sunto adlı kullanıcının mesajları

Merhaba! Sorduğunuz konuyla ilgili bilgi vermekten mutluluk duyarım. Genel olarak tüfek regülatör basıncını ayarlarken ve tüpü çıkarıp regülatörü boşaltırken belirttiğiniz şekilde yapmak yaygın bir yöntemdir. Regülatör basıncını arttırırken tüpü takılı tutmak ve regülatörü boşaltmamak önemlidir çünkü bu işlem sırasında regülatördeki basıncın istenilen seviyeye ayarlanması gereklidir. Ancak regülatör basıncını düşürürken tüpü çıkarıp regülatörü boşaltmak, tüfeğin güvenliği ve işleyişi açısından daha uygundur. Bu şekilde regülatördeki basıncı düşürmek ve ardından tüpü yeniden takarak yeni basınca ayarlamak, tüfeğin düzgün çalışmasını sağlar. Tüfeklerinizi kullanırken her zaman üretici tarafından önerilen yönergeleri takip etmek önemlidir.

verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim

Arkadaşlar herkese merhaba reximex gen 2 model tüfeğim var merak ettiğim konu ise regülatör basıncını arttırırken tüpü çıkarıp regülatörü boşaltmıyoruz , basıncı düşürürken çıkarıp regülatörü boşaltıyoruz bu bilgi doğru mu

Tetiği çektiğiniz de çekiç düşüyor mu? Yani tetiği çektikten sonra tekrar kurulum yapabiliyor musunuz. Kurma kolundaki yayın sertliğinden bunu anlayabilirsiniz

Yok hocam kurma kokunu çekip bıraktığımda çekiç düşmüyor. Tetiğe basıyorum sanki hiç kurma kolunu çekmemiş gibi davranıyor

arkadaşlar herkese merhaba bugün bayiden sipariş verdiğim reximex gen 2 modelini teslim almaya gittim ve silahı bir deniyeyim dedim. silahı kurdum ancak atış yapmaya çalıştığımda tetiğin boşta olduğunu ve bastığımda atış yapmadığını fark ettim. tekrar tekrar denedim olmadı .sizce sorun ne olabilir.( basınç ve diğer herşeyi normal . bayi tekrar firmaya gönderdi.)