halilguven adlı kullanıcının mesajları

Merhabalar ;

Tüüfeği göndermeden önce kontrol etmenizi düşündüğüm iki nokta daha var.

Birincisi Moderator(Susturucu) ile mi atış yapıyorsunuz tüfekle gelen airstriper ile mi atış yapıyorsunuz onu

belirtmemişsiniz. Ben Tormenta ile bora marka susturucu kullanarak atış yaptığımda 25 mt grupmanı çok iyi idi

Daystar ile gelen airstriper la atış yaptığımda grupman sizin gibi idi (Bu da normal çünkü airstriper ı attığımız pellete göre

ayarlamamız gerekiyor) Bora susturucu kullandığımda tek delik yapıyor (25mt) 100 mt de de grupman kötü değil.

Atışlarınızı denemediyseniz airstriper ı çıkararak deneyin yada susturucu kullanıyorsanız susturucusuz atmayı

deneyin. (Susturucu kötü olursa özellikle UNF dişleri atışı ciddi biçimde bozabiliyor)

Kolay Gelsin.

FX düşünüyorsanız alternatif olarak Reximex Throne Gen 2 olabilir

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Merhabalar Hatsan Factor le Kral Dazzle karşılaştırılabilir ancak Hatsan Factor RC hem malzeme kalitesi (Karbon tüp Quadro tetik Regülatör Dıştan Çekiç ayarı gibi üstünlükleri var)

Ben Kral Dazzle 4,5 ve 5,5 mm kullandım 5,5 u arkadaşım istediği için ona vermek zorunda kaldım.

Kral Dazzle güzel bir tüfek ve fiyat performans ürünü Kral ın servisi başarılı Grupmanı Spoton Dome ile JSP ye yakın sonuçlar veriyor.

Tetik te ise Hatsanlar bir tık önde NovaStar ve FlushPub ın tetiğinden ve ayarlanma seçeneklerinden memnunum.

Namlu konusuna gelince Dazzle ın namlusu ile LW namlu arasında çok fark olduğunu düşünmüyorum.

Hatsan Factor RC yi birbuçuk yıl gecikmeli Türkiye piyasasına verdiği için Kral Dazzle almıştım ve şu an Factor RC almayı

düşünmüyorum. Kral ın bana göre en başarılı yanı ayarlı hava portu. Her iki Dazzle ımda da çok stabildi ve düşük güçte 180 in

üstünde atış yapıyorum iki tüpün yanında bir de yedek almıştım 3 tüple yanınızda Dolum tüpü kompresör vs gerek kalmadan

atışa gidebilmek keyif.

Hatsan Factor RC için alttaki linki

Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Kral Dazzle içinde bu linki inceleyebilirsiniz.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

2 aydır kullanıyorum 3000 e yakın atış yaptım. 5,5mm olanını kullanıyorum.

Artıları : * Tüfek gerçekten hafif

* Güç portu çıtçıtlı ve düzgün çalışıyor.(Ben güç 2 de kullanıyorum JSP 13,43 ü 620 -590 FPS arası atıyor.

Ful güçte JSP 18,13 ü 950 FPS ye kadar atıyor. Ben Spoton Dome 16,43 kullanıyorum. Tartarak atarsan

JSP leri aratmaz.

* Tetik sistemi güzel ve basit alyanla ayar yetmezse kundağı söktükten sonra iki vida ile tetik sistemine ulaşabiliyorsun.

ben iki parçanın altındaki yayları biraz ezerek oldukça yumuşak hale getirdim

* Atış Sayısı full güçte 60 gibi benim gibi 15 16 joul arası güç 2 (en alttan 2 klik kalkmış hali) kullanırsan 80 temiz atış alırsın.

* Tüfek air striper sız daha güzel grupman veriyor Ben düşük güçte kullandığım için Bora Compact Susturucu ile kullanıyorum

air striper dan daha hafif ve nerdeyse aynı boyda.

* Kurma kolu güzel ve yumuşak tekli atım aparatı ve şarjör başarılı

Eksileri * ilk üretim Daystar ların dolum ucu dişi ve tüp,pompa ucu erkek oring ler yırtılmasın diye esnek yapmışlar ancak tüfeği

doldururken oringler de şişiyor ve salması için biraz beklemen gerekiyor. Erkek ucu çektiğinde patlama olsa da oring

yırtılmıyor ve tüfek dolumunda problem yaratmıyor. ( Yeni modellerinde tüfekte foster uç var) Reximex le konuştuğumda

2021 den itibaren üretilen tüfeklerinde foster uç kullandıklarını söylediler.

* Soft touch tüfeğe kadife hissi vermiş ama dikkat etmezsen soyuluyor alttan plastik çıkıyor. Yakında Ceviz ve lamine kundaklıları da

piyasaya verilecektir.

* Benim tüfek te yanaklık yükseltmesinde biraz boşluk vardı ve hafif sallanıyordu ama yükseltme ihtiyacı hissetmediğim için

sorun olmadı.

Kısacası 10 üzrinden 8,5-9 arası puan alır ben hemen hemen her gün atış yapıyorum. Özellikle HFT yapmak isteyenlere ucuz bir çözüm

olabilir diye düşünüyorum. Umarım geç te olsa yardımcı olabilmişimdir.