HasanUSTA adlı kullanıcının mesajları

Hocam regülatör 125 bardan sonra şişiyordu ne yazık ki. Regülatörü Mustafa Emrah Kalay yaptı. Hocam şuan reg 140, 24.3 grain ile çıkış hızı 277 ms. Atışlar arası sapma 1.5 ms. Hocam 310 ms ile atsanız solidi, solid sapma yapmaz. Pellet gibi değil yani. Olması gerekenden daha yavaş atarsanız grupman iyi olmaz. Bu solid için de minimum 250 ms civarı diyebiliriz. Buradaki asıl önemli husus istediğiniz reg basıncını ayarladiktan sonra çekiç ayarı ile harmoniyi iyi bulmanız lazım. Sweet spot da deniyor bu noktaya. Kabaca çekic sıkarak mevcut barda max hızı buluyorsunuz. Ve bulduğunuz hızın ortalama 20-30 FPS altı hem tüfeğin sessiz çalışması hem hava israfı hem de tutarlı çıkış hızı için en uygun nokta oluyor. Çıkış hızını beğenmezseniz reg basıncını arttırıp ayni prosedürü uygulamak gerekiyor. Bu her pcp için geçerli. Tabi bu söylediklerim kabaca. Krono kullanarak bu prosedürü yapmak lazım. Ben namlu ceketini iptal etmedim. Namlu tutucuyu iptal etmemdeki asıl sebep namlu tutucu üzerindeki setskurlar bence dizayn olarak sıkıntılı. Yani birinin torkunu dengesiz sıksanız namlu sağa yada sola milimetrik kayıyor. Tabi bu durumu mesafe uzayınca farkediyorsunuz.

Mükemmel açıklama sizi facebook Effecto airguns bilgi paylaşım gurubuna bekliyorum

hocam ben forumda ve havalı tüfek evreninde epey yeniyim ve an itibariyle ne mod 125im mutlu ne de ben, ikimizde birbirimize bir hayli eziyet verdik. Dediğiniz k600 ü inceledim gerçekten harika bir grupmanı var diyeceğim o ki eğer etrafınızda ve ya sizde ikinci eli varsa bana yönlendirebilir misiniz ben de mod 125 imi satıp öyle bir pcp alırım

Siz önce 125 i elden çıkarın bende yok ama olan arkadaşlar var bulunur

P

Niyetim var pcp ye her yaylı kulllanan adam kadar 😄 Ama o zıkkımın ekipmanlarını gördükçe daha bi dürbünle baş edemeyen ben hercules' i ürke ürke izliyor... Abi bir de o dolum tüpleri felaket pahalı geliyor bilemedim pompayla becerebilir miyim.

Hercules düşünüyorsan pompayla başedemzsin hayır niye güçlü pcp kralın gayet hafif ve küçük pompayla dolan pcp leri var orta güçte kırmalıdan yine güçlü ve keyifli

Sevgili kardeşim aramıza hoş geldin fiyat ve performans olarak ideal bir dürbün kullanım konusunda kullandıkça daha iyi anlayacaksın ama diyelimki 25 m 6 zoom da artıkılın tam ortasından vuruyorsan 25 m 24 zoom da da tam ortadan vurursun çok küçük sapmalar olabilir yalnız ama mesafe değiştikçe ffp de olsa sfp de olsa her mesafede vuruş noktası değişir konu buradan sonra değişiyor önce buraya odaklanmalısın biranda bütün olayı çözemezsin ben ilk havalı silahımı aldım dürbün artıkılını herhangi bir hedefe doğrulttuğumda vuracağımı sanmıştım ama değilmiş🤣🤣🤣okadar da değil işin esprisi ama dediğim gibi aldığın malzemeler ideal hatta o dürbünle çok iyi mesafelere atış imkanı bulursun düşük zoom hayırlı olsun

Hasan usta tavsiyen için teşekkür ederim ama galiba benim dürbünüm de iyi değil artıkılı takla attı bana öncelikle bu tüfeğe uygun kaliteli bir dürbün gerekiyor artık dampa kullanmayı düşünüyorum

Hocam sizi pcp ye alalım bende kırmalı modellerin vaz geçilmez bitmeyen enerji olduğunu savunan biriyim fakat pcp bambaşka dayanamayıp proxima aldım ama pcp den sonra tat vermiyor sma bir köşede kırmalı bulunmalı illaki ama hafif ve kolay kurulacak birşey olmalı pcp de tüpte kullanmıyorum pompa ile devam yine bağımsızım kesinlikle pcp belkide vardır böyle yazdım ama🤔

Öncelikle aramıza hoşgeldin bahsettiğiniz hızda özellikle yerli olarak alttan veya namludan kurmalı aynı zamanda şarjörlü veya pcp tabanca yok malesef belki alt limitini yakalarsınız pcp tabanca ile pcp pompası şart ve sucuba kullanmayacaksanız compakt olması sebebiyle birçok kişiye tavsiye ettiğim özellikle reximex throne veya sizin beklentinizi karşılayacağına inandığım tabanca olarak düşünmenizden dolayı kral np 01 - 02 - 03 - ve 04 auto olarak seçim yapabilirsiniz

oring yırtık denildi mercek kırık çıktı taretlerin kopukluğundan hiç bahsedilmedi bana bunlardan bahsedilseydi almazdım insanları yargılamadan önce dinlemeniz gerekmez miydi

Anlıyorum sizi yalnız dinlememek diye bir durum yok zaten yazışmalarınız mevcut ha aslında çok ta uygun bir hareket olmamış ama abicim orada o ringin ne işi var bir 2 yine sözümün arkasındayım arızalı olduğunu bile bile neden alıyor ve adamın bütün iyi niyeti ile iadeyi kabul etmesini kabullenmiyorsun sonuçta risk aldın ve bunun kargo sunuda bedel olarak görebilirdin o ilan bir seneyi aştı ilk face gurubunda bu çizginin ne olduğunu sorduğunda ben orta merceğin çatlak olduğunu söylemiştim demekki yorumum inandırıcı gelmemiş o ring olduğu kanaati baskın gelmiş ve açıklamasını yapmış ben söküp dağıtmadım diyor ha ben olsam bu şekilde sıkıntılı olduğuna inandığım ürünü çok açık dille belirtirdim kardeşim arızalı sorumluluk kabul etmem hurda niyetine alacaksın diye hatta kendim dağıtır dürbünün ciğerini söker bilgi edinirdim kesinlikle bunu yapardım

mantık aynıdır diye düşünüyorum belki yardımcı olur

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Çok süper anlatım

Abicim bende talip oldum siz bütün dürüstlüğünüzle arıza olduğunu bildirdiniz buna rağmen alıyorsam kabullendiğimin ıspatıdır sonuçta optik malzeme neye güvenip almış arkadaş ben şahsen size karşı ağzımı açamam bile bu şekilde çok alışverişim oldu ve tek kelime şikayette bulunmadım ve kendi imkanlrımla tamamladım siz haklısınız ve hiçbir iade söz konusu olamaz iyi çıkaydı ikinci elinin yarı fiyatına dürbün sahibi olacaktı yok böyle bir dünya riske girmiş geçmiş olsun☹