diverking adlı kullanıcının mesajları

Sevgili arkadaşlar;

15 - 16 Mayıs tarihlerinde Tuzla İ:T:Ü: Denizcilik Fakültesi Limanından Eğitim dalışları yapacağız. Dalışa merakı olan, bu işi yapmak isteyen arkadaşlara bilgi edinme ve izleme olanağı sağlayan bu aktiviteyi kaçırmamanızı tavsiye ederim.

İrtibat: 0 554 427 10 38

Dalın sağlıcakla

arkadaş gerekli cevabı yazmış ama bizde 350 metreden bile tek atış yapan vardı ben en vasatlarıydım nerdeyse.düşman siperi düşünün hedefe nekadar yaklaşırsın ve hedefi indirmek için nekadarlık delikten içeri ateş etmen lazım .400 metre kamuflaşlı hedefe acemi birliginde komutanım bu mesafeden g3 mifer delermi dedimde ... bana dediki istanbulu sen o hedefe tek mermi düşşür sana askerlik boyunca çarşı izni dedi ve her atışın vuruş yerini söyledim diye askerlik boyu çarşı izni aldım .bu sebeptendir zaten havalı tüfeklere merakım askerlik hatırası

ayrıca şunu merak ediyorum ateşli silahlarda menzile göre hava şartları mermi çekirdeği hedeften sapması 3 cm aşagı yukarı saga sola idi.havalı tüfekler hava şartlarından çok etkileniyormu mesala 80,100 metre atışı yapan arkadaşlar

Vallahi 400 mesafedeki hedefe mermi düşürmek ve vuruş yerini söyleyebilmek çok büyük başarı. İmkansız değil. Neden derseniz atış müsabakasında başımıza böyle bir olay geldi. 200 metre atışında eski rekorum olan 12 cm. grupmanı yapmaya çalışırken yanımdaki arkadaş tüfeğimin çok yukarı çektiğini ve hedefi burnundan vurduğumu söyledi. bende haliyle hass........ lan ordan dedim. cevap: görürsün ;rofl.;

hedefe vardığımda gördüm ki arkadaş haklıymış. evet grupman yine aynı yaklaşık 12 cm. ama mermi delikleri burun üzerine toplanmış. :thumbup:

dün silah dünyası nın mağazasında stoeger leri bayağı bir inceleme fırsatım oldu. x50 elime ilk aldığımda hani askerde bixi vardı yaa. o sandim ;rofl.; o ne abi. bu silahla ayakta desteksiz atış hayal. bende yaklaşık 12 senedir body sporu ile uğraşıyorum. ama kaslarının kuvvetli

olması bile inan ayakta desteksiz atışa yeterli gelmeyecektir. x20 sentetik modeli bence tatminkar. her ne kadar 22 cal. tercihim olsada Kadir abinin de dediği gibi 177 cal. ağır pelletlerle bu sorun ortadan kalkıyor. tüfek hafif ama güçlü bir alet. kişisel olarak combo tercihim değil. o yüzden x20 sentetik alacağım. kısa mesafe atışlarında dürbün tercih etmiyorum. ama uzun mesafe atışları ve grupman için üzerine:

1. sırada Nikula 3-9x40 EG ışıklı, mildotlu 100 tl,

2. sırada Nikula 6-24x50 red-green ışıklı AOE 155 tl,

3. sırada BSA 3-9x40 Magnum Pluss 89 tl, dürbün almayı düşünüyorum.

Fiyat olarak combo nun biraz üzerine çıksada dürbün bağımlılığını ortadan kaldırması benim için avantaj. Çünkü yakın mesafelerde dürbün ile atış yapmayı sevmiyorum. Dürbünsüz 10 metreye kadar küp şeker ( ama balküpü ;kihhik, ;kihhik, büyük olduğu için ) 25-30 metreye kadar yumurtayı vurabiliyorum. Ve yaklaşık 25 metre mesafede benim emektar 77 model çek-vizör 7.65 mm ile soda şişesine 10 da 9 yapıyorum.

Kısacası stoeger x20 nin verdiğim parayı hakedeceğinden adım gibi eminim.

neden herkes aynı anda atışlara başlamıyor ;confused; hem daha rahat atış yapar kullanıcılar,atışını bitiren mevziden çekilir diğerlerini bekler,

;tese;kkur şu askerde yaptığımız görev atışları gibi. aslında en iyisi bu sanırım. herkes aynı anda atışa başlarsa rüzgar, güneş, nem gibi dengeler eşit olur ve puanlama daha sağlıklı olur. ;tufey# ve beklemek gibi insanı sıkan strese sokan olay ortadan kalkmış olur. ;şrofls;.