tegmen olmak isteyen biri adlı kullanıcının mesajları

Tavsiyeler için sağolun tekrar teşekkürler. :)

Merhaba;

Öncelikle hayırlı ramazanlar. Ayırdığınız zaman ve verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ediyor sayılarımı sunuyorum. Modeli ( Sanırım sizinki ile aynı.) kral 11 gaz piston.

Hayırlı iftarlar dilerim.

1- Dizelleme etkisi namludaki yağ tamamen yanana kadar devam eder. Duman çıkmıyorsa dizelleme bitmiştir.

2- Pelletin tipi ve ağırlığı, tahribata etki eder, sivri uçlu pelletler farklı etki gösterir, kubbe uçlu pelletler farklı, düz uçlu pelletler farklıdır, deneyimlemeniz gerekiyor.

3- Güç, kullandığınız tüfeğe göre ve kalibreye göre değişkendir, tüfeğin teknik bilgilerinde 1000 fps yazması bütün pelletleri 1000 fps hızla attığını göstermez, ağırlık (grain) arttıkça hız ve mesafe düşer fakat tahribat artar, sizin farklı ağırlıklardaki ve tiplerdeki pelletleri tek tek deneyip size en uygun olanını bulmanız gerekiyor.

Cevaplar ve ayırdığınız vakit için çok teşekkür ederim hocam.

Merhabalar öncelikle iyi akşamlar ;

1) Yeni alınan bir gaz pistonlu tüfekte dizelleme etkisi kaç atış sonra biter ?

2) Kullanılan pelletin tahribat etkisinde çok bir payı var mıdır ?

3) Öncelikle bu soru biraz fazla kişisel olacak kusura bakmayın. 1000 FPS yeni aldığım havalı tüfeğimin kitaba sıkıldığında 120 civarı yaprak(240 sayfa) delmesi normal midir, açıkçası ben biraz daha fazla bekliyordum da. ^^

Şimdiden Teşekkürler

SAYGILAR