Hayaksisheytan adlı kullanıcının mesajları

Merhaba bu komprasörlerden bende almak istiyorum performansları nasıl? Scuba tüpünü ne kadar sürede dolduruyor? Aıza sıkıntı çıkarıyorlarmı? Birde Aliexpress’den bir kaç tane buldum fiyatları 3-5 bin civarında + kargo var ama bulunduğunuz ülkeye gönderim yapılmamaktadır yazıyor nerden nasıl uyguna temin edebilirim bilgisi olan varmı acaba?

TR de yetkili satıcı mevcut. Teknik destekte veriyor. 6.8 Lt. Tüpe 3 dk da 25 bar falan basıyor. Serkan bey barida ticaret +90 (555) 527 22 05 arayıp bilgi alabilirsiniz. Airguntürk ten Cemal bozan sinan başarıcı yönlendirdi deyin ufakta olsa kırar.

Murat hocam

ben maverick kullanıyorum superior namlu ile.

Engin sak 25.3 5.52 güzel sonuç verdi 900-1000 FPS arası deneyerek bulmalısın. Ben 970-980 FPS lerde iyi sonuç aldım.

Engin sak gene 28-30-32-34 Gr solidleri 5.5 mm 930-950 arası güzel sonuç aldım. 28 ve 34 ler çok daha iyi idi.

EB solid 24-26-28-30-32 denedim 980 FPS e yakın değerlerde gene iyi sonuç aldım 32 gr beğendiğim solid oldu.

Bunlar benim değerlerim. Bir arkadaşım maverick te 28 grain i daha çok sevdi Engin Sak ben 25.3 5.52 yi daha çok sevdim.

Tavsiyem.

25.3 5.52

28-30-32-34 5.50 test amaçlı yarımşar kilo alıp denemen.

Kendin deneyip test ederek en mükemmel mühimmatı aramalısın. Biraz zaman ve para lazım o akadar. Hayırlı olsun Rabbim kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.

Cümlemizin kandili mübarek olsun.

merhabalar,

Havalı tüfek sevdalısı olarak gönül verdiğimiz bu hobiye yeni başlayan bir arkadaşınızım.Herkese buradan çok selam gönderiyorum. İsmim Berk,Kırklareli ilinin Lüleburgaz ilçesinden bütün üyelere selam olsun.

Aramıza hoş geldiniz. Rabbim kazasız belasız hobiyi sürdürmenizi nasip eder inşallah.

Onur hocam bunu sana mı yaptı Ercan abi.

Harici İçerik youtu.be
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Çok güzel bir çalışma olmuş.

Tüfeği scuba tüpe bağlayarak atış yapıyorsunuz evet. Bigmax lerde mühimmatın çok stabil gittiği tatlı bir bar aralığı var. Bigmax kullananlar varsa daha detaylı bilgi veriri size. Ben örnek vereyim 210 barda çekiç valfi çok iyi açıyor ve stabil güzel değer veriyor. Scubada ister 320 bar hava olsun. Çıkışı regülatörü ayarlıyorsunuz 210 bara stabil 100 lerce atış yaparsınız. Forumdan bir arkadaşımın grubunda bir abisi bigmax x e fx namlusu takmış döktürüyor . 😄 Zehride verdim kafan karışsın biraz. Kral bu yeterki iste her türlü ele geliyor. 😏

hocam ses hızını geçiyorsa patlama sesi gelir ses hızını geçirmeyin kaç fps atıyorsunuz acaba. Ben de 11 cm compact modeli var çokta güzel işini görüyor.

Anladım fiyati gerçekten uygun şimdi araştırdım değerlendirecegim. Kral bigmax X regülator yok demiştiniz regülatör. Belli namlu cıkıs hızında belli bir stabil atış sayısı sağlıyor değil mi ..? Hercülesi aklımdan çıkardım. Hatsan factor rc görüntüsü ve ayarlanır çekik güç ayarı ve tipi hoşuma gidiyor ama bigmax X namlu cıkış hızı daha fazla ve factor yeni ürün oldugundan çok bilgi edinemedim. Bigmax X. Olumlu yorumları var bulumdugum yerde malzeme kalitesini görüp de seçemiyorum da. Kafam karısık aldıgımda pişman olmamak için forumda araştırıyorum sagolun

Herculesi silin gereksiz ağır bir tüfek.

Şimdi 6.35 in mühimmat birim fiyatı fazla olacak ağır olduklarından. Mühimmat ücreti dert değil derseniz. Bigmax i alın. Ercan karakuştan scuba tüpe takılabilen regülatör alın. Tüpe bağla atış yaptığınızda tüfeğiniz regülatörlü bir tüfek gibi olacak. Bu sayede ağır solid de hafif pelletide FPS te düşüş olmadan stabil atabilirsiniz. Mod olarakta krallar daha başarılı.

Harici İçerik youtu.be
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Hatsan da Kralda yerli firmalar tüfeklerde oluşabilecek sıkıntılarda yardımcı oluyorlar. Örnek vereyim arkadaşım kral dan 4 tüfek aldı. Birinde manometre arızalıydı manometre gönderdiler. Bir tüfeğide kampanyadan aldı oda uzun süre rafta bekledi sanırsam hava kaçağı vardı. Demek istediğim sorunlu kusurlu gelsede destek var. Ben ithal aldım FX ondada sorun çıkıyor. 😄

Öncelikle bu hobiye ne kadar para ayırabilirsiniz.

Atış sadece PCP ile olmuyor optik var ayağı var pompa yada tüp var mühimmat var.

Hercules ve bigmax x te regülatör yok ve stabil atış sayıları 1 Lt. yaklaşan tüp hacimlerine göre çok düşük. Bu tüfekleri ilk tüfeğiniz yapmanızı tavsiye etmem. Piyasada en son zamlanan marka Kral oldu Hayla zamsız fiyatlar denk gelebiliyor. Kralda sevdiğim şey namlusu namluya taş koy atıyor. Hatsan LW ler seçici mühimmat beğendirmeyle uğraşırsınız. Krallar modlanmaya daha uygun namlu alabilir regülatörsüz modelse regülatör takabilir çekiç yay la oynayabiliyorsunuz namlusu 2000 tl bu zamanda.

IMG_9911.png

Gene de güçlü yerli alacam derseniz iletişime geçin isterseniz. Hayla devam ediyor mu kampanyaları.

Harici İçerik youtu.be

25.3 solid vs 18.13 pellet

Harici İçerik youtu.be

Harici İçerik youtube.com

:D :D :D :D

İlk Deneme hüsran :cursing:

Görev tamam

Fosfor yeşili

B70070A0-BD02-4E6C-8DD4-23E1059453AA.jpg

Merhaba Ben Erdal yaş 45 emekli oldum memleketim Bolu yerleştim ve bugün PCP tüfek aldım şimdide pompa peşindeyim

Aramıza hoş geldiniz Erdal hocam.

Tüfek ve optik ne aldınız.

Birde pompadan ziyade scuba tüp dolumu yapabileceğiniz biri yada yer varsa scubayı değerlendirin derim. Rabbim kazasız belasız hobiyi sürdürmeyi nasip etsin.