meenet adlı kullanıcının mesajları

http://c1302.hizliresim.com/16/w/kll0j.jpg

Resimde ki ürün http://www.fxairguns.com/rifle/the-independence/ linkte ki ürünün compact haline benziyor. Yanda ki aparatı sayesinde scubaya, pompaya gerek duymadan hava basabiliyorsunuz kısa olduğu için hele bu işlem çok daha rahat olur gibi.

Gerçekten güzel ürünleri var FX firmasının lakin gerektiği ilgiyi ve talebi göremiyor ülkemizde, resmi perakendeciler içeriside YATAGUN halen görünüyor bilginiz olsun. Saygılar

http://www.fxairguns.com/cat/retailers/#europe

Ağır pellet ve düşük basınçta atış dediğiniz gibi sonuçlar ortaya koyar. 180-190 aralığında dolum yapınız muhtemel olarak bir miktar da basınç düşme yapacaktır. İlk 5 atışı kayle almayınız böylece basınç aralığı istediğiniz seviyeye düşecektir ki bu yöntem daha sağlıklı olur.

Namlu tutucuyu çıkarıp tekrar denediniz mi? Bazen namlu tutucu namluya baskı yapabiliyor. Saygılar

Evet ekipler olay yerinde:) Yaw arkadaşlar kaç kez dile getirdik dilimizde tüy bitti, bir konu başlığı hakkında sıkıntınız var ise LÜTFEN "Raporla" butonunu kullanınız. Kendi işimizi kendimiz çözme sevdasına düşersek polemik alır başını gider. Çok değil daha 10-15 gün evvel benzer bir konu başlığı yüzünden konuya mesaj yazan üyelerin bir kısmı BAN landı bir kısmı uyarı aldı, sonra tek tek soru-cevap trafiği oldu. Beni tanıyanlar az çok bilirler forum içerisinde %99 adam kayırma yapmam %1 ise mutlaka kaçırdığım atladığım birşey olmuştur onu da bana iletirseniz emin olun düzeltirim. Bildiğiniz üzere forumun tek tabancası konumundayım, sağolsun Yasin (wrangler) arkadaşımız elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyor lakin yarın sabah itibari ile uzunca bir süreliğine aramızdan ayrılıyor. Elimden geldiğince forumda online olmaya özen gösteriyorum fakat iş-güç hepimizde olduğu gibi benimde vaktimi alıyor. O yüzden sizlerden ricam sıkıntı duyduğunuz konu başlıkları için "raporla" butonu kullanmanızdır.

Havalı silahlar ile av konusuna gelirsek herzaman için ülkemizde tartışma konusu olmaya devam edecek bir durum. Kimileri "yurt dışında serbest niye bizde değil" diyecek kimi "olsun" kimi "olmasın" diyecek vs vs. Bunun konuşulması ve medeni şekilde tartışılması elbette ki önemli herkezin görüşüne saygı göstermek lazım. Ama tutupta (ülkemiz için söylüyorum) "ben yapıyorum oluyor" "sanki sen yapmıyorsun" vs tarzı yazılar ASLA müsama görmeyecektir.

Havalı ile avın ülkemizde neden yasak olduğunu resmi olarak bilmiyorum, lakin bir canlıyı tamamen keyfi olarak hemde hiç kaçma şansı vermeden can çekiştirerek öldürmenin benim dünya görüşümde hiç ama hiç yeri yok.

Şimdi gelelim daha evvel paylaşmış olduğum ve 6136 nickli arkadaşımızın espiri ile alıntı yaptığı video ya;

paylaşım yapılalı 1 seneden fazla olmuş 186 kişi izlemiş TEK kişi yorum yapmamış olumlu/olumsuz. Benim vermek istediğim mesaj Ted in dürbün-mesafe ve rüzgar hesabı ama haklısınız paylaşımda bununla ilgili bir yazım yok. Burada tüm AirgunTurk ailesinden şahsım adına şayet özendirici bir durum yarattıysam ÇOK ÖZÜR DİLERİM. Yakından tanıyanlar bilir genel olarak AV'a bakış açımı ben söylemeyim:)

Son olarak şunu söylemek isterim, paylaşım şahsım adına her ne kadar rahatsız edici olsa da forumumuzda "KARA AVCILIĞI" bölümü var ve bu bölüm "kara avcılığı ile ilgili bir bölüm ya bu bölümü kapatıcaz ya yerli değil yabancı paylaşımlar yapacağız ya hertürlü polemiği göze alıp kendimiz yapıp paylaşacağız ya da bu bölümde açılan ve bizi rahatsız eden konulara bakmayacağız ya da "raporla" yaparak ve yöneticilere bildirim yaparak demokratik olarak çoğunluk olmaya özen göstereceğiz. Saygılar

Kemal eline sağlık güzel olmuş tebrik ederim. Dürbün montajı konusuna gelince "lafı bile olmaz" herzaman elimizden geleni yaparız. Saygılar :thumbup: g;$i

Öncelikle çabalarınızdan ötürü teşekkür ederim, gerçekten güzel bir organizasyon olması adına çabalarınız alkışa değer. Lakin lisans kısmı şahsi fikrime göre "anlamsız" olmuş. Evet lisans çıkartmak çok zor bir iş değil fakat ASM ler sağlık raporu veremiyor dolayısı ile Devlet hastaneleri ve toplum sağlığı merkezleri bu işi yapmakta, yanlış bilmiyorsam 50-100TL gibi bir rakam isteniyor bu miktar bazı arkadaşlarımız için yüksek kaçabilir o yüzden konunun netlik kazanması şart. Yine şahsi görüşüm; lisans çıkarmayı istiyorum lakin bir yarışmaya katılım için adının "zorunlu" olması benim ayağımı geriye çekiyor. Konunun değerli Efelerin insiyatifinin yada keyfinin ürünü olmadığının farkındayım kimse yanlış anlamasın ama konu en kısa sürede netliğe kavuşmalı diye düşünüyorum. Saygılar

Hayır değil, neden olsun ki? Bahsettiğimiz yerin yapımı için yapılan tüm masraflar kalem kalem yazı olarak elimizde mevcut. Çok fazla tatmin edici bir görüntü vermemiş olabilir size lakin topladığımız para ve özverinin sonucu bizleri güneş altında çamur içinde atış yapmaktan bu günlere getirdi. Türkiyenin görmüş olduğu (Burada saygıdeğer FİLİNTALARI tenzih ediyorum) en kapsamlı ve büyük Field Target yarışmasını düzenledik, organizasyon ile ilgili tüm yazıları okuyabilirsiniz. Sonuç olarak bu işler Takım ruhu, özveri ve elbette ki maddi imkanları gerektiriyor. Bizler de istiyoruz ki, atış alanımız dünya standartlarında olsun, bir kompresörümüz olsun, yolu çamur olmasın ama dediğim gibi iş dönüp dolanıp maddiata dayanıyor. Öte yandan özverili çalışma ve bunca işimizin gücümüzün dışında hobimiz için vakit ayırma meselesi... Saygılar

Arkadaşlar, özellikle Ankara da bulunan değerli hobidaşlar, bildiğiniz üzere Ankarada "A Takımı" adında bir takım kurduk ve bu takıma ait bir atış alanı tahsis ettik. Maddi-Manevi destekler ile kurulan bu alan sadece bu takımın üyelerinin kullanımına açıldı. Son zamanlarda çok fazla ilgi gösteremediğimizden sanırım bazı yanlış anlaşılmalar oluyor konuya açıklık getirmek adına bu konunun baştan sona okunmasında yarar olduğunu düşünüyorum.

A Takımı Atış Alanının Kullanımı İle İlgili Olarak;

Atış alanı sadece A Takımı üyelerinin kullanımına aittir

Üye alımı Takımın üyelerinin ve Takım Kaptanlarının onayına bağlıdır

Üyeliği onaylanan üye 200tl katılım payı ve aylık 20tl aidat ödeme yapacaktır

İlk Önceliğimiz Takıma uyum konusudur, "parayı veren düdüğü çalar" maalesef bizde olmayan bir durum:)

Elbette ki tüm hobiseverlere kapımız açık, gelin buyrun çayımızı için tanışalım, görüşelim, kafalarımız uyuşuyormu görelim,

Kullanılmakta olan tesis Ankarılı hobiseverlerin atış yaptığı DEĞİL, A Takımı üyelerinin kullandığı bir tesistir. Saygılar