mehmet_cemil adlı kullanıcının mesajları

Slmlar forumda daha öncede yazmıştım niksan elf s pcp modelini almıştım. tüpünü doldurmak istediğimde içinden çıkan dolum ucunun giriş deliğine sığmadığını gördüm neyse zorla sığdırdım bu sefer dolum bittikten sonra tahliye vanasını açtığımda komple tüp boşalıyordu servise gönderdim. sorunu halletmişler gayet güzel çalışıyor arkadaşlar servis iyi yalnız 188 tl kargo parasını bana kitlemişler buda normal bence çünkü tüfeğin 6200 tl fiyatı vardı zaten sudan ucuza satılıyor adamlar bide kargo öderse zarar eder. neyse benim sorunum çözüldü bilgilendirmek istedim herkese iyi atışlar..😁

öncelikle geçmiş olsun can sıkıcı bir olay sıfır aldığımız bir üründe böyle bir problemin olması yazınızı daha önce okumuştum ama bende şansımı niksan elf s den yana kullandım bugün sparişini verdim gelince deniycem inşallah böyle bir problem yaşamam 12 sene hobiye ara vermiştim inşallah soğumayız ilk günden. Tüfeği fabrikasına gönderdinizmi acaba tamiri yapıldımı bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler.

evet gönderdim geldi ama denemedim sanki hiçbir şey yapılmamış gibi bide kargo parasını bana kitlediler 188 tl

O mesafede kola litrelik pet, kola kutusu vs vuruyoruz. Uzak mesafede nokta atışı yapıyor ki hedefi vuruyoruz. 300 -400 metrede grupman diyorsan öyle bir şey FX'de de yok. Yakın mesafede mesela 50 metrede grupman yapmıyor demedim. Fabrika ayarlarında gücü fazla geliyor, 18.13ü 1030 ile atıyor o da fazla geliyor, pellet savruluyor. Gücü kısıp 860a indirince grupmanını da yapıyor. Ben PCP ayarlarını pellete, solide mesafeye göre habire değiştirmekten hoşlanmıyorum. Premiumu uzak mesafe için sabit ayarda kullanıyorum. 100-150 metre için ayrı PCPm var.

doğrudur 300 400 metrede fx bile noktya atışı yapmaz. benim demek istediğim nokta atışı yapabileceğim mesafede kullanırım yani bir tava felan vurmam mesela 100 metreden bir serçeyi indirirmi tamam av yasak biliyoruzda, benim için ufak cisimler önemli gerçekçi olacak yoksa ben tavaya vurup napıcamki yani amaç nedir :)

Havalı tüfeğin namlusunu saf kurşun kullanarak bozamayiz. Senelerdir kullanıyorum. Hiç bir sorun olmuyor fakat; solid yada pellet belli bir hızın üzerinde yalpaliyor ve isabeti bozuyor. 30 grain de 80 grain de 960 FPS üzerinde hep dağıttı. Şuan bütün tufeklerim 940 FPS lere çekildi. İsabeti o şekilde yakaladım. Bazı yurtdışı forumlarinda görüyorum solidlerin formunu değiştirip 1000 FPS üzerine çıkarıp isabet alıyorlarmış. Ben gerek görmedim. 940-950 FPS ile 60 graini atıyorum o bana yetiyor

anladım usta saol bilgiler için, ben niksan özark alıp 33 grain civarı 950 fps de modlama yaptırmayı düşünüyorum. neden niksan çünkü sinan barış niksan elf s ile solid atıyor ve çok iyi grupmanı var 50 metrede zaten yapısı reximex e çok benziyor sanki malzeme kalitesini düşürüp aynı silahı çıkarmışlar gibi o silahı alırsam kesin bunu denicem..

Ozark'ta regülatör takmaktan başka bir modifikasyon yapmadım. Uzak mesafe için ağır solid gerek o yüzden solid tüfeği olmadığı için bence Ozark için makul mesafe max 120-150 metredir. Meta Premium başka, onunla 30 grain solidle 350-400 metre hedefe rahat atış yapılabiliyor.

usta 300 400 metrede mesela ne vuruyosun benim için önemli olan hedef kağıdını vurmak yoksa şişe vs onları zaten vurarsın. eğer uzak mesafede nokta atışı yapamıyosan benim için vurmanın bir avantajı yok..

usta hava derdi olmasın saçmalığından bence kurtulun bikere pcp deneyin bir daha bırakmassınız yav reximex rp 30 40 atış felan yapıyor. siz zorakide zaten 30 atış yapana kadar nefes nefese kalırsınız doldurmasıda zor değil pompayla çok basit hava tüpüyle dahada basit hava haznesi fazla yok

Sagol, evet Niksan iyidir. Bende Ozark vardi, gercekten grupmani iyiydi ama solid pcp si degildi. Hatta Huma regulator de takmistim. Uzak mesafe icin Premiuma gectim. Ozark 22 grain solidi de guzel atiyor, pellet yerine o solidi kullaniyordum.

uzak mesafe derken kaç metrede 100 metre felanmı solid 50 metre testi youtube da var çok güzel ama daha uzak mesafe test eden görmedim. bide niksan özarkı hız artışı yaptınmı reximex uzak mesafe hızlı olduğu için iyi bence niksanında hızını arttırırsan reximexten daha iyi olur

Galiba düşük grain belli bir hızdan yukarıya çıkamıyor. Yada formu gereği yanlarından hava kaçırıyor olabilir

usta peki şimdi dedinki 1020 fps ye çıkarıyorum dedim isabet oranında sıkıntı varmı bu hızda belki namluyu eritebilir yani grupman iyimi uzun süre denedinmi bi sıkıntı varmı grupman hala iyimi ve hızı artınca grupman dahamı iyi oluyor uzak mesafeler mesela 100 metrede naskl grupmanı

Slmlar sizce en iyi grupmana sahip yerli pcp hangisi, ben yaklaşık 3 senedir kral pumcher mega s kullanıyorum grupmanı çok iyi, 2 hafta öncede niksan elf s aldım bu silahın grupmanı sanki kraldan da iyi geldi bana göre en iyi grupman yapan yerli üreticilerdin birisi niksan diyorum sizce hangisi yorumlarınızı bekliyorum..

yazının tamamını okumadım tetik hassasiyetinden bahsettinmi bilmiyorım ama tetiğin sert olması isabet oranını ciddi ölçüde etkiliyor ben bunu niksan elf s de gördüm. baya sert bir tetiği var ama çok iyi nişan alıp kaydırmassanız grupmanı çok iyi, kraldan bile daha iyi grupmanı var. hemde 50 metre gibi uzak mesaflerde bile hedefi şaşırmıyor. ama silahın malzeme kalitesi biraz ucuz olmuş

Zoraki ultra taşıma kolaylığı, isabeti, hava tüpüne ihtiyaç olmaması, hafifliği sessizliği vs avantajlarıyla benim genelde tercih ettiğim ürün. Şehir dışında nereye gidersem gideyim götürürüm yanımda. Diğer havalılar köydeki evde ama zoraki sürekli benimle.

usta zoraki hava tüpüne ihtiyaç duymuyo diyosunda yani bir pcp 60 70 atış yapıyor zaten 100 bara gelene kadar. kaldıki asla bir pcpnin hızına yetişemez elden kurmalı silahlar. kral gibi silahlarda hız ayarınıda düşürebiliyosun bu sayede 80 atışa kadar çıkabilirsin (en düşük ayarda bile 600 fps ile atıyor) yani ben zaten durmadan atış yapmıyorum bir yere götürdüğünde en fazla zorakiyle 25 30 atış yaparsın

Ben bu tüfeği yeni aldım. havası azalmıştı kullanımdan dolayı, hava basıyım dedim, içinden çıkan dolum ucunu pompaya taktım, ve silahın doldurma bölümüne yani hava dolum ucuna takmaya çalıştığımda sığmadı deliği ufak yapmışlar. bende zorlayarak soktum, direk sokunca hava kaçırmaya başlıyor. neyse pompayla doldurdum pompanın tahliye vanasından bıraktığım zaman direk bütün havayı boşaltıyor. sorun galiba tüfeğin dolum deliğinde zaten zor giriyodu pompanın ucunu takınca direk zaten kaçırmaya başlıyor. normalde tüpte kaçırma felan yok pompa ucunu takınca başlıyor kaçırmaya sizce bu sorunu nasıl çözerim..

Bence haksız bir video olmuş. Adam yaylı tüfek kullanıyor çok titreşiyor diye kızmaya başlıyor, ee bir zahmet titresin yaylı çünkü. Pcp’yi kötü pelletlerle deneyip isabet testi yapıyor. Kötü puanlar Amazon’da kaç tane sattığı belli olmayan satıcalara yapılan puanlar. Airprymaid, AirgunDepot gibi sitelere bakmak gerekir bence. Tipik parası fazla gelmiş ünlü olmaya çalışan beyaz amerikan genci.

amazonun sitesindeki en düşük puana sahip tüfeği aldım diyor ayrıca o çocuk yüzlerce pcp denemiş birisi pellet konusunda hariç yandan hava verdiğinden de bahsediyor

bende fazla silah kullanmadım ama kral puncher mega s bana göre çok iyi uzun zamandır kullanıyorum önüm düz arazi bahçeden atış yapıyorum bazen pencerede atıyorum genelde 28 metreye atıyorum çok güzel grupmanı var 30 metreden sineği bile indirebilirsiniz. çok uzağı fazla deneme şansım olmadı dürbün yüzünden şimdide niksan elf s almayı düşünüyorum bakalım hayırlısı

Slm arkadaşlar youtube da gezerken bir video gördüm. çocuk en düşük puana sahip tüfekleri aldım diyor iki side hatsan marka ve sesi çok çıkardığından yandan hava kaçırdığından bahsediyor. isabetide iyi değil diyor. ingilizce bilenleriniz varsa izleyebilir yorumlarınızı bekliyorum. bende geçen jet 2 aldım malzeme kalitesi çok kötü geldi bana, kral tüfek kullandıktan sonra hatsan çok basit geldi. diyeceklerim bukadar

Harici İçerik youtu.be
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.