. Ama fiyatına değeri mi dersen o fiyata pcp almak mümkün . Pcp pompa tüp pahalıya geliyor dense de kurmalılar için kaliteli dürbünü dampa ayak derken baya masraflı oluyor . Bana nerdeyse 1500 liraya gelmişti

hocam pcp bize gelmez dağda tavşan avlamak için kullanıcam sırtta tüp biraz problem biliyom av yasakda neyse esas konu kaç metreden vurduğu değil o konuda kendime güveniyom kısa namlu olduğu için 27 cm o yüzden mevzil düşmesi yaşıyormusun yani mesela örnek veriyim 45 cm namlulu mod 135 vortexsiz atıyorum 250 m gidiyor benim alıcak olduğum 27 cm namluya sahip senin kullandığın silahtan yani 160 m kadar filan düşme olurmu mevzilde

hocam pcp bize gelmez dağda tavşan avlamak için kullanıcam sırtta tüp biraz problem biliyom av yasakda neyse esas konu kaç metreden vurduğu değil o konuda kendime güveniyom kısa namlu olduğu için 27 cm o yüzden mevzil düşmesi yaşıyormusun yani mesela örnek veriyim 45 cm namlulu mod 135 vortexsiz atıyorum 250 m gidiyor benim alıcak olduğum 27 cm namluya sahip senin kullandığın silahtan yani 160 m kadar filan düşme olurmu mevzilde

Selamun Aleyküm Beyler Hatsan Mod 135 Qe Vortex Namlu Boyu 27 Cm Bu Uzun Mesafe Atışlarında Sorun Olurmu Kafama Takıldı Yaylı Modelde Namlu 45 Cm Namlu Var Yani Uzun Namu Ama Vortex qe de 27 cm Çok Kısa Baya Bi Araştırdım Karar Veremedim 45 Cm Modelinde Olanı Alıp Sonradanmı Vortex Taktırsam Sizelere Soruyorum Kafama Takılmasının Nedeni Şu Mesela Keleş Ve Mavzerden Örnek Vereyim Bir Birine Çok Yakın Mermi Kullanmalarına Rağmen Kelşin Tesirli Menzili Daha Düşük Mavzere Göre Mavzerin Namlusu Keleşten Daha Uzun Tabi Daha Uzun Mesafelere Atıyor Tabi Gazın Keleşi Tekrar Kurması Olaylarına Girmicem Ben Sadece Namlunun Mesafedeki Önemini Öğrenmek İstiyorum Çünkü Duyduklarıma Göre Yivli Tüfeklerde Namlu Uzunluğu Avantaj Diye Biliyorum Fazla Uzatmayayım Hatsan Mod 135 Qe Vortex Almayı Düşünüyorum Görünüş Olarak Güzel Güç Olarak Kırmalıların En İyisi Tek Kafama Takılan Namlu 27 Cm i Yoksa 45 Cm i

Selamun Aleyküm Beyler Hatsan Mod 135 Qe Vortex Namlu Boyu 27 Cm Bu Uzun Mesafe Atışlarında Sorun Olurmu Kafama Takıldı Yaylı Modelde Namlu 45 Cm Namlu Var Yani Uzun Namu Ama Vortex qe de 27 cm Çok Kısa Baya Bi Araştırdım Karar Veremedim 45 Cm Modelinde Olanı Alıp Sonradanmı Vortex Taktırsam Sizelere Soruyorum Kafama Takılmasının Nedeni Şu Mesela Keleş Ve Mavzerden Örnek Vereyim Bir Birine Çok Yakın Mermi Kullanmalarına Rağmen Kelşin Tesirli Menzili Daha Düşük Mavzere Göre Mavzerin Namlusu Keleşten Daha Uzun Tabi Daha Uzun Mesafelere Atıyor Tabi Gazın Keleşi Tekrar Kurması Olaylarına Girmicem Ben Sadece Namlunun Mesafedeki Önemini Öğrenmek İstiyorum Çünkü Duyduklarıma Göre Yivli Tüfeklerde Namlu Uzunluğu Avantaj Diye Biliyorum Fazla Uzatmayayım Hatsan Mod 135 Qe Vortex Almayı Düşünüyorum Görünüş Olarak Güzel Güç Olarak Kırmalıların En İyisi Tek Kafama Takılan Namlu 27 Cm i Yoksa 45 Cm i