gkhnt adlı kullanıcının mesajları

Ben de sıfır olarak yeni aldığım (daha 2 hafta oldu alalı) yaylı Hatsan mod55S modeline vortex taktırmayı düşünüyorum yakın zamanda. Vortexi daha ön plana çıkarıyorlar. Fakat güç ve de özellikle derli toplu grupman bakımından çok ideal ve güzel bir model. Artık namlusundan mı, yoksa başka bir sırrı mı var bilmiyorum ama grupman konusunda pek bilinmeyen, bilenlerin, tecrübe edenlerin de öve öve bitiremediği bir model. Tüfeğime aldığım Asg Strike 3-9x50 dürbünü Hawke marka dampa ayak ile sabitledim. Paket lastiği vb kullanmadım. Tüfeğin kendi orijinal stoperini söktüm. Markasız gamo markasının stoperine benzeyen bir şey kullanıyorum. Tabii onu da ismi X olan bir av bayiinden online alışveriş sistemiyle güya paylaştığı Gamo ürünü diye aldım. Sağolsunlar ülkemizde ki klasik çoğunluk esnaf dolandırıcılığını gururla sergilemişler. Şu ana kadar 150 adet pellet bitirdim sayılır. Dürbünde şimdilik ayar kaçması, dağılma vb olmadı. Olacağına da pek ihtimal vermiyorum açıkçası o kadar pahalı dampa ile. Şimdi hatsanın kendi stoperinden de sipariş vermiştim. Bayramdan sonra elimde olur. Onu takınca daha enfes olacak. Tepmesi fazla bir tüfek. Magnum namlu değil; ama güç ile hedef tutarlılığını nasıl dengelemişler anlayamadım hala. Bakalım vortex ile nasıl olacak. Ahşap kundağa askı kayışı için vidalı aparat da taktıracağım.