Cutcopy06 adlı kullanıcının mesajları

  Dürbün konusunda kişisel tercihler ön plana çıkıyor. Dürbündeki reticle ın size uyması da önemli. Aynı şekilde dürbün tercihinizde SFP veya FFP olması da belirleyici bir özellik. Vector 4-16x50 Tourex belirttiğim gibi FFP bir dürbün. Tourex in reticle ı da benim hoşuma gidiyor. Hawke ye göre daha detaylı. Göz pozisyonu Vektor de daha rahat. Optik kalite olarak tatminkar. Hawke den aşağı kalır yönü yok. Tourex in turretleri açıkta olduğu için ayarlaması kolay. Hawke de kapakları çıkarmanız gerekmekte. Daha önce söylediğim gibi FFP dürbün istiyorsanız Vector Veyron tercih edebilirsiniz. Ufak bir dürbündür. SFP dürbün arıyorsanız Hawke nin yanısıra Vector Sentinel 4-16x50 veya Sentinel 6-24x50 düşünebilirsiniz. Tourex için 2800 TL yüksek bir fiyat.

  Çok teşekkürler zaman ayırıp ayrıntılı yazmışınız. Bu konuda biraz yeniyim hata yapmamak için bir arayış içindeyim. Dürbün terimlerini yeni yeni öğreniyorum :) önerdiğiniz dürbünleri inceleyeceğim tekrar teşekkürler....

  Hawke 4-16x44 ü pandamı nedeniyle çok fazla kullama fırsatım olmadı. görüntüsü net güzel bir dürbün. Yandan paralaksı güzel çalışıyor. Daha önce belirttiğim gibi göz pozisyonuna karşı hassas bir dürbün. Tam doğru noktadan bakmazsanız kenarlarda kararma yapıyor. Reticle güzel. Özellikle Hawke dürbün istiyorsanız F/P olarak iyi bir dürbün. Yerinizde olsam Vector dürbünlerine de bir göz atardım. 4-16x50 Tourex FFP dürbünüm var ondan da memnunum

  Çok teşekkürler değerlendirmeleriniz için. Vector 4-16x50 Tourex FFP incelemeye çalıştım fiyat olarak fakat Türkiye'de bir yerde buldum. 2800 TL civarında fiyatı biraz yüksek geldi. Birde Vector 4-16x50 Tourex FFP dürbün hakkında görüşlerinizi yazarsanız sevinirim teşekkürler.

  Hawke 4-16X44 dürbünümü 909 teknolojiden almıştım. Güvenilir bir satıcı. Hawke de gözünüzü optik düzlemle tam oturtmalısınız. Aynı paralara Vector Veyron 6-24x44 FFP dürbünü de düşünebilirsiniz.

  Hawke 4-16X44 dürbünden memnun musunuz. Uzun süre kullandığıysanız dürbün hakkında yorumlarınızı artısını eksisini paylaşırsanız sevinirim. Ben Hawke 4-16X44 veya Hawke Vantage SF 6-24×44 takip ediyorum fiyatları yaklaşık aynı.

  Benim gibi zayıf biri iseniz 1.86 boy kilo 65 kimse pompa ile kullanmanızı tavsiye etmez. Maddi yönden bütçenizi sarsmayacak ise scuba tüpden dolumu seçmelisiniz. Bulunduğunuz bölgede dolum imkanı yoksa bile kargo ile gönderip dolum yapan site müdavimleri vede av bayileri mevcut. Genede yok ben pompa ile kullanmalıyım bütçemi zorlar derseniz ilk önce ben hiç kullanmadım lakin çok araştırdım CemalBozan hocam olmaza pompa ile uğraşacak idim.En kaliteli Hill pompa diye biliyorum. Gene siteden bir hobidaşımız Kral pompa ile her dolumda oring yaktığını yazmış idi pompası arızalı olabilir. Hatsan pompa ile de 1-2 arıza olduğunu hatırlıyorum. Ama Hatsan da Kralda alsan parça tedariğinde pompa tamirinde sorun yaşamazssın. Benden tavsiye yeni nesil pcp aldı isen tüpe yönel bir itfaiye merkezlerine etrafında gaz dolum şubeleri varsa araştır dolu bi tüple 2000 e yakın atış yapıyorsun. O kadar atışı kaç zamanda yapıyorsun ölç biç tart bence.

  Çok teşekkürler. scuba tüp olarak tavsiye edebileceğiniz ürün var mı? Çok pahalı bir ürün olmamak kaydıyla :) Bbirde kargo ile dolum yapan yerler konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

  pcp tüfek pompası almak istiyorum.

  Hatsan PCP Tüfek Pompası mı yoksa Kral Arms Puncher Pcp Hava Pompası mı almalıyım hangisini tavsiye edersiniz. Kullanan arkadaşlar yardımcı olur ise sevinirim.