caki adlı kullanıcının mesajları

ilk mesajımda aceleden eksik karakter kullandım ve daha sonra özür diledim...ayrıca uyarıyıda yonetıcı yaptı...konu başlığını takıp ederek konu uzerine yorumlar yapalım arkadaslar...herkez kadar bende türkçe biliyorum...ingilizce terim illaki olucak ve bırcok yorumdada var...

eeeee. ozaman neden insanların begendıgı bıçımde tüfek yapmıyorlar hem yaylı hemde pcp ler. bu forumda yazılanları dikkate alsalar emınımkı satısları % 500 fırlardı. sizlerde aynı fikirdemısınız.

bütün sektölerde olduğu gibi özelliklede bu yıl olay tamamen tıcari....memnunıyet ve ileri görüş bizim memlekette pek yok...ben günü kurtarayım bu sartlarda bişey üreteyım satayım geçeyim mantığı var....ama bunda fırmalarda kabahatlı değil...şartlar koşullar onu gerektırıyor.....alım gücü zayıf ülkemizde......bu hobiye merak salan 100 kişi varsa kaçtanesinde fx gald. var.. herkez istıyor ama gucu yetmiyor o yuzdende uygun fıyatlı olanları daha cok tercıh edıyor...maleseff

tüpleri full doldurup yanımıza scuba veya pompa almadan guzel bır gun geçirebilceğimiz kesin....

fiyatta uygun cıkarsa ve tabıkı turkıyye gelirse oldukça ilgi görüceğine inanıyorum ben......tabıkı ustadlarımız özelliklerini incelemeli ve bizi aydınlatmalı..... agt

dikkat edinde merdiven altınızda kırılmasın.

kırılıcaksa ilk basamakta kırılsında fazla zararı olmasın.....

ben hatsan savunucusu değilim..ne sahıbını tanırım nede çalışanını..kendım kullandığım kadarıyla ve kullanıcı yorumlarıyla bır sonuc cıkardım....kullanan hiç kimseden bukadar sert tepkıler almadım açıkçası...

ama bu demek değil ki...haklıyım...zaten burdaki amacımız bır marka savunmak yada forumda haklı cıkmak değil..amacımız en azından benim tecrübeli arkadaslardan fikirlerini ve gozlemlerini almak....yoksa hatsan falan umrumda değil...

tecrübesi olan yenı gelene yol gosterecek...kullanıp memnun kalnda solesin cok daha marka kullanıpte hatsanı begenmiyende...

bu açında burda olmak guzel açıkçası... ;şrofls;.

Bu güne kullandığım hiç bir ithal havalı tüfekte sorun çıkmadığı için parcalarının pahalı yada ucuzmu olduğunu bilmiyorum.

hatsan içinde sizinle aynı şeyi söyleyenler var....bugune kadar hiç sorun çıkmadan kullandıgını soleyen bırcok kişi var...ben örnek vermek için söledim..öyle bir aksilik yasanırsa diye....

tabıkide bu hobiye yeni başlayanlar ilk aşamada hem hem fiyataına hemd servisine hemde guvenirliğne bakarak alıcaklar...zaman geçtikçe illaki daha iyisini istiyeceklerdir....doyumsuzluk her hobide var :)

ama en guzeli merdivenleri tek tek çıkmak....:)

ithal markalarda sorun cıkınca ve aksesuar yada parca temınınde yuksek fıyatlar oldugu solenıyor....ne kadar doğru bılmeıyorum aama hatsanda bole bısey sozkonusus değil onu cok ıyı bılıyorum...

fıyatına gore değerlendırırsek bence basarılı hatsan....zaten fıyatları ithal urun gibi 2000-3000 yapsaydı bukadar basarılı olucaklarını sanmnıyorumm

hatsan resmi olarak 2 yıl zaten garanti verıyor....ama ömür boyu garantı derken soylemek ıstedıklerıde her zman yardımcı oluruz demek....bunu lafta değil gercektede yapıyorlar...birçok kişiden duydum ve bizzat kendim yasadım......garantı surenız dolmusta olsa tüfeğe cok cüzzi bir fiyatla veya hiç para almadan servisini yapıyorlar duruma ve arızaya göre tabi... ;d; ;d; ;d;

konu fazla sapmadan anladığımı söyleyim ben:)

yani 12x dürbün bütçenizide göz önünde tutrak sölüyorum 100 metre atışlara göre yeterli duruyor....tabikide 24x ve 32 x dürbünlerde daha fazlla verim alıcağımız kesin ama yeterlillik sınırı 12x olabilir diye düşünüyorum bu yorumlrdan sora....başlangıç için 12x ideal.....illaki zamanla yetersiz gelecektir....zaten insanoğlu hangi konuda doyumsuz ki...illaki fazlasını istice zamanla :)

herkeze selam...

100-150 metre atışlarda dürbünün kalıtesı ve netliği oldıukça onem kazanıyor....cok fazla bılgılı olmadıgım ve bılgılenmek ıcın soruyorum....100-150 metreden soda şişesini net gorerek vurabılmek ıcın en ıdeal dürbün hangısı???mesela 12*44 optıma yeterli olur mu...? fiyatta onemli tabi :)

:him:s :him:s :him:s :him:s :him:s :him:s :him:s :him:s :him:s :him:s :him:s :him:s :him:s