bberksan adlı kullanıcının mesajları

Arkadaşlar geçen dolabımı açtım bissürü arızalı silahım var. Toptan bi götürüp işin erbabına tamir ettirmek istiyorum

Ar6 (Yanlışlıkla yüksek bastım foss etti)

AT44 orjinal tüpü hava kaçırıyor. Nişan sorunu var bi istikrarsız nedense

Güzel bir pompam var çalışmıyor.

Dolum aparatı ucu kimi tüfeğimde çalışıyor kiminde çalışmıyor.

Şöyle toptan tüfeklerimi bir götürsem hem bakım kontrol yapsak arızalıları tamir etsek.

Samyang Recluse , Samyang 6.35 , Ar6 mode52 mod 54 HW90 AT44

Varmı tavsiye edebileceğiniz bir arkadaş.

Cok teşekkür ederim arkadaşlar hemen spoton sipariş verip deneyeceğim. Peki 5.51 ve 5.52 peletler için ne diyorsunuz?

Arkadaşlar elimde o kadar çok pelet vardı ki , eskisi kadar da cok atmiyoruz. Baktim 1-2 kutu 5.5 mm kalmis elimde. Alayim diya bakıyorum ama hangisi sasirdim. En cok dikkatimi ceken eskiden cok ozel olan ve kolay kolay bulunmayan 5.51 ve 5.52 peletler belki 5.5 'den daha cok var artik. Acaba 5.5 yerine 5.51 mi aliniyor artik.

Bir de eskiden JSB en sevdiğim peletti hala elimde 1-2 kutu var. Hala da oylemidir? Kullandigim 5,5 mm tüfekler AT44 , AR6 , Mod54

Yani kısaca en alınası güzel sonuç veren pelet tavsiyesi olan varmi?

Selamlar Sevgiler

Arkadaşlar bildiğiniz gibi peletlerimiz tabiata çok zararlı. bu konuya duyarsızlık etmeyelim mümkün olduğunca boşa ağaca şişeye atmayalım. Ben bu iş için güzel ve ucuz bir çözüm ürettim. 17 lt'lik yağ tenekenin ağzını keski ile kesip açıp içine köşegeni olacak şekilde bir saç levha yerleştirdim. Mermi tenekeye girince bu levhaya 45 derece ile çarpıp sekiyor. Sektiği duvara da bir ahşap levha koydum. mantığı anlayanlar başka türlü çözümler de üretebilirler. Tenekeye müsvedde kağıt yapıştırıyorum. Üzerine kalemle hedef çiziyorum 4-5 tane. Tenekenin her yüzünü de ayrı ayrı kullanabiliyorsun. Atışa giderken zaten yanımızda tüfekler scubalar takımlar aletler büssürü ıvır zıvır taşırken bu tenekeyi de taşımak zor olmuyor. Tenekenin her yüzü kevgire dönünce (En az 500 atış) başka bir tenekeye geçiyorum...

esasında isteklerinizi güzel ifade etmissiniz. 100 m'den teneke kola kutusu %70 , 1-2 cm tahta 50 m den delip geçecek …… hem de 1000-2000 TL . …… Sorularım :

Tahta ne cins tahta bir kere .... ayrıca 1cm ile 2 cm arasında ve 1000 ve 2000 TL arasında çok büyük farklar (%100) var.

Ben 30 yıllık havalı tüfek meraklısıyım. bu özelliklerde tüfek olduğunu (bu fiyata) sanmam. Tabi aramızda AT44 ile 300-400 m'ye atan arkadaşlarmız da mevcuttur …. ne de olsa hepimiz atıcıyız.

Bakın size tavsiyem.

Atıcılıkta son yoktur bir tüfek alayım sonsuza kadar kullanayım diye düşünmeyin.

1000-2000 TL bütçe bence cok cok az bu istekleriniz için. PCP sadece tüfek almakla da bitmiyor. Pompa yada scuba alacaksınız (Muhtemelen scuba) doldurma aparatı da az para deil. Sonra 100 m'den kola kutusu %70 diyorsan en az 500 TL'lik durbun alman lazım (Bunu piyasayı yakından takip etmeyen birisi olarak söylüyorum belki de daha fazla vermen lazım yanılıyor olabilirim)

100 m'den kola kutusu deyince pelet bile çok çok önemli. Rüzgarsız hava bulman lazım. Ayrıca hepsini aldın diyelim sen hazırmısın buna? Okuman izlemen bol bol da atman lazım. Para vermekle iyi atıcı olunmuyor.

benim size tavsiyem orta karar bir dürbün (En az 250-300 lira) , 300 bar bir scuba doldurma aparatı ile alın. En güzel en güçlü en isabetli diye kastırmayın alın bir tüfek ufak ufak başlayın atmaya. Zaman içinde neyi istediğinizi daha iyi anlarsınız.

ben at44 dolum ucu ile ar6ya dolum yapiyorum. dolum ucunu sona kadar taktıktan sonra 1-2 mm disari cikaracaksın ve oylece deneyeceksin umarım basarili olursun ben yillardir o sekilde sorunsuz kullaniyorum

ben de ilk cikan at44 lerden birini almistim ben diyeyim 8 yil siz deyin 10 yıl oldu bir kere bile aksırmadı tıksırmadı oring vs bile degistirmedim. yani hatsan kalitesiz bir tufek degil.

gercekler acıdır
    burası turkiyedir
    kimse siparisle silah getirmez
    belki 20-30 kişi beraber siparis verirse...

sumatra 500 ü kullanilmis olarak bulabilirsin belki ama dragon turkiyede hic duymadım
    az sayıda recluse var onlardan da soteye yatarsan 2. elde bulabilirsin belki

Bugun 250 bar basıp chrono'da deneyeyim dedim. 74 grain 9 mm peletler ile.

1.atış : 240 bar'da 870 fps
    2.atış : 210 bar'da 234,9
    3.atış: 180 bar'da 275,1
    4.atış: 170 bar'da 242,7
    Alla allaaa diyorum nedir bu???? sumatra500'ü aldım elime (6,35) 220 bar civarına doldurdum 26,3 grain HWS'ler ile . 1200 fps civarı 5 mermi sıraladım...
    Demek chrono'da bi sorun yok.
    Sonra tekrar doldurdum Recluse'yi 220 bar civarı birşeye 1.pelet 578 , 2.si 318 gorunce................
    Ne olabilir acaba nerede hata yapiyor olabilirim.