Source adlı kullanıcının mesajları

  Denemek için mermiyi namluya sürün ve göz gez arpacık olarak kontrol edin uyuşuyorsa doğrudur ?


  Ama extra bir tavsiye isterseniz şunu diyebilirim; çatışma anında o red dot görüş açınızı hedefi vurma ihtimalinizi olumsuz derece etkileyecek ve nişan almak için vakit kaybedeceksiniz. Bizim gibi insanlar için en iyisi mekanik nişangah. Red dot a alışmak için binlerce mermi yakmanız lazım ancak o zaman filmlerde ki gibi aksiyon gösterebilirsiniz. Ayrıca gece kullanımları için uygun değil

  Poligon'a gittiğim zaman tavsiyelerinizi dikkate alıcam umarım güzel ayar yapabilirim. :)

  Tabancanız hayırlı olsun.

  Namluya takılan lazer (bore sighter) sayesinde rahatlıkla yaparsınız internette videolar vardır. 25 metre de namludan çıkan lazeri görürsünüz ve Red dot üzerinde ayarlama yaparak hiç atış yapmadan sıfırlamış olursunuz.

  Bir diğer taktik ise Tabancanız da namlu altı ray var ise oraya lazer takar ve sıfırlarsınız. Bunu da gez göz arpacık ile yaparsınız nişan aldığınız yer ile lazer aynı yerde ise sıfırlama olmuştur. Sonrasında red dotu takarak red dotu ayarlarsınız yine atış yapmadan ayarlamış olursunuz.

  Bunlar da yoksa ve olmuyorsa biraz mermi yakmanız gerekir. Göz kararı kabaca red dotu ayarlar ve atış yaptıkça merminin gittiği yere doğru ayarlama yaparsınız ? illa silahın sabitlenmesine vs gerek yok :):thumbup:agt

  Cevabınız için teşekkürler ben namluya lazerde aldım ama bu lazer tam olarak oturduğundan emin olamadım (düz olarak) haliyle kafam karıştı bunun için tavsiye edebileceğiniz bir lazer varmı? Bende ki lazer budur:


  6223-bf7fbe35.jpg  WATTOZZ T61 ateşli silah modifikasyon sisteminin basın tanıtım toplantısında konuşan Albayraklar Grup Üst Yöneticisi (CEO) Sertan Ayçiçek, sistemin benzerlerinden en büyük farkının barut iştikakları azaltılmış mermiler ve mühimmatlar kullanarak değil, NATO mermileri kullanarak başarıya ulaşmış olduğuna dikkati çekti.

  Ayçiçek, "Yerli ve milli WATTOZZ T61 her türlü uzun veya kısa namlulu silahta geri tepme ve şahlanmayı ortadan kaldırıyor. WATTOZZ T61, aynı zamanda mermilerin namlu çıkış hızını ve menzilini artıran ve silahın atış kararlılığını üst düzeye çıkaran bir sistem.Tüfeklerdeki geri tepme ve şahlanmayı kontrol altında tutmak tabancalara nazaran çok daha kolay. Çünkü tüfeklerdeki infilak sizden yaklaşık 1 metre namlu uzunluğunda meydana gelirken, tabancalarda bu mesafe 12cm'ye kadar inmektedir. T61 tüfeklerde sağladığı başarıyı tabancalarda da aynı şekilde gösteren dünyadaki ilk ve tek sistemdir." diye konuştu.

  Drone sistemleri konusunda da çalışmalar yaptıklarına değinen Ayçiçek, şunları söyledi:

  "Ülkeler kendi hayalet drone ordularını kurmaya başladı. Bunlar drone avcısı denilen sistemlere takılmıyor. İşte bu noktada dronelerin en büyük sıkıntısı geri tepme ve şahlanma. Dronelerin üzerlerine takılan silahlar büyük düzenekler gerektiriyor. Bunlar drone'a ağırlık vererek onu hantallaştırıyor. Hem de drone ile silah sadece sabit olarak drone'nın baktığı yöne hedef alabilmesi sebebiyle drone'un hareket kabiliyetini kısıtlıyor.

  T61, drone üzerindeki uzun namlulu ve kısa namlulu silaha direk takıldığı vakit bu stabilizasyon düzeneklerinin hiç birine gerek kalmayacak. Silahlar drone'nin baktığı yönden bağımsız olarak istenilen yöne art arda ateş edebilecekler. Mevcut sistemlerde çünkü art arda seri atış yapma imkanı yok. T61 dünya silah sanayisinin geleceğidir."


  Harici İçerik www.youtube.com
  Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
  Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

  "İnsanlara özgüven verdi"

  Albayraklar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Albayrak ise WATTOZZ T61'in Türk mühendisler tarafından geliştirildiğini ve bundan dolayı çok gururlu olduklarını anlatarak "Türkiye'de çok yetenekli insanlar olduğunu biliyorduk zaten. Ancak Cumhurbaşkanımızın önderliğinde son 15 yıldır bu insanlara özgüven geldi. Biz bu ürünün lisans haklarını dost ülkelere satmayı da düşünüyoruz." diye konuştu.


  https://www.aa.com.tr/tr/ekono…i-tepmeyi-onluyor/1658757

  Arkadaşlar merhaba, yakın zamanda Canik TP9 Elite Combat aldım silahı alırken Türkiye'de üretilen PDM Optics DN 01 aldım yalnız bunu sıfırlamam gerekiyormuş bunu nasıl ve nerede yapabilirim? İnternette izlediğim videolarda silahın sabitlenmesi gerekiyor sanırım bunu nasıl ve nerde yapıcam? Yardımcı olursanız sevinirim.