hobidolap adlı kullanıcının mesajları

"rock crawling" hobisine başlangıç yapmak için şu ürünü sipariş ettim abdde yaşayan baldıza

http://www.redcatracing.com/RC…e-RS10-1-10-Scale-Crawler

http://www.youtube.com/watch?v…p;feature=player_embedded

amazonda 160 dolar http://www.amazon.com/gp/product/B002TS7X9C/ref=oss_product

trde 409 dolar http://www.oyuncakhobi.com/ind…y_id=0&product_id=135

kutusundan herşey çıkıyor monte halde, sadece kumandaya kalem pil alınacak, mışşşş

bu modeller de sınıf sınıf, kit halde olup her parçasını monte edip elektroniklerini de ayrı almanız gerekenler var, diğer uçta da bu sınıf gibi herşey içinde olup hobiye yeni başlayanlar için ideal olanlar var

bu arada gamonun karton hedefleri sizin 50m yarışması için düzenlediğiniz 2li hedefler ile aynı boyutta

demek ki bu hedefleri bu mesafede kullanmam daha doğru. ben de 20 metrede vurup vurup seviniyordum...

valla süpersiniz, çok teşekkürler

25 ve 50m hedefler orijinal büyüklüğü ile a3 basılınca daire dış çapları kaç cm oluyor acaba ?

25m deneme hedefini bastırınca dış çap 38mm gibi oldu

abd için size iyi yolculuklar 25 yıl evvel bir süre kaldım sonra kaçıp geldim hala aranıyo olabilirim kıh kıh

sevgili eblemis yurdumuzda bu nefis "rock crawler" modelleri temin etmemiz mümkün mü acaba?

ben de oldukça uzun yıllar önce yapmıştım bir model. yapması bile büyük zevk idi, amortisör hidroliğine kadar teferruatı vardı

montajı ayrı zevk, kullanması ayrı zevk.

hevesim yine depreşti valla

200 metreye 12fpe ile atışlar yapıp erkekleri çıldırtan "cubleycat" yenge videosunun sonuna doğru der ki;

"tüfeği 10 metrede 30cm yukarı vuracak şekilde ayarlarsam 200 metre için sıfırlamış olurum"

hatta bu videoda dün gece 10m 30cm sıfırladığı yeni dürbünü ertesi gün 200metrede birkaç atış sonucu çıt çıt vuruyor

http://www.youtube.com/profile…leycat#p/u/13/Zf-_zpcdT9s

chairgun da bi türlü 10 metrede 30 cm yukarı vurmayı yaptıramıyorum, program en az 5 yarda sıfırlamaya izin veriyor, sanki daha aza sıfırlamak gerek ama emin de değilim

yengeye de bir danışayım bakayım ne diyecek !!!

gamo hedef kağıtları kullanıyorum ; https://www.yatagun.com.tr/detay.asp?Gamo_Kare_Hedef_Kağıdı=&ID=275

hedef kağıdı 14x14 cm ölçülerinde

acaba bu hedefler sadece antrenman için midir

yoksa bu boyutta hedefler herhangi bir klasman/mesafede uluslararası yarışmalarda kullanılmakta mıdır ?

havalı tüfek yarışmalarında klasmanlar / mesafeler ve kullanılan hedefler nelerdir acaba bu bilgiye nereden ulaşabilirim

teşekkürler

diyelim dürbün taretinden ayarlama yapmak istemiyorum. hedefim temiz 200 metrede. ben de buna göre silahımı sıfırlamak istiyorum.

acaba nasıl yapmalıyım, bu işin hesabı kitabı nedir, hesaplama nasıl yapılır ???

a- 870 fps 5.5mm 16 grain

b- 830 fps 4.5mm 7,33 grain

için denemek istiyorum. teşekkürler

ben de bu çalışmanın içinde seve seve yer alırım, her türlü göreve hazırım.

ft (field target), hft (hunting/field target), silüet gibi klasmanların ana fikirlerini yani hangi yetenekleri değerlendirdiğini saptayıp yurdumuza biraz uyarlamak gerekebilir;

malum çoğumuzda güçlü silahlar var, bunlar da standart hedefleri hırpalıyor

katılımcı sayısı keşke çok olsa, ama bu durumda zaman limitleri saptayıp iyi kontrol etmek gerekir

aslında atla deve olmaması gerek, birkaç kişilik kurucu komite oluşturup bir hafta sonu arazide deneye yanıla bir temel yapı tesis edilebilir

sonra zamanla ekle çıkar gerekli ince ayarlar verilir

en önemlisi ithalatçı/distribütör/bayi arkadaşların yarışmalara sponsor olmalarını sağlayarak hem ekipman, hem de katılımı teşvik edici ödülleri kapmaya çalışmak gerek

veya diğer bir yol da dünyada kabul görmüş standartları ve uygulamaları aynen kabul edip o doğrultuda yapılanmak

çok teşekkürler.

yahu 20 yıl önce dos zamanı boza moza kullanabiliyordum pcyi gözünü yara yara, gerçi peşimden toplayan koca it departmanı vardı bankanın
    çok anlayışlı çocuklardı ya, kulakları çınlasın, hiç gıkları çıkmazdı, gelirler toplayabildiklerini toplarlar, olmadı yeniden kurarlar veya yeni donanım verirlerdi

artık kimsem yok pc destek alabileceğim, hüngür, bu yüzden hiç riske ve kurcalamaya giremiyorum...

ne demek efendim, ben istediğim bilgiyi aldım, sıyrıldım aradan

benim de kullandığım laptop 4 yıllık, başına bi şey gelirse ne ederim diye ara ara kara kara düşünüyorum valla...

yenisini alsan da bi sürü dert, tüm ayarlar, programlar yüklenecek, giden bilgiler kayıtlar gidecek şu bu kabus gibi, allah kimseye vermesin

teşekkürler arkadaşlar. bu durumda;

bende eğik hedef ile aramdaki gerçek mesafeyi hassas ölçmeye yarayan rangefinder olmadığından

mesafeyi sadece yatay eksende ölçebildiğimden (muhtelif metodlar)

zaten mesafenin yatay bileşkesini biliyorum demektir.

bu durumda aşağı da yukarı da az veya çok açıyla da eğik atış yapsam yine 100 metre yatay atışta olduğu kadar düşme hesap edip uygulamam gerek, sanırım

şimdi sahaya çıkıp deneme yapmam lazım, artık bir zahmet...

Eğik atışlarda kullanılacak teknik nedir acaba ?

Örneğin yerden ağaç tepesine, veya çatıdan yere gibi ...

Ben tüfeğimi öyle bir sıfırladım ki merminin 100 metredeki düşmesi 55 santim, diyelim

Normal şartlarda yere paralel atışlarda 100 metrede hedefin 55 santim üzerine nişan alıyorum, tutturuyorum

Diyelim 100 metre uzaktaki evin 25 metre yüksekteki çatısındaki çanak antenin göbeğini vurmak istiyorum, manyağım ya

Veya ben bu sefer çanak antenin sahibiyim, benim çatıdan çanağıma ateş eden karşıdaki manyağın papucunu vurmak istiyorum, yani 100 metre ötede 25 metre aşağıdaki hedefi

Tesadüfün bu kadarı 2. tüfek te benzer sıfırlamada, yani 100 metrede 55 cm düşüyor paralel atışta

Bu 2 salak nereye nişan almalılar ki hedeflerini tuttursunlar ?

Yine 55 cm üste mi nişan alacaklar, yoksa biri 40 cm, diğeri 70 cm mi yapacak, mesela ?

çok ilginç; pellet ağırlıklarında ambalaj üzerinde yazan ile gerçek ağırlıklar arasında oldukça farklı olan markalar da var!

demek ki biz de verilen grain değerlerini kesin doğrudur diye kabul etmeyip en azından biraz örnekleme yapmamız ve grain değerlerini öyle kullanmamız lazım...

ben şu nedenle kafa karışıklığı yaşıyorum;

paralaks ayarıyla oynayınca görüntü netleşiyor. e netlik olunca etki ben de fokus olarak algılıyorum durumu. diğer etkilerini algılayamıyorum bu ayarın, netlik baskın çıkıyor...