selami33 adlı kullanıcının mesajları

Teşekkürler hemşerim ama biraz geç kaldın.Arkadaşlar gönlüme Pcp aşkını işlediler.Patriotu satıp(hiç istemesem de) Pcp almaya karar verdim.Ben de şimdi foruma ilan verecektim satılık patriot diye.Patriot almak isteyen arkadaşın varsa bana mesaj at.Saygılarımla...

Genelde atış yaptığım yerin arkası toprak oluyor.yani pek ses gelmiyor.Ama etrafında evler olduğu için ister istemez şikayetler geliyor.Ağız tadıyla bir atış yaptırmıyorlar.Moderatorlerle sesi %50 kesme imkanı olsa benim için ve komşularım için yeterli olur diye düşünüyorum.
    Forumda az değil patriot kullanıcısı var.Hiç moderatorle atış yapıp deneyen yok mu arkadaşlar.Patriotçular nerdesiniz?

Herkese selam.Arkadaşlar elimde 1.nesil Webley patriot(5,5mm) tüfek var.Bu tüfeğin namlu ucunda moderator takmak için dişli yeri var ama piyasada satılan moderatorleri takmak için ek bir aparat daha almak gerekiyor.Ben şimdi Patriota moderator takmayı düşünüyorum ama ne kadar etkisi olacak bilmiyorum.Benim gibi Patriot kullanan arkadaşlardan Patriota moderator takıp deneyen oldu mu?Ses azalması oldu mu yada ne kadar oldu?Yapacağım masrafa değer mi?Yoksa hiç istemesem de Patriotu satıp pcp almayı düşüneceğim.

Arkadaşlar 1.nesil 5.5mm patriotum var.yaklaşık 2 kutu pellet attım ama tüfek dün kurulmadı.birkaç defa denedim ama kuramadım.kurma kolunda herhangi bir eğiklik de yok.Tüfeği söküp tetik sistemine bakayım mı yoksa direk fabrikaya mı göndereyim.
    yardımlarınızı bekliyorum.......

Benim patriotta da aynısı oldu.ilk aldığımda atış yapmaya gittim tüfeğin sesi tuhaf çıkıyordu.sanki yay bir yerle sürtüyor gibi veya yay kırak gibi ses çıkıyordu.daha sonra eve gidince tüfeği sökmeden hem namlu içine hem de yayın olduğu kısımları ince sıvı tüfek yağı ile yağladım.daha sonra atış yapmaya gittim.ilk atışta duman ve ses fazla çıktı.ama daha sonraki atışlarda tüfek kendine geldi .daha sessiz ve daha az sarsıntı yapmaya başladı .üstelik atış isabet oranı da arttı.
    şimdi zaman bulursam tüfeği söküp gresle yağlamayı düşünüyom.av bayilerinde satılan silah gresi alsam nasıl olur.yoksa başka bir gres mi almam gerekiyor.
    görüşlerinizi bekliyorum....

Erdem'lide av bayisinde 2 aydır vitrinde duran 1. nesil Patriot'u nihayet aldım. Tüfek ilk bakışta biraz ağır gibi geldi ama kullandıkça alışacağımı düşünüyorum. Salı günü atış yapmaya gideceğim. İyi atışlar yaparsam foruma eklerim.

evet güçlü bir tüfek istiyorum.patriot benim istediğim tarzda bir tüfek ama bu vida olayı canımı sıktı.daha önce hatsanın farklı 5 modelini kullandım bu modellerin hepsinde vidanın gevseme ve yalama yapma olayından dolayı bıkkınlık gelmişti.şimdi güçlü bir tüfek olarak patritu düşünüyom ama sonra pişman olmaktan korkuyom.
    bu vida olayı konusunda değişik bir çözüm yolu bile yok mu? mesala daha sağlam vidalar alıp taksam çözüm sağlar mı?veya başka bir aparat takma gibi bir çözüm olabilir mi?

sattıgım mod 125 ilk çıkan versiyondandı.hem çok tepiyor hemde atış isabet tutarlılığı çok azdı.üstelik yarım kutu pellet atmadan kundagın yan tarafındaki vidalar gevseme yaptı.bende sattım.
    patriot hoşuma gitti açıkçası.eğer desteksiz atışlarda tüfeğin tepmesi isabetlilik oranını fazla etkilemiyorsa patriot alayı düşünüyom.bi de patriotun kundagındaki vidalar nasıl?sağlam mı?

Arkadaşlar uzun süredir patriot hakında açılan konuları takip ediyorum.Sonunda bende patriot almaya karar verdim.Ama patriot kullananlara bir sorum olacak.Ben en son mod 125 kullandım çok güçlü bir tüfek fakat atış yaparken çok sarsıntı yaptığı için sattım.Şimdi patriot almak istiyorum.Patriotta çok güçlü bir tüfek.Patriotta atış yapatken sarsıntı(tepme) olayı nasıl ? Desteksiz ve dürbünsüz uzun mesafe atış performası nasıl?
    Beni bu konuda bilgilendirirseniz Patriot grubuna bir kişi daha katılmış olacak......