MustafaSezer adlı kullanıcının mesajları

Alıntı sahibi "bullarika" Bu tüfeklerin sistemini bilmiyorum ama minimum çalışma basıncı 80 barın üzerinde olabilir valf yeterli karşı basınç görmediğinden sızdırmış olabilir çekici kurup(çekicin valfe baskı yapmasını engellemek amacıyla) hava basmayı deneyin ilk 50 60 bar a kadar hızlıca hava doldurun 50 60 bara kadar hava kaçabilir valften bu işlemin garanti kapsamı dışına çıkaracağını düşünmüyorum tüfeği ve muhtemelen sorun çözülecektir

Banada mantıklı geldı yarın ola hayrola bakalım . yarın bıraz fırsat olursa bıraz atıs yaparım sonra 200 bar tamamlar bırdahakı hafta sonuna kadar bekletırım bakalım ne olacak :)

Ben Sayın Mustafa Serdar beye neden pm atamıyorum.Kendısınden yardım isteyecektim.Mustafa abi konu hakkında bana yardımcı olabılırmısın? hafta sonunu ıple cekerken boyle bır talıhsızlıkle karsılastım.Sılah garantı kapsamı dısında kalmasın dıye hıc bır yerıne dokunmuyorum sızden yanıt gelene kadar

Daha gecen gün Kdir abiden aldığım tüfeğin ilk heyacanını sizlerle paylaşmıştım.Kadir abi bana yolladığında 100 bar hava vardı ıcınde ilk geldiği günde birtane deneme amaçlı ben atış yaptım hava 80 barda kalmıştı.Yarın hafta sonu diye az once eve geldım sabırsızlıkla yarın sılahı denıyecegım dıye hazırlamak ıcın elıme aldıgımda Tup basıncı manomatrede 0 :( baya moralım bozuldu.Neden ne oldu 0 bar daha bu sılah kullanılmamıs bır tufek oldugunu bılıyorum.Baya moralım bozuldu bu duruma.hafta sonunu sabırsızlıkla beklerken kötü bir süprizle karsılastım.Ne yapmam lazım :(((( bütün heyecanım keyfim gitti.. bendeki şansın içine tükürüm.daha yenı paylastıgım fotolarda bıle hava 80 olarak gozukuyor

[Resim Engellendi: http://i56.tinypic.com/2zyyjv5.jpg]

[Resim Engellendi: http://i56.tinypic.com/1zvvms4.jpg]
    [Resim Engellendi: http://i54.tinypic.com/2r6grx2.jpg]
    [Resim Engellendi: http://i52.tinypic.com/25sof3r.jpg]
    [Resim Engellendi: http://i56.tinypic.com/2dj5m8.jpg]
    [Resim Engellendi: http://i55.tinypic.com/2ed5c7m.jpg]

Bugun kargom geldı ve Sayın Sideprensi Kadır abımın sıfır tüfeği gercek sahibine kavustu ;grin; kadir abi çok teşekkür ederim tüfek gercekten sıfır.dayanamadım evın balkonundan bırtane bos tetık dusurdum.sokaktakı cocuklar bıanda sustu neoldu bomba patladı demeye basadılar ben bukadar ses cıkarttıgını hıc dusunmemıstım.yuhhh dıyorum.tam aradıgım tüfek buymus işte

daha kolay kolay pcp satmam.bu tufegı bızlere sunan herkese cok teekkur ederim 10 numara :thumbup:

sercankaptan öncelikle geçmiş olsun keşke silahın o duruma gelmeden önce tedbirini alsaydın ama sağlık olsun.bende de colt 1911 a1 modeli vardı ve meydan avdan almıştım.bir ay sonra senin silahın gibi gaz kaçırmaya başladı ve arızalandı ve meydan ava götürdüm.bir hafta sonra almamı söylediler.bir hafta sonra silahı aldığımda silahın hiç bir yerinin açılmadığını ve arızanın giderilmediğini ve silah nasıl gittiyse öyle geri geldiğini gördüm.tekrar geri götürdüm silah yine geri aynı şekilde geldi.bende üzerine para ekleyerek başka bir model aldım.yani diyeceğim co2 silahlarda tamir maalesef ülkemizde yok.inşallah senin sorunun giderilir.

Aynı sey bendede oldu hizmet acısından.baretta m92 fs co2 tabancam vardı pişman oldum tövbe ettim co2 tabanca almaya.ben gonderıyorum acılmadan sılah bana gerı gelıyor gondermeden once sılahın vıdalarına ısaret koymustum.bırdaha co2 krızım tutarsa 3 kurusluk olanlarından alacagım bozulursa atarım.benım co2 tabancamda pellet namluda sıkısıyordu.ama sonradan anladım arasıra yapıyormus bu olayı.sonuc olarak servıs dokunmadan ıade edıyor veya servıs varmı onuda bılmıyorum :)

Kadir abi hayırlı olsun.Bende bıtane dusunuyorum.beklentılerımı karsılayan bır sılah sadece bırz beklemeyı secenlerdenım ben.hem maddı acıdan hemde bebek gelıyor.O olmazsa bende verırdım coktan sıparısını.Bırıkımdeyım bu aralar.Türkıyeye bu sılahı getırenlere cok tesekkur edıyorum.en azından pahalı sılahlar da olan uzun menzıllı atıslara olan hevesımızı sumatra sayesınde gıdermıs oluruz.

aslında olan olmuş silahı göndermişiniz ama bilmeyen arkadaşlar için diyeceğim.böyle durumda tüpü sökün bir pense yardımıyla iğneyi kendinize doğru çekik tutun biyerdende diğer arkadasınız hava bassın böylede oluyor

Beretta m92f tabancamın iğnesinin içinde bulunduğu blok kırıldı. Emniyet mandalı da bu yapıya bağlı olduğu için fırladı. Tamire gönderdim yapıldı geldi. Yaklaşık 10 tüp kullandıktan sonra aynı parça tekrar kırıldı. Merak ettiğim boş tetik düşürmek bu duruma yol açar mı?

Bu tabancayı 2 yıl önce çok beğenerek almıştım. 2500 civarında atış yaptığımı tahmin ediyorum. Sizce miadı dolmuş mudur. Fazla eziyet etmeden emekliye ayırsam mı?

Şu an hayalimdeki silah hw 45.

Sanıyorum sizinde bu arızayla karsılasma sebebiniz tüpü aşırı sıkmanızdan kaynaklanıyor.ve kilidi kapattıgınız andada metal yorulmasından dolayı blogu catlatıyor.hani yeniyken okadar belki sorun olmazda

slm.aynı sorun benim 15 günlük umarex colt 1911 a1 tabancamda da var.yarın aldığım bayiye götüreceğim.bu arızaları nasıl kendim giderebilirim.o bahsettiğin contaları nereden bulabilirim.bu silahların yedek parçaları var mı ve nerede satılıyor.bu işte yeni ve acemiyim.dünyanın parasını veriyoruz sonrada bir arızada hevesimiz kursağımızda kalıyor.anlattığın bütün arızaların ve sorunların hepsi benim tabancamda da mevcut.bana bu konuda yardımcı olursan sevinirim.

öncelikle merhabalar anlattığım sorunları sizde yaşamışınız anlaşılan,ben buluşmalarda kullanılan co2 tabancalardada aynı sorunu gördüm bazen tutukluk yapıyor ve artık bu sorunu tüm co2 tabancalarda sanıyorum görmek mümkün.bazı üstadlar tüpten kaynaklandığını söylüyor tüpü delmesi sırasında capaktan kaynaklanan bir hata yüzünden pellet namludan bazen cikamayabiliyorken bazende 5 metre uzaga ancak gidebiliyor.ve böyle bir durumda takılmıs olan tüpü söküp atmak zorunda kalıyorsunuz.ben co2 tabancadan bu yüzden soğudum ve hemen sattım birdahada tövbe bukadar pahalı bir co2 tabanca almam.en azından ucuz modellerini almak daha mantıklı geliyor artık.sizin diğer sorununuz eskisi kadar performansının olmaması sanırım.onun içinde içinde cekicin bir yayı var ben onu tutup uzatıyorum bir müddet güzel devam ediyor.daha sonra tekrar eski performansına geri dönüyor.pelletin namluda sıkısması veya 5 metre gıtmesıde kronık bır arıza servise gönderdiğinizde silah normal çalısıyor cunku adamlar ilgilenmiyor haklı olarak.nezaman o arızanın meydana gelecegı belli olmuyor cunku hatta bir müddet bekleyince sorun kendiliğinden gidiyor.
    bu konuda size yardımcı olamıyacagım cunku bende bulamadım çözümü.benim contanın yerinden cıkma sebebini sonradan cözdüm tüpü fazla sıktıgım için kasınca yuvadan cıkmıs.onuda yerine oturtarak cözdüm

vay be koskoca 2 yıllık emek boşamı gidecek şimdi abi o duvarı sana versınler bence evin bi köşesinde sergilersin ;şrofls;. buna benzer seyleri bende bizim bos arazıdekı ınsaata cok yaptım.şimdi yıkılacak haberini duyunca uzuldum adınıza yazık bunca emek boşa gidecek acele bir önlem almalısınız ;atlig;