Hayaksisheytan adlı kullanıcının mesajları

Ya usta bende bu aralar fx e bi yükselmiyor değilim Bigmax x i verip bi fx mi kovalasam 😂

Skalası çok geniş bir tüfek. Fiyatı pahallı ama hakediyor. Ben 35 e aldım 2 ayda 45 olunca verdiğim çok paradan ziyade iyiki almışım diyorsun 😄

Eski bir hatsan kullanıcısı olarak hatsan serviste zorluk çıkarmazdı merak ettim nasıl bir sorunla karşılaştında sorununu çözemediler.

Bu arada tüfeğin baya yakışıklı duruyor ben genelde hatsanın tasarımlarını ve namlularını beğenmiyordum hatsan bir sürü model üreten yenilikçi bir firma ama buna rağmen tasarımını beğendiğin modeller bir elin parmakları kadar anca vardır

2 kere servise gitti. İlkinde yapılması gereken namlu değişimini salladılar. 2 hafta beklettiler geldi gene problemli sonra tamam namluyu değiştirelim dediler. Ben elden çıkardım şu an daha yakışıklısı var. 😄

DD6CEFD2-E878-425F-ABA3-66E3784A9B97.jpg

PCP olan modelleri hiç düşünmüyorum vala 2 oğlum var inşallah onlarında değerini bilebileceği uzun yıllar kullanabileceğimiz bir tek saçma :) arayışı içerisindeyim. Youtube da hatsan ile ilgili çok video var çoğuda yabancı kullanıcı videosu ama anladığım kadarıyla Türkiyede satılanlarla yurtdışına gönderilenlerin kalitesi aynı değil galiba. Sizinde değerli görüşlerinizle Hatsan markası en son düşüneceğim marka olacak galiba

Hatsan köklü bir firma. Benim yaşadığım problemi sonuçta herkes yaşamıyor. Dünyanın en iyi markasıda olsan kusurlu ürün üretibilirsin. Bu ürünün ne şekilde ne kadar arkasındasın. Ben ne şekilde ne kadar arkasında kısmını beğenmedim Hatsanda. Teknik serviste pozitif yorumda negatif yorumda var. Bana negatif kısmı denk geldi.

DE357E57-3D06-4222-B706-019EDB0527D5.jpg

Yaşım 38 ve Adapazarında ikamet ediyorum. Yıllar önce Hatsan ve Huğlu marka havalı tüfeklerim oldu hatta memleketim Tarsusta köyde bu tüfeklere tek saçma derdik ozamanlar :) Huğulu halen durur. Hatsan beni çok üzerdi stabilite denen olay yoktu ama yeni bir tüfek almayı planlıyorum ve Hatsanın modelleride aklımda. Hatsanın kendisini bukadar geliştirmesi çok hoşuma gitti. Yaklaşık 2 haftadır bu forumdayım ve sayenizde çok şey öğrendim inşallah öğrenemeye devam edeceğim :)

Aramıza hoşgeldin. Gene tek saçmaya devam mı ? Yoksa PCP ye mi yöneleceksiniz.

Kardeşim hoşgeldin dediğin gibi hatsan kendini baya düzeltti ama hala benim tercihlerimde son sıralarda.

Bu forumda öğreneceğinin sınırı yok

Hatsan tecrübem benimde çok olumsuz geçti. 2022 factor RC modeli vardı.

Merhabalar. Aranıza yeni katıldım. İsmim Levent. Bursa Karacabey de ikamet ediyorum. Yaşım 49. Pcp tüfeklere de yeni merak saldım. Bu konuda da yeniyim. Hercules bully 6.35 aldım. Tavsiyeleriniz olursa çok memnun olurum.

Aramıza hoş geldiniz. Bursada bu hobi idame ettiren çok değerli hobidaşlar var. Toplanıp keyifli grup atışlarına çıkabiliyorlar. Oradan edineceğiniz bilgi ve tecrübenin sonu olmaz.

silaha basmakla tüpe basmak arasında fark görmüyorum. varsa söyleyin. tüp kullanmak biraz farklı olur ama. havayı bulmuşken bol bol sıkarız. daha fazla hava harcarız. bu da bize daha fazla pompa olarak geri döner.

500-1000 cc silahta, 3 litre de yanımızda olsa günü bitirir. 3 litre de evde tahminen (birer saat) iki günde sakin rahat doldurulur. ;)

El pompalarında nemi uzak tutacak çok güçlü filtre yok. Ben pompa hortumu dolduktan sonra 30-30-30 basım ardından nem alma ve soğutma için pompayı serbest bırakıyor 15 dk sonra gene aynı işlemi yapıyordum . Böyle davranmama rağmen hortum bağlantılarında nemden dolayı paslanmalar başladı. 6,8 L bir tüpü 150 den 250 bara 1-2 günde basması bence çok zor denediniz mi hiç 1-2 hafta olabilirde. Yaparsanızda helal olsun. Şöyle bir time line video çekermisiniz bir halinizi görmek istiyorum . 😄

Bu işe pompa ile girdim. Akşamdan yavaş yavaş ara vere vere pompayı ısıtmadan tüfeğe su damlacıkları kaçırmadan doldurup sabaha atması en mantıklısı. Atış yaptınız ama havanız bitti gene yapmak istiyorsunuz yemiyor pompaya aşırı yüklenip zarar verebiliyonuz nabız yükseliyor vücüt yorulmuş işkence görmüş atışın zevki kaçıyor. Ben ardından Scuba aldım tüfeği evde dolduruyor ardından atış anında boşalır ve atışa devam edeceksem scubadan dolduruyor etmeyeceksem akşam evde pompalıyordum 😏. Bu seferde scubanın dolumu işkenceye döndü gittim komprasör aldım. Bu hobiye girdiysen devamı gelir . 😄

Ben 1.86 cm boya 65 kiloya sahibim. Zayıfım baya yani o halde 580 cc 250 bar tüpü 250 bara basabiliyordum. Hatsanın pompası ile.

Merhabalar,

İsmim Serhat, İzmir Urla’da yaşıyorum, 39 yaşındayım. Makina mühendisiyim, eşimle duvar kağıdı tasarımı ve üretimi yapıyoruz. İlk havalı tüfeğim olan Hatsan Factor BP’yi yeni aldım. Forumuda yavaş yavaş okumaya başladım

Hayırlı olsun kazasız belasız keyifli atışlarınız olur inşallah.

FX panthera da 300+156 cc tüp var güçlü bir tüfek olması için 700cc tüpe gerek yokmuş

Fx Panterade 700 cc tüpü takacak alan da yok. Olaya yanlış yerden bakıyorsunuz. Ben PCP dünyasındaki yeniliklere vurgu vuruyorum. Her yıl birbirinin aynısı 10 farklı model çıkarma ile bu iş yürümez diyorum.

haahah bence kaliteli yerli tufek spoton parslari tek delik yapan tufektir. Baska bir nitelikte karsilastirmaya gerek yok.

🥹 Spot On Pars kadar iki yüzlü bir pelet ben görmedim her kutu farklı karakterde.

Dome modelinde kalıp problemi var geçen hafta 10 kutu aldım 3 kutusu problemli 5.60 çıkıyor peletler namluya sokacam diye pelet iticiyi yamultmayı kesinlikle düşünmüyorum. 😄

Kral- Hatsan ve en sonda Fx sahibi olarak. En beğenmediğim firma Hatsan oldu.

Hem Pelet hemde solid atma işini gavurlar çözmüş. Bizim yerli markalar zayıf tüfekler üretiyorlar solid atmak için modlamak müdahale etmek ile uğraşıyoruz. Gavurlar 700 cc 300 bar tüplere geçiyor. Çift regülatöre geçiyor solidler için ekstra hava odacığı planium inşa ediyorlar. 34 gn solidi 1000 le çok rahat atabilirken bizim yerliler 24 ü 800 le zor atıyor.

Koysa iyi :D :D bu cihazları veya benzerlerini buraya göndermiyorlar. Sanırım sınırlama var. Şuan konuda paylaşılan cihazlar çok verimli değil.Atış alanına bu kadar büyük aleti yada litrelerce su vs götürmek tam bir eziyet . Ben tüp kullanmadan kompresör ile araba aküsü ile doğada hava basma derdindeyim New Warrior modelinde olduğu gibi.

New Warrior bir dönem geldi sonra silindi gitti piyasadan. Kesinlikle kullanıcı ve teknik destek bulamazsan Tr de kesinlikle seni pişman edecektir. Aldım 3-5 yıl kullanırım diye düşünme. Kesinlikle bakım isteyecektir. İçeriden pas çüreme olmasın diye aliminyum kullanılıyor ufacık zorlama ile yersin teknik bilgide gerektiriyor. Bir çok şeyi yurt dışından almak her zaman mantıklı ama bu ürünlerde kesinlikle teknik destek olmalı ben yaparım beceririm hallederim ile olacağını düşünmüyorum.

Abi haklısın ama çok abartı rakamlar. Yurt dışı 3bin burada 10 bin. Bakımını yaparız kolay. Bozuldu diyelim yapamayacak olsak bile bir daha alsam yine kârdayım.Hatta bir daha alsam yine kârdayım. Ülkemiz işin b... Çıkarmakta harika.

Kesinlik Ali expresin kandırmacası 3 binlik komprasöre 10000 tl kargo ücreti koyar.

Bu örnek benim tüm algımı değiştirdi şu an olayı sizin gözünüzden idrak ettim sanırım 😂

Ben buna odaklanırdım. Farazi atış başına 3 bar tüketen silahımda yaya çekice valfe müdahale ile gereksiz çıkan havayı ne kadar kesebilirim FPS de kayıp yaşamadan atış başına 3 bar olan sarfiyatım 2 bara düşer mi ? Maaliyeti ne kadar olur attığım taş ürküttüğüm çulluğa değer mi ona bakarım. Bu işi bilen hobidaşlara bir danış bence.