brus77 adlı kullanıcının mesajları

Mesafe olarak bakıldığında kolay gibi görünse de, 25 tane ardı ardına atış hiçte kolay değil.
    bence avantajlı olabilecek konular; silahtaki düzgün çalışan regülatör, gerekli hassasiyetteki namlu ve namlunun atış başlama anındaki sıvanma durumu, ağırlıkları tartılarak ayrılmış pelletler, bu pelletin kalıp birleşim yüzeylerinin namluya hep aynı şekilde oturması için şarjöre dizilimi, yada tek atarlar için buna dikkat ederek yerleştirilmesi, vs vs

Bir de parkurda rüzgarın yandan esmesi engellenirse, acayip çekişmeli ve uzun süreli bir yarışma olur.
    hedef kağıdının örneği aşağıda.

impo;
    Taylan abim, silah kategorisi düşünüyorsunuzdur muhakkak ama kategoriler için tavsiye de bulunmak isterim.

PCP-Regülatörlü
    PCP-Regülatörsüz
    Yaylı
    Co2

Saygılar.

Mehmet hayırlı olsun.
    Şahane bir pcp dir kendileri. Sen de kıymet bilirsin eminim.
    Güle güle kullan.
    İnşallah bir gün bunlara şarjör de takılabilir, isteyen şarjörlü ve tek atış olarak kullanabilir.

S510 lara has bir durum mudur bilmiyorum ama, S410 da tüp içindeki beyaz parçayı ve valf girişinde sarı parçanın tıpasını çıkarınca,16 gn ile 30 atış için 1000-1050-1000 gibi hızlara erişiyordu.
    Kalan hava da 130 bar civarında oluyordu.
    Çekiç yay vs değişimi ile ne olurmuş bilmem.

Bence, konu hedefi vurmak değil, her 2 pelletin aynı mesafedeki grupman sonucuna göre, atışların aynı konsantrasyon, aynı namlu temizliği, aynı basınç aralığı vb etkenler göz ardı edilerek fiyat performans karşılaştırması.

Bu tüfek için bu 2 pellet arasında isabet açısından fark yok, hangisi ucuzsa F/P oranı yüksek olduğu için onu kullanmak gerekir.

* Bir pelletin, o silahla iyi sonuç verip vermediği ~ 30 m civarlarında belli olur. 100 m gibi bir mesafede bu sonuçtan emin olmak için testlerin kapalı atış alanında yapılması gerekir.

Hiç denemedim ama delikleri geniş olduğu için iki parçayı da çıkarmanın faydası olmaz diye zannediyorum. Hiç denedinizmi?

(Real maçını izliyorum bir yandan, 4-1 hakemden döndü, çokta irdeleyemedim konuyu ;şrofls;. )

Denemeni tavsiye ederim o zaman.
    Benim S410, 925-950-925 yapan eğriyi, 1000-1050-1000 lere çıkarmıştı. Ama uzak mesafede dürbün ayarını açılan atış arası farklarından bir türlü tutturamadığımdan geri takmıştım.

Ben geçen hafta 25,500 TL ye 2008 model 1,5 dci 100 bg EXP Plus Megane 2 aldım.
    Neredeyse full donanımlı. Belirttiğin fiyatlara 2006-2007 dci alt versiyon alabilirsin.
    Geniş, oturaklı, konforlu ve az yakan bir araba.

arkadaslar makına soguk daha destur ılk atısları bunlar ılerleyen gunlerde daha detaylı grupman ve testlerı paylasıyor olacagım ;)

SOĞUK :)

Ya bir ara forumda isabetsizliğin bahaneleri diye bir konu vardı. En hoşuma giden, "Akşam turşu yedim, parmaklarım şişmiş" olanıydı.

Bu "Silah SOĞUK" bahanesini de o listeye eklemek gerekli :)

Artun selam. Bu nasıl bir silah böyle? Stabilite AT44 Long LW gibi. Acaba uzak mesafe isabeti nasıl? 100 yd daki çana yada sallanan hedeflere isabet oranı nedir?
    Saygılar.

Evanix tüfekler biraz bizim Hatsanlar gibi. Aynı blok, aynı tetik, aynı mekanizma farklı kundaklar, farklı isimler.

Kötü tüfekler mi, kesinlikle hayır. Peki 0 fiyatları neden yüksek, hiç anlamadığım bir ticari konu. Bana göre Hatsan BT serisinden en çok 100-150 tl pahalı olmalılar.

Bana göre sıralama;
    Kesin isabet = HW100, Daystate MK4, Air Wolf(+güç)
    İyi isabet + Güç +Estetik + Kalite = AA
    Fantazi = Daystate-Air Ranger + Ewanix-Speed + Fx-Revo + Sumatra