Kara6767 adlı kullanıcının mesajları

merhab arkadaşlar çok defa denememe rağmen foto yükleyemedim

Foto yüklemek için bilgi videosunda bilgisayardan yapılıyor ben cep telefonundan yapmak istiyorum

Bana özelden yardımcı olacak arkadaşlar varsa çok teşekkür ederim

şimdi anladım hocam

Çok sağolun verdiğiniz bilgiler için

Dediğiniz gibi en mantıklısı önce hatsandan projektörün bu küçük pimi istemek olmazsa ordaki boşluğa somun uydurmam lazım civatayı sıkmak için

Benim asıl amacım projektörü satmak ama bu şekilde eksik olunca bir sorun olmasın diye sormuştum

Tekrar sağolun hocam kalın sağlıcakla👋

Benim anladığım kadarı ile protektörün stop pimini düşürdünüz veya yerine takmayı unutuyorsunuz. o üçüncü vidanın yuvası aynı zamanda ayağın rayda kaymasını engelleyen stop pimidir.pim.jpg

Bu pimin yerinde olmaması arkadaki sabitleme cıvatalarından birini takamamanıza neden olduğu gibi sağlıksız bir montaj olup hatta dürbünün yükseklik taretini sonuna kadar sıkmanıza rağmen silahı sıfırlayamamanıza sıfırlasanız bile sürekli gezinen bir sıfıra (yukarı - aşağı) sahip olmanıza sebep olacaktır.

Yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim

Aynen dediğiniz gibi hocam

Stop pimi dediğimiz malzeme yok

Zaten yuvarlak boşluk var

Ama benim anlamadığım şey pim ordaki boşluğu doldurunca stoplama oluyor kesinlikle doğru

Ama benim anlamadığım şey pim olmayınca neden sıfırlamada sorun olsun

Sonuçta pim tüfek ray yerindeki boşluğa girip ray yerine oturmuyormu

Ben tüfeği bu forumda birinden tüfekle beraber aldım 2. El almıştım ve hiç cıvata ile pimi farketmedim

Sıfırladım sonra yaklaşık 300 atış yaptım ve hiç sıfırlama sorunu yaşamadım

merbaba arkadaşlar hatsan projektör dampa ayak kullanan varsa yardımcı olabilirmi acaba

Kullandığım projektör dampa ayağın raya bağlanan üç vidasından bir vidasının eksik olduğunu gördüm (soldaki vida)

Yerine tekrar takmak istediğimde vida yerinde diş olmadığını farkettim..

Sağdaki ve ortadaki vidayı viraladığımız yerde diş var ama soldaki vida yerinde diş yok.. anlayan veya kullanan biri varsa yardımcı olabilirmi

2 vidaylada kullanmak sıkıntı veya sorun yapmıyor ve ayarı değişmiyor ama satmayı düşündüğüm için sıkıntı olur diye rica ediyorum

Şimdiden teşekkürler

bana görede zoraki.. ilk koldan kurmalı hatsan edge, hastan 1000s, hatsan mod 125 snıper tecrübelerinden sonra zoraki benim için son durak oldu. 5,5 Lıght ve ultrayı kullandım. Şimdide 4,5 lıght var elimde. Hevesi alsan pcpye geçicem ama bu silahtan bıkamadım..

merhabalar ismim ibrahim kara 35 yaşındayım. zonguldak ereğlide oturuyorum. Hobiye 3 seneden beri merak saldım. 4-5 çeşit yaylı tüfekler ve zoraki havalı tabancalar kullandım. Şimdilik hatsan mod 85 snıper vortex ile zoraki hp 01 lıght la devam ediyorum. İlerde pcpli tüfek hayalim var.