ibrhmzkn01 adlı kullanıcının mesajları

Bildiğiniz bu tüfekten anlayan bir usta varmı Adana'da İstanbul'da servis var ama Adana'da oturuyorum

Adana kazancılarda paksoy silahçılık var İsmet usta tamir bakım işleri yapıyor, senin sıkıntını çözer mi bilmiyorum ama istersen silahın geri tepme önmele sistemini iptal edebilir, bana sorarsan iptal ettirme derim dampa ayak ile kendin çözebilirsin.

Bu pompa ile dolum işinde sürekli atış yapmazsan bir gün önceden doldurursan olur ama sürekli kullanıcaksan heleki atışta tüpü tekrar doldurmak istersen ki atış bu tüfeklerle su gibi gidiyor ilk işin tüp bakmak olur ben ilk pvp bt65 aldım pompa ile başladım 3-4 tüp bitirdim olmadı zahmetli vakit alıyor sonra tüp aldım oda yetmedi 30 atışta bir hava basmaktan bile sıkıldım bt65 satıp kral Jumbo dazzle aldım ve yedek tüplü bu kalde atışa gidince ikiside bitiyor 😂😂(tüfek içinde 500cc yedek tüplü geliyor çok eğlenceli yanımda scuba tüpü bile taşımıyorums

Sürekli atış yapamıyoruz maalesef o yüzden scuba tüpe o kadar para vermek istemiyoruz, ben çoğu zaman evin içinde kendi yaptığım hedefe atış yapıyorum 7-8 metre mesafede dediğin gibi bir sistem kursak bile ayda yılda bir atışa gidecez verdiğimiz paraya değmicek 😄

6 yıl kadar pompa kullandım cok zahmetli bir şeydir.
    sağlam kondisyon ve güç isteyebilir.
    pompayı dinlendirerek uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Cevabın için teşekkür ederim abi, ben şahsen biraz pinpirikli biri olduğum için pompa daha güvenilir geliyor bana, yorucu olması önemli değil gülü seven dikenine katlanır 😄

Herkese merhaba, elimde Hatsanın standart pompası var (Flash 101 paketinden çıkan pompa) bu pompa ile Hatsan Nova Compact 250 bar 500cc tüfeği doldurabilir miyiz ? Arkadaşımda bu tüfek var fakat pompası veya scuba tüpü yok, daha önce başka bir arkadaşın scuba tüpü ile doldurulup kullanılmış ve pompa ile denenmemiş, bozkurtav ürünün pompa ile değil tüp ile doldurulabileceğini söylüyor, bana mantıksız geldi en azından tüfeği 250 bar değilde 200 bara kadar doldurup kullanama şansımız vardır diye düşünüyorum, yorumlarınızı bekliyorum.

Tüfeğin sağ tarafındaki delikten dolum yapmaya çalışmıştım bide diğer taraftan deneyim dedim ilginç bi şekilde hava kaçmıyor şuan, pompa baya zorluyor ama dolup dolmadığını henüz anlayamadım, pompa üzerindeki göstergede basınç yükseliyor 2dk dinleniyorum geri düşüyor

Pompa hortum ucundaki oringi değiştirin yedeği vardır kutusunda tüpe ucunu sokarken hafif ıslatın rahat giriyor

Herkese merhaba, kısa süre önce Hatsan Flash 101 tüfek aldım ilk pcp tüfeğim, tüfeğin tüpü 200 bar dolu geldi bugün biraz atış yaptım içindeki hava 120 bara kadar düştü, pompa ile dolum yapim dedim pompayı kurdum tüm bağlantı noktalarını sonuna kadar sıktım ve dolum ucunun deliği tüpün deliğine gelecek şekilde ayarlayıp taktım, pompanın altındaki tahliye vanasını sıktım, kurma kolunu sonuna kadar çekip pompalamaya başladım ve dolum ucunun etrafından hava kaçtığını fark ettim 2dk kadar devem ettim tüfeğin tüpünde bi artış yoktu dolum ucundaki ses kesildikten sonra tahliye vanasını açmadan dolum ucu çıkıyor yani tüm hava boşalıyor, bunu nasıl çözerim ilk defa kullanıyorum bu aletleri.

Normal şartlarda yay ve conta değişimi kendiniz yapabilirsiniz çok zor değil fakat namlunun kurulmaması tetikte sıkıntı olabileceğini düşündürttü bana, internette Konya havalı tüfek tamiri diye aratırsanız bu iş ile ilgilenen kişileri bulabilirsiniz veya facebook gruplarında bulabilirsiniz. Grupta bende yeniyim bu işler ile ilgilenen varsa gönderiyi görecektir mutlaka.

Bu denli uzayan servis yetersizliğini şikayet edebilirsiniz. Servis formu ile tüketici haklarina gidebilirsiniz.

İşlemlerin daha fazla uzamasını istemeyen bayii ürünün iadesi veya değişimi onaylanmadan iade almayı kabul edince o topa hiç girmedim bende, ama böyle durumları resmi kurumlara şikayet etmek gerek tabi.

Herkese merhaba arkadaşlar, bu konuyu sizleri Asg firmasının Türkiye teknik servisinin vasatlığı hakkında bilgilendirmek için açtım.

01-05-2022 tarihinde internet üzerinden satış yapan bir av bayiinden Asg Sti Duty One Co2 Blowback tabanca satın aldım, 2 günde elime ulaştı ilk atıştan itibaren BB'lerin hedefin altında kaldığını fark ettim, bu düşüş normal bir düşüş değildi 30 cm gibi kısa bir mesafeden 5cm gibi inanılmaz bir düşüşü vardı silahın, bir kaç gün silahı denedikten sonra çözüm bulamayınca bir video çekip bayiye gönderdim onlarda kendilerine göndermemi söylediler, 5. gün kargoya verip gönderdim ve bayii tabancayı teknik servise gönderdi. Buraya kadar bir problem yok, aradan yaklaşık 6-7 gün geçtikten sonra bayii beni aradı tabancada bir problem olmadığı görülüp geri gönderildiğini söyledi, silahı kendilerinin test edip duruma göre tekrar daha detaylı bir yazı ile servise yollicaklarını söylediler ve sağ olsunlar test edip problemi kendi gözleri ile görüp söylediklerini de yaptılar, bugün kargonun servise gitmesinin üzerinden tam 32 gün geçti ve silahtan kesinlikle haber alamıyoruz teknik servis o kadar kötü bir durumda ki tabancayı satan bayiye bile silahım ile ilgili bilgi vermiyorlar, Asg firmasının Türkiye teknik servisine atılmış onlarca maillerinin olduğunu ve geri dönüş alamadıklarını söyleyip bayide bu durumdan aşırı derecede rahatsızdı. Asg firması benim problemimi 32 günde çözemediği gibi silahımın nerede ne durumda olduğu hakkında bile bilgi vermedi, Asg markalı ürün alırken 2 kere düşünün arkadaşlar bu servisin eline düşmezsiniz umarım. Sağ olsunlar satışı yapan bayii ürün ortada olmadığı halde faturayı iptal edip güzel bir indirim yaparak yeni bir tabanca almama yardımcı oldular, iyi niyetli olmayan bir satıcı teknik servisin iade onayı olmadan böyle bir şey yapmazdı.

NOT: Ürünü satın aldığım ve bana fazlasıyla yardımı olan bayi isavsilah'dır burada bunu yazmak yasak mı değil mi bilmiyorum, yasak ise silebilirim.