HasanUSTA adlı kullanıcının mesajları

birincisi tüple var arasına takılır

Ikincisi aynı güçte atmasını sağlar her atışta aynı hızda atış yapar tüpten sonraki bir odacık tüpte 250 bar dahi olsa reg in ayarı 150 ise 150 bar ın üzerine çıkmaz

İlk başta şarjörün yayı gevşek diye biraz daha gergin yaptım. Mekanizma hem boşta hemde şarjör takılı iken geriye gelme yapıyor. Fakat şarjör takılı iken tetik çalışmıyor sanki boşa düşüyor. Birde şarjör dönmüyor. Kurdugumda dönüyor. Birde spot on 5.5 18 grainlik pelletini kullanıyorum. Yine de çözümü bulamadım. Siz sorunu nasıl cozdunuz peki?

Öncelikle aynı makinadan kullanmadım şarjör dolumunda yaptığım hatadan bahsettim sadece bende EFFECTO ve REXİMEX var teknik anlamda yardımcı olmaya çalıştım fakat anlamadığım bir yer var şarjör takılıyken geriye geldiğini ama şarjörün dönmediğini kurduğunda döndüğünü söylüyorsunuz tam geriye gelmeyip siz biraz dahamı çekiyorsunuz eğer öyleyse basınç yetersiz geliyor çekiç yayı yorulmuş olabilir ben olsam bütün şikayetlerimi not alır KIRAL a gönderirdim gayet ciddi bir şekilde yardımcı olurlar yerli firmalarımız çok ilgililer en son HATSAN a pompa gönderdim ilk optima pompasını hemde faturasız bütün bakımlarını yapıp gönderdiler

Olabilir başka şarjör deneyin veya şarjörü ve dolum yönünü kontrol edin

Aynı hatayı bende yaptım ama anlaşılır yalnız, şarjörü kurmadan dolduruyor olabilirsiniz ayriyeten birkaç tahmin daha söyleyim ilk olarak şarjörü takıp ilk atiştan sonra mekanizma geri kuruyorsa sıkıntı şarjörde veya şarjör dolumunda ikincisi ilk atıştan sonra kurmuyor yani mekanizma namlu ve şarjörden geri gelmiyorsa pellet veya otamatik kurulum sistemiyle alakalı pellet ağırlığının da otomatik sistemlerde etkisi olduğu kullanıcılar tarafından söylenir

Reximex rp yi bu kadar acımasızca eleştirilmesinin doğru olmadığını düşünüyorum teknik destek çok hızlı ve istediğinizden fazlasını yapıp gönderiyorlar bi okadar da ilgililer ve çok keyifli bir makina index leme sorunu da şöyle pellet kubbe başlı olursa daha iyi sivri uçlular takılıyor fakat onda da silahı dik tutup rahatlıkla mermi sürülüyor namlunun girişi geniş olduğundan takılma yapıyor bu silahtan büyük psp performansı da beklememek lazım fiyat olarak yüksek olduğunu düşünüyorsanız tabiki haklısınız bence 1000 ₺ civarında olmalı

selam herkese pcp havali tufek almayi dusunuyorumda scupa tup almak istemiyorum iki tane yedek hava tanki alsam scupayi dolduran yerler doldururmu acaba hava tanklarini

Merhaba sizin düşündüğünüzü bende pcp ye geçmeden düşündüm fakat pcp aldıktan sonra anladım ki imkan varsa sucuba kesinlikle ama 2lt tüp ve pompa m mevcut ben pompa kullanıyorum pompa da ise büyük tüp soğutur EFFECTO nun tüpü sınırda 8 -10 dakikada doluyor 75 atış REXİMEX RP tam tadında 1 dakikada doluyor 35 atış birde ikinci bir tüp sadece atış sayını ikiye katlar avantaj değil ona vereceğin paraya biraz daha ilave edip sucuba al derim yada küçük hacim li örneğin flaş gibi bir model alıp pompa kullan bağımsız olursun birde regülatör lü pcp al şimdiden hayırlı olsun

Estagfurullah, elbetteki öyle. Bu arada ısıtınca sasırtıcı bi şekilde cok az bi kuvvetle( sıcak olmasa elle bile ) cevrilip cıkıyor. Ocagın üzerinde bi kac dakika ısıtıp kolaylıkla söküverdim.

Teşekkür ederim güzel bir bilgi oldu benim için

Bu arada moderatörün yaratıcısı Yasin Bey ile de konuştum. Vidalı ve loctite ile yapışık dedi. İçini eritmeden200 dereceye ısıtıp çevir dedi.

Çok özür dilerim yaratıcı yalnış bir deyim yaratmak hiç yoktan var etmek demek üreticisi daha doğru

Önce ısıtmak iyi gelir mi? Lastik sıkıştırmak derken mengene yada pense ile araya kaymasın diye mi lastik sıkıştırdınız?

İçi plastik olduğundan ısıtmak sıkıntı olabilir bsiklet lastiğini çizmesin ve sıkışma sağlasın diye kullandım mengene kullanmadım

Merhaba arkadaşlar bende rp kullanıcısıyım karşılaştırma yapamam ama memnunum yalnız teknik detayına girilecek bir ürün değil fabrikaya göndermek çok mantıklı bana görede teknik eksikleri var birde aliminyum kalitesi çok düşük sanki birde bendeki üründe tüpü sökünce reülatör havası boşalıyor biliyorum hata ama teknik servise gönderdiğimde not alıcam çok ilgililer

Merhaba arkadaşlar ben son zamanlarda CO2 den kurtulmak daha güçlü ve istikrarlı atışlar için pcp tabanca arayışına girdim , ataman ,huben , hw44 ve yarı tabanca gibi olan edgun lesyi 2 dikkatimi çekti. muhteşem yapılmış makinalar fıyatları uçuk olmasa keşke alacağım 1.edgun 2.huben 3. ataman olurdu.

turkiyede yerli olarak hatsan ve kral markalardada var secenekler ama daha compakt ve alımlı tabancalar beklıyorum milli grurumuz olan markalardan iyi atışlar herkese...

Reximex rp i hiç düşünmedinizmi

Tek çare pcp yada daha düşük güçte kırmalı ben gamo kullandım kurulumu çok kolay menzili de tatminkar dı uzun süre hatsan straker kullandım 135 e göre çok daha kolay ve isabet konusunda daha iyiydi

Hakkında hayırlısı çok güzel araştırıyorsun inşallah gönlünce olur mühimmat temini ve tahribat konusunda 5.5 genel kanıdır bende şahsen 5.5 derim fakat son zamanlarda 4.5 solid ler aklımıda karıştırmıyor değil birde ileride yarışmalarda kullanma gibi bir düşünceniz varsa 4.5 tercih ediniz diğer konularda (kafa avcısı) Metehan Özden den detaylı bilgi alabilirsin kendisinde vardı aynı silahtan bahsettiğim gibi mühimmat seçeneği ve görüntü itibarıyla 4.5 5.5 in yanında çok küçük vede az seçeneği var

Öncelikle hayırlı olsun gezi sonuna kadar sıkıp deneyin 7 metreden normalde vurabilirsin fakat değişik mesafelerde de denemelisin birde neden 7 metre çok yakın o tüfeğin 50 metre sıfırlamasının 18.13 e göre tahmini 1. Kesişim noktası 9 veya 10 metre civarı olur sabırlı olmalısınız soğumayın kırmalı iyidir bitmeyen enerji ve bağımsız mermin olduğu müddetçe hazır techizat

Merhaba arkadaşlar belki daha öncede belirtmişimdir kırmalıda güçten yana değilim bu saydığınız modeller arasında kesinlikle Dominatör 200w elit tercih ederdim

Kadir bey yeni nesilden maksadınız px5 mi