mirkuza adlı kullanıcının mesajları

Cfx imi haftasonu denedim palette gayet net ve simetrik şekilde yiv izleri var galiba benim kuruntum oldu bu olay.Tüfekçideki bir başka Gamo cfx in yivsetine baktım oda aynı benimki gibiydi.ilgilenen herkese çok teşekkürler dilerim

TheNightHawk üstad cevabın için çok teşekkür ederim ben namluya şöyle baktım paleti sürdüğümüz yere ışık tutup namlu ucundan gözlemledim gayet net görünüyor ve çok da düzgün hatlarda ancak dediğim gibi derin değil bu normalmi onu merak ediyorum önerdiğin palet testini yapacağım bu arada senin " Weihrauch HW97KL .22 Blue Laminate" e hastayım senin gibi bu işe gönül verenin elinde daha bir kıymetli duruyo sanki :)

Herkese iyi günler dilerim Gamo Cfx 5.5 aldım.Tüfeğin namlusuna fener tutarak yivseti gözlemledim merak ettiğim şu yivseti çok düzgün ancak çok belirgin değil nasıl diyeyim yani böyle tırnak gibi değil.Düşünceme göre çok derin olursa bu seferde tüfek atış yaptıgında paletin yanlarından hava önüne geçerdi ve buda çıkış hızını düşürürdü.Benmi kendi kedime kıllandım bilmiyorum yivseti çok harika çok düzgün Ama yinede kafama takıldı belirgin tırnaklı olmasımı gerekiyor. sizce yivsetim normal mi? düşüncem doğrumu?Bunu test etmek için bir yöntem varmı?
    Sevgili üstadlarımın yol göstermesini bekliyorum.