bberksan adlı kullanıcının mesajları

arkadaslar
    30 yıldır atıyorum ama bu isin kompedani degilim ve ilk kez laser pointerim oluyor
    10a yakin durbunlu red dotlu cok cesitli tufegim var elbette namludan cikan merminin yukseildigini sonra dustugunu biliyorum ama bu rakam oyle cok degildir mesela at44 um 10 ve 50 m de sifir vurur 30 m de biraz ust vurur (2 tık)
    ama ben su anda tabanca ile 5 ile 10 m den bahsediyorum ve yani 5 m de sifira ayarldigim pointer 10 m de 4 parmak asagiya atiyor 5-10-15 m de 4.5 mm bir mermi ne kadar dusebilir ki? oyle ki hedef kagidinin disina cikiyor peletler
    laser takili keskin nisanci tufekleri goruyorum (filmlerde) her mesafe icin ayar mi degistiriyorlar yani

benim mod125 , at44'ümden güçsüz değil hatta daha kuvvetli de diyebiliriz
    Çeşitli Peletler ve çeşitli tüfekler ile yaptığım hız ölçümleri
    her ne kadar ard arda 5-6 tahtayı delebilirmi bilmesem de (tahtanın cinsi kalınlığı???) bt65 in hepsinden cok guclu oldugu bilinen bir gercek imkanınız varsa elbet mod125 yerine bt65 alınmalı
    bir diger soyleyecegim de havalı silahlarda son yok en guclu en hassas en uygun fiyat diye bisey yok bosuna aramayın fazla da dusunmeyin alin bir tufek e hakkını verin limitlerine dayanın sonra bi üstünü almayı dusunursunuz

100 milyon liste değeri olan 93 şahin karaborsada 123 milyondu ve aracı aldığım ilk gün sağ ayna koltuk baslikları ve paspaslari takdirmistim bi de kartel koruma... 8o
    sumatra recluse 9 mm tam 150 fp emerji uretiyor (muş)
    sumatra 500 6.35 kalibrede 100 fp üretiyor

arkadasim bir cok kez yazdım
    dolabimda ar6 sumatra500 hw90 at44 var gecen 2 gunluk bir kampa giderken mod125imi goturdum. mod125 yerine gore cok guzel ve zevk veren bir tufek at44den guclu ve tup pompa derdi yok gucun yettigi yere kadar at....

dostum usta ve tecrubeli bir nisanci bile desteksiz durbun yada gezi ayarlamaya calismaz. mutlaka kum torba benzeri bir destek ve mumknse yatarak ayarlama yapmaniz gerekir bir kere bunu yapmadan tufeginizi satmaya filan kalkmayin
    tufekler mermi (pelet) secebilir ama bu sizin grupman capinizi buyutur yoksa her mermi birbiri ile alakasiz yerlere gitmemeli

destekli atiyorsunuz degilmi?
    destekli 5 m den gez ayarsiz da olsa A4 kağıdı uzerinde bir noktaya nisan alip bir grupman yapamiyorsanız bi yerde ciddi sorun var demektir
    bir de durbunu dampa ayakla baglamaiz lazim siz direk kendi ayaklari ile bagladi iseniz ayari bozulabilr

2 sti sahibi oldum ilki stage2 2002 bugeye idi 2.si 2006 stock idi subaru lar kesinlikle sorun cikarmayan basit konforsuz ve cok yakan araclar , desen ki sti alacam wrx alacam anlarim ama duz atmosferik 1.5 awd almanin bir manasini groemiyorum 4 ceker olmasi sebebi ile muadillerinden agir ve daha cok yakan araclar armosferik 1.5in guc olarak da su an sahibi oldugunuz polo dan cok iyi olmayacagini dusunuyorum
    ben de bulundugunuz bolgede cok bulunan birden fazla servisi olan herhangi bi arac almanizi tavsiye ederim

arkadaslar 15-20 belki 25 yil evvel muhabbet kuslarim vardi ilk kusum duriye 10 yil yasadi onlarca yavru aldim uzun sure baktim kuslara. hicbiri olmedi (yeni doganlar haric) sonra 10 yil kadardir ara vermistim. 3-4 yil evvel esime bi tane hediye aldim 3-5 ay sonra oldu bim den yem almis esim ona bagladim. sonra gecenlerde kuslarina bakamayan biri 2 kus vermis esime . yine heveslendim eski buyuk kafesimi getirdim onlari ufaktan egitmeye basladim 1 tanesi ilk ay oldu. 2. si. 3. ayda gitti. hatta son kalani veterinere goturdum 2 serumu birlestirdi... bissuru para harcadim...
    eskiden hic hastalanmazlardi ayni sekilde bakardim hicbir fark yok .. musluk suyu 1-2 gunde bir degistir damla damlatirdim eskiden de balli cubuk da verirdim yem kum murekkep kemigi hepsi aynı. eskiden sadece 1 kere yeni yumurtlayan yapan kusum hastalanmisti olmek uzere idi streptomagma damlaymşstim agzina iyi olmustu o kadar....
    su an neden oluyorlar bu kadar kendime olan guvenimi kaybettim yemler damlalar mi bozuldu artik neden boyle oldu anlamadim?

ar6 da 2 cesit atma imkanin var
    1- tetiği sağarak yani ard arda sadece tetiğe basarak 6 mermiyi atabilirsin . bu sistemde dusuk gucte atarsin (tufegin ozelliği ve daha ekonomik hava tuketimi ) ama hedef atislari zordur cunku uzun sağma suresinde hedefi kaybedersin.
    2- once horozu kurarsin sonra tetiği ufacik bir dokunusda dusurursun. bu sistemde full power a gecer tufek ve tetiğe basarken hedefi yitirmezsin amaö cok daha fazla hava tuketir.
    bu sistemlerden birine double action oburune single action da denilir amamar6 sabi olmamam ragmen hangisi hangisi ogrenemedim
    Sizin bahsettiğiniz merminin sarjörden atis agzina surulmeden , kabaca uflemenin sarjor icinde iken yapilmasi her iki sistemde de gecerlidir ar6 nin temel karakterisistiğidir . ar6 iyi bir nişan tufeği değildir (20 m den 25 kuruş değil de 2 cm capinda bi delik yaparsin) ama mukemmel gucu ve esi kolay bulunmayan seri atis ve horozu sagabilme ozellikleri ile harika bir tufektir.

Evet bir bayan emekli öğretmen evinde 1 saldırı amacli tam otomatik tufek ve 2 tabanca bulundurabiliyor.
    ben de Gecen sene S&W'nun Boston yakinindaki fabrikasına gittim. Fabrika satış mağazası :) ve yanında poligon da var. 50 kalibre 10 inç namlulu bir toplu tabanca ile atış yaptım. 22 kalibresinden 9 mm - 357-44 vs vs yüzlerce silah emrinizde ve mermiler nerdeyse bedava buraya göre. 22 kalibre mermileri 10 cent filan di yanlis hatirlamiyorsam ki buna atis ucreti de dahil.