mehmet70 adlı kullanıcının mesajları

Herkese selamlar,dominatörü bir abim almış ama kutusundan dolum ucu çıkmamış bu silahla beraber dolum ucu standar gelmiyormu bilgisi olan arkadaşlardan yardım iyi olur,birde bu dolum ucunu nerden temin edebilirim,

Bu silahla ilgili az çok bilgiye ulaştım ama kullanan arkadaşlar güçü grupmanı atış sayısı vb. konularda bilgi verirlerse sevinirim,şimdiden teşekkürler

Kara yoluyla nelerin geldiğini bir bilseniz detaylı bir arama yapılmıyor tüfeği parçalayıp eşyalarınızın en altına koyun ingiltereden gelene kadar kaç tane gümrük geçecek hepsinde geçen arabaları tek tek arayamazlar şüpeli bir durum yoksa geçer,diyelimki bir kaçakcılık ihbarı oldu sizin arabanızda başka bişey ararken tüfeği buldular,derdinizi anlatabilirseniz sorun olmaz sanırım(kendimi kaçakcı gibi hissettim ;kihhik, )

Kara yoluylamı hava yoluylamı gelecekler,hav yolu ise hiç tavsiye etmem sorun yaşanabilir,kara yolunu tercih ederlerse at valize getir hepsi bu(sanırım amerikadan arabayla gelmek biraz zor olur ;kihhik,)

Tüfek üzerine kaliteli koca bir dürbün,moderatör ve bipot takılmış haliyle düşünün ayakta atış yapmak epey zor olur,tüfek seçimini ağırlık yönünden pcp silah seçerken göz önünde bulundurun :thumbup:

Airrange kullanmadım görmedim,condor kullanıyorum tüfek almak konusunda kullanım amacına göre tüfek seçmeni öneririm,belli bir markaya bağlı kalma 50mt şişe kıracaksan 200 tl yeter bir yaylı için,condor konusunda ben çok memnunum istediğini veren bir tüfek ama yivli tadını verirmi bilmem,modlanmamış bir condor 200 bar çalışma basıncında tam güçte 25,4 grain mühimmatı 1000 fps civarıda atıyor bu senin için yeterliyse condor al,Airrange tüfeğinde bundan fazlasını yapsa yapsa 100 fps fazlasını yapsın,condor modlanmış haliyle okuduğu kadarı ile en güçlü tüfek isabet konusunda başarılı,airrange aşırı pahalı ama benim param çok diyorsan o başka g;$i tüm aksesuarlarıyla kaliteli bir dürbünle 5000 tl geçer,condor için bu fiyat 2000tl,sumatra'larıda bir incele derim,selamlar

Anlatayım,pcp tüfekler yaylı tüfeklere göre çok daha fazla hava basıncı oluşturduğu için pamuğa damlattığınız fosfor ve pamuk atış esnasında pellerten ayrılır,anlayacağınız peller gider pamuk ve fosfor arkasından gider,gidemeyen fosfor dediğimiz kimyasal ve pamuk kalıntılarıda namlunuzu kirletir g;$i

Aras kargo için diyebilirim'ki X( yurtiçi kargodan şaşmayın aras kargo kesinlikle ne yaptığının farkında değil,zam gelmiş olsada zamanında teslimat ve güler yüz görmek mümkün

Sanırım tüfeğin ağırlığı 3 kilo kadar bende var ama tartmadım at44ün yarısı gibi geliyor bana oldukca hafif,tetiği gayet yumuşak 1inc grupman garantisi verebilirim 75 yardada tabiki iyi bir atıcı ve iyi bir dürbünle,güç olarak tartışılmaz bir gücü var,kendi yaptığım testte 4cm çam kalası 25,4 grain jsb pelletle tam güçte kağıt gibi deldi geçti,modlandıktan sonra ne olur bilemem siahla beraber moderatör kullanacak arkadaşlara tavsiyem pahalı olsada orijinal moderatör alın namluya diş çektirip takılırsa başka moderatör isabeti oldukca etkiliyor

Daha once cok kere tesekkur etmistim, bir kere de burdan edeyim. Benim icin onca zahmete katlanmistin Mustafa Amca tekrar tesekkurler.

Zamanin da tufegi kullanirken hafif pelletler ile surekli ses hizinin uzerinde atardi. Bir keresinde yuksek tepelerin arasinda kalan bir golet cevresine atis icin gittigimizde, ilk atisimi sonic patlama sesini dinlemek icin golete paralel sekilde karsi kiyiya attim. Karsi kiyida beni tufekle gorenler beyaz bayrak acip biz dostuz derken, beni goremeyip de sesin nereden geldigine anlam veremeyenler siper almislardi :)

;lol;#hims;,;-

yanlışınız var arkayada bi hayli kayıyor tecrübeyle sabittir tabi arkasında bir demir var o olmazsa

Size diyebilirim'ki bu imkansız,silah geri tepme esnasında dampa yak sabit kalmalı kalmıyorsa silah geri teperken ayak ileriye doğru yol alır,aslında silah geri teper dampa sabit kalır bunun sonucu olarak dampa ileriye kaymış olur,sonuç olarak stoper kullanma çokta gerekli değil kullanılan dampa ayaksa yeterli olacaktır,

Pelleti görmenin daha iyi bir yolu var dürbüne takılmış bir gece görüş kamerası ile pelletin izlediği yol kesinlikle 2 saniye gibi bir süre izlenebiliyor :thumbup: ,bu pamuk ve fosforla yapılan işlem pcp tüfeklerde uygulanamaz. g;$i

tamam sen hayvana yardım etmişsin allah senden razı olsun ama bu resimde hiç böyle görünmüyor,bu yüzden değiştirsen iyi olur bundan sonra bu resme bakan arkadaşlar yanlış anlamaz
    selamlar

Sayın ARHAVİLİ08 birdaha okuyun yazdığım yazıyı diye size son satırlarını alıntı yaptım kimseyi yargıladığım yok,sayın ekin bu olayı anlayışla karşılarken siz neden bu konuda ısrarcısınız anlam veremedim bizden sonra görecek arkadaşlar yanlış anlar bu resimle açıklama bağdaşmıyor derken insanların yanlış anlayacağını söylemek istedim,bende bu konuya birdaha mesaj yazmayacağım merak ettiğim siz yargıyla ilgili bir mesleklemi meşkulsünüz

Sayın ahravili08 beni yine yanlış anladınız sanırım,bu konudaki bana olan tavrınız hiç hoş değil sayın ekin bu konuyu gayet iyi anlamış lütfen yazdığım cümleleri tekrar okuyun ve bu yazdıklarım konusunu tekrar değerlendirin,doğa üstü güçlere sahip değilim,kimseyide yargıladığım yok geçen hafta bu konuyu geçtüğümüzü sanıyordum,ekin kardeş sanada çok teşekkürler

Ekin kardeşim sen yinede imzandaki resmi değiştir keklikle,yaban horozuyla yada tavşanla çekilmiş bir resim bul bu resim ve bu açıklama kesinlikle birbirini tutmuyor,tamam sen hayvana yardım etmişsin allah senden razı olsun ama bu resimde hiç böyle görünmüyor,bu yüzden değiştirsen iyi olur bundan sonra bu resme bakan arkadaşlar yanlış anlamaz
    selamlar