Asibirdeli adlı kullanıcının mesajları

Av bayisi gibisin onlarda yok bu envanter 😂

Herkese iyi günler öncelikle elimde kral Jumbo dazzle var 5.5mm son kullanımda içinde 100 bar civarı hava ile bıraktım kutudan sıfır bar ile çıktı hava bastım ve kaçırmaya başladı bunların tüpü çift Allah'tan ki diğer tüple devam edebiliyorum ama bunu yapmak istiyorum havada tüpün üzerindeki valfle tüpün bağlandığı yerden geliyor patlamış zaten bunu ilk önce boyasına zarar vermeden nasıl sökerim ikinci olarakta bu contanin ölçüleri nedir olduğum yer Aydın burda sanayide oringci var ordan alsam olur mu yoksa fabrikadan orjinal ürün mü almalıyım şimdiden teşekkür yardımcı olursanız sevinirim 🙏

Cevabın için teşekkür ederim abi, ben şahsen biraz pinpirikli biri olduğum için pompa daha güvenilir geliyor bana, yorucu olması önemli değil gülü seven dikenine katlanır 😄

Bu pompa ile dolum işinde sürekli atış yapmazsan bir gün önceden doldurursan olur ama sürekli kullanıcaksan heleki atışta tüpü tekrar doldurmak istersen ki atış bu tüfeklerle su gibi gidiyor ilk işin tüp bakmak olur ben ilk pvp bt65 aldım pompa ile başladım 3-4 tüp bitirdim olmadı zahmetli vakit alıyor sonra tüp aldım oda yetmedi 30 atışta bir hava basmaktan bile sıkıldım bt65 satıp kral Jumbo dazzle aldım ve yedek tüplü bu kalde atışa gidince ikiside bitiyor 😂😂(tüfek içinde 500cc yedek tüplü geliyor çok eğlenceli yanımda scuba tüpü bile taşımıyorum)

Denemeden bilinmez umarım netice iyi olur,bu arada güç artışı olsa da hafif ve ağır pellet-solidlerle vuruş yüksekliği farkı hep kalacaktır fizik kuralları gereği,dürbün artı kılında mildot-moa çizgileri varsa her mesafe için bir çizelge çıkarılabilir ve hold over ve hold under yapılabilir kliklerle uğraşmadan,çok atıcı böyle yapıyormuş kolaylarına geldiği için.

Tabiki farklı oluyor atış yüksekliği dediğiniz gibi yapıyorum ama biraz uzun mesafede ağır pellet artikildan çıkıyor benim amacım hafif pellette gücü düşürüp ağır olanda artırıp pelletin havada asılı kalma süresini artırmak. 18 grain tam orta vururken 22 grain 2.artikildan 26 grain 3.artikildan vuruyor 25 metrede mesafe 50 üzerine çıkınca artikil yetmiyor klik ile oynamak lazım uzun mesefeyade ağır pellet stabil gidiyor rüzgara daha iyi karşı koyuyor uçmuyor

Bir konu da regülatör eksikliği,kullandıkça yüksek hızdan çok isabet tutarlılığının hız tutarlılığı varsa elde edileceği gerçeği,son zamlarla atmaya kıyılamayacak fiyatlara ulaştı kaliteli saçmalar,Kral Jumbo Dazzle'ın bir avantajı tüpünün büyük oluşu,ben olsam 250 değil 220 doldurup 110 bar'a kadar birbirine olabilecek en yakın atış hızlarını kullanırdım.Matt Dubber adlı Güney Afrika'lı Youtuber Fx ve Air arms firmalarına danışmanlık yapıp son 3 yılda havalı silahları kalite ve performans olarak çok yüksek düzeye ulaştırdı,özellikle teknik konulardaki videolarını izlemek benim için çok bilgilendirici oldu,elimdeki silahların ayarlarına hakim olmak atış günlerimin çok verimli geçmesini sağladı.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Büyük tüp hacmi ile kral rregülatörlü gibi atış yapıyor 80-100 pelleti 850 FPS attı dediğiniz gibi 230-120 bar arası kullandım bende.Güç artışındaki bir diğer sebebimde hatsan'ın blitz modelinde 18 grain pellette 950 FPS üstü atması ve düzgün bir grupman yapmasıdır bakalım bende kral Jumbo dazzle 950 FPS güçte nasıl birşey ortaya çıkacak

Yüksek basınçta farklı FPS degerleri olacağı için bende 230 bara kadar dolduruyorum zaten.Kendimce yaptığım bir ufak oynamayla 950 fps çıktı şuan 18grain pellette henüz atışa gitmedim isabetini bilmiyorum fark olacak mı ama şu avantaj var yanındaki güç vidası sayesinde en düşük güç ile en yüksek güç arası 500-950 FPS ayarlayabiliyorum.18 grain 22 grain ve 26 grain kullanıyorum ben 18de 50 metrede şişe kapağı toplanıyor grupman ama diğerlerinde fazla düşme oluyor bu yüzden yükseltme isteğim oldu.Yani kullandığım her pellet için güç ayarı ile dürbünle sürekli oynamaktansa gücü yükseltip daha kolay atış ve ağır pelletlerde dürbünden klikten tasarruf edeceğimi düşünüyorum

Pelletler için 830-900 arası ideal,fazlası zarar,tecrübe ile sabittir,ingilizce videoları youtube'de (Türkçe altyazılı seçeneği ile ihtiyaç halinde)pellet spiral,jsb-H&N pellet test gibi aratıp çok sayıda bilgilendirici paylaşımlar var,solid-slug tarzı kurşun atmak için 900 ve üzeri fps gerekiyor ancak uygun namlu ile bulmak lazım test ederek,atmasına hepsi atıyor ama ben Hatsan Galatian ile 50 metrede Spoton solid ile 1 metre grupman alınca anladım işin o kadar basit olmadığını,aynı tüfek Jsb 18 grain'i 3 cm'ye topluyor 60 metrede,çekiç ayarını 850 fps ortalama atacak şekilde ayarladığımdan beri.

Sadece tüfek üzerinden çekiç yayını sıksam yeterli artış elde ederim heralde

Ben daha önce fabrikasına gönderdim ve ücretsiz tüm işlemleri yaptılar. Güç artışının avantajı var ancak dezavantajı da fazla. Dolumu ne ile yaptığınız da etken tabi. Kral da idris usta var fabrikayı arayıp görüşmek isteyin yardımcı oluyorlar. Ben gece vakti mail attım fabrikaya sordum güç artışını aynı gece çok kısa sürede usta telefon ile döndü. Bence görüşün genelde valften daha fazla hava çıkışı için daha ağır bir çekiç kullanılıyor ayrıca namlu hava portu biraz büyütülüyor işi bilene danışmak en güzeli. Sadece kargo masrafınız olur. Kalın sağlıcakla.

Hava için tüp var sorun değil ama çok bir artış istemiyorum 18 grain pelletler 900-1000 FPS arası ideal diye biliyorum ama 850 az gibi geldi bana sadece çekiç ile olur mu acaba istesem gonderirler mi gerisini hallederim ben.

Herkese iyi hobiler.Eimde 5.5mm kral Jumbo dazzle var spot on 18 grain pelleti 850 FPS ile atıyor bana az gibi geldi.Tufek üzerinden artış yapma durumu var mı yada basit bir yöntem ile artırabilir miyiz gücünü çok tornalik işlem yada sanayiyle uğraşmadan 900-950 FPS yapabilir miyim?

Hocam bu sorun ne zamandır var.Scuba tüpünüz var ise 50 - 60 atış sonrası değilde 30 atış sonrası tüfeğinize hava basıp atış yapdınız mı.

Tüp var evet daha önce denemedim ama en son denememde yapmadı bu durumu 230 ile 150 bar arası 100 atış yaptım nerdeyse ama daha önceki 3-4 seferde yaptığını yapmadı denemeye devam edicem çok sık atışa gidemiyorum ve pelletlerde oldukça fiyatı uçtu

aslinda olasi bir soru daha var aklima gelen. Bu tüfeklere entegre olan basinc tupleri dolduruldugunda az da olsa sekli degisiyormu? Bombelesme ya da bir tarafa egilme gibi. Sonucta breaker tufekler başta olmak uzere bir kisim tufekler tuple baglantili. Dusunsenize kisa kundak bir tufek. Durbun picatny ray uzerinde. Ray da tüpe kelepceli zaten. tüp dolarken hafifte olsa bombe olsa birtarafa esnese, eğilse tam olarak bu sorun olur iste. 200 barda tam vurur, atiyorum 150ye dustugunde sağa ceker

Tüfekle namlusuyla tüp arasında bağlantı yok bu arada tüfek kral Jumbo dazzle

dürbün pcpde kolay kolay sorun cikarmaz aslinda. Tufegin stabil oldugu aralıkta kullanilmasi lazim ornek 900 fps tam vururken 850 de sadece birmiktar altina vuracak diye bir kesin kural yok. Sacma havada yay spirali gibi gidiyorsa hiz degisirse sıfırlama degisir. Bir de en cok yapılan hata tufegi nisan alirken her seferinde yere 90derecede yani durbun su terazisinde olmali. Kaynakla ilgili sorun varsa ve tufegi saga sola yatiriyorsaniz her defasinsa yatirdiginiz tarafa dogru kaçar. Basiniza gelen sorunu ben de yasadim. Bir keresinde namlunun ggevsemis kelepcesinin namluyu sabit tutmamasindi. Birbaska seferde sacmayi giderken gormustum durbunun y exeninin solundan gelip hedefte sifirlaniyor sonra hedefin sagindan devam ediyordu. Şimleme sorunu yani. Hiz degisince de ayni sorun oluyordu. Cok sinir bozucu bir durum sabirla herseyi tek-tek elden gecirmek gerek. Sarjorlerden biri de merkezlemiyorsa pelet eteklerini yiyordur belki.

Her seferinde elimle seçip tek tek koydum pelleti şarjör değil sorun sağa yada sola yatırma durumuda yok stabil 850 FPS atıyor ortalama 3-5 fps değişiyor tabiki kral Jumbo dazzle tüfek regülatörlü gibi zaten atış FPS sorun yok problem tüfeği masaya hazırlayıp koyuyorum bir tüp bitene kadar atış yapıyorum nerdeyse diyelim 30 metre sıfırladım farklı boylarda hedefler koyup atış yapıyorum 50 yada 60 atış yapıyorum 51. atışta bir santim sol alta yada sağa atıyor oraya atış yapıyor tekrar sifirliyorum sonra yine 50-60 atış sonrası aynı şekilde sağ üste yada sola alta filan atmaya başlıyor

Bir çok optiğin garantisi yok vectör dahil ama aldığınız yerle bir görüşün ama göndermeden önce emin olmak için farklı bir silah ta deneyin emin olmanız için, sanırım pcp de kullanıyorsunuz ben birde yaylı da kullanıyordum 3-5 atışta farklı bir gurupman çıkıyordu sizde fazla sarsıntı olmadığından çok sık değişmiyor

Konuştum aldığım yerle Antalya iş gören av'a gondericem garantisi 1 yılmış ama 2 ay geçti gönderin bakalım darbe yoksa garantiye girer gibi konuştu gönderip bakicam duruma