volkanertekin adlı kullanıcının mesajları

bu şanlı TÜRK ORDUSUNA çaycıda lazım!! bırak onlarda keskin nişancı olsun heves kırma!! en iyisi bu dıonda ALLAH vermesın olası bi savasda oturup caymı demlicez:)) lütfen böle sacma yorumlar yapmayalım arkadaşımız gayet gusel bı soru sormus!! saygılarımla çankrıdan fırat ben

sayın fırat ordumuzun keskin nişancı ihtiyacınıda çaycı ihtiyacınıda yerinde takdir edip karşılayacak askerlerimiz mevcut. biz olası savaş durumunu düşünmeyi bırakalımki yaptığımız işten zevk alalım.bunları düşünecek yeterli askerimiz var çok şükür. yeterli gelmediği yerdede sizin gibi genç arkadaşlarıda askere alıyorlar. kaldıki ben arkadaşıma sadece tecrübelerimi aktardım. ayrıca olası bir savaştada oturup çayda demlenecek imkanlar dahilinde askerin açlıktan kırılacak hali yok. (askerde -15 derecede nöbet tutarken demir bardaklarda sıcacık çorbanın tadını hayatım boyunca hiçbir çorbadan alamadım)

Usta birliğine gittiğimde ilk atışlar için atış alanına gittik. sevine sevine geldiğim atış alanında 25 m sıfırlama hedefine yapılan üç atıştan sonra komutandan öyle bi fırça yedimki hemde nasıl benim mermilerin değdiği yerler arasında en az 5 cm var ama son mermi siyahta ;rofl.; adamlar üç köşe teşkil yapın diyorlar ben inatla siyahı vurmak için her seferinde hedef noktası değiştiriyorum. haliyle üç köşe teşkil hak getire.

Sonra gece atışı dediler, ee sivilden idmanlıyız gece atışına koştura koştura yattım atış yoluna. Arkamızdan Unimog hedeflere 10 saniyede bir selektör yapıyo bizde o ışıkta gördüğümüzü vurucaz. mesafe yine 25 m bu sefer hedef baş hedefi. Unimog bi kere selektör yaptı bam, bam, bam Komutan zıpladı geldi , napıyon lan g.t herif dedi, bende vurdum komutanım dedim. h.....tir lan dedi kendileri. Atış bitti hedef başında bekliyoruz vatandaş el feneri ile bakıyo. Benim mermilerin üçüde sırt sırta vermiş ;lol; Adam inanmadı bidaha yat lan dedi. Peşpeşe üç atış daha, mermilerin ikisi nerdeyse tek delik biride onların sırtında, bu sefer bizimkinin tepkisi daha yumuşaktı aferin lan asker. ;avci; saoll...

ondan sonra hafif makinalı, ağır makinalı, uçaksavar ,dürbün takılmış g3 ne bulduysam atış yaptım nerde denetleme , nerde yarışma Kulakları çınlasın Bitlisli Özcan SEPET isminde bi tertibim vardı onunla birlikte ordayız. 86 gün izin kullanadım geldiğimde daha 12 gün iznim vardı ;rofl.;

arkadaşlar askerlik ve atışı birbirine bağlamayalım lütfen! mermiyi yatağa almayan bir g-3 yüzünden kafama inen dolu şarjörlerin :wacko: sızısı tekrar başlıyo. inanın kafama sıksalar canım bukadar acımazdı (en azından hissetmezdim) sonrasındaki hedefin ayaklarına atıp hedefi yatırmam (bilerek attım makara olsun diye ;tufey# )ayrıca bir rezaletti canım komutanım beni hedefin bacaklarıyla tek vücut yapmakla 8| tehtid etmişti.rockygs ye tavsiyem nişancılıkla falan uğraşma ben acayip çay demlerim de askerliğin sonuna kadar yatış :huh: . askerliğin kralı çaycılıktır ötesini tanımam

6,35 pellet bulmak zaten sıkıntı fazla seçenek yok. pelicano saçmalar hem ucuz hemde rahat bulunuyor. denemedim ama gamo hunter 6,35 saçmaların fiyatlarıda makul denemeye değer

bir zamanlar bende takmıştım pompalılara. remingtonu ve winchesteri elime alıp inceledim ama atış yapma şansım olmadı. remington malzeme kalitesi olarak daha iyidi av için tercihim kesinlikle remington. winchester ise daha compact bir yapıda hızla omuzlanıp atış yapılabilir savunma amaçlı kullanıma daha müsait. birde remington eğer süper magnumunu tercih ederseniz hem omuzunuza zarar hemde keseye. kesinlikle zevk için atış yapmaya gelmez en fazla 10 fişek atılır sonrasına can dayanmaz. (süper magnumu başka bir silahta tecrübe etmiştim). eğer kararınız kesin değil ise size akkar (karatay)pompalıda önerebilirim. bence geçekten kaliteli. birde combo sunu bulursanız hem slug namlulu hemde şoklu bir namlunuz olur. evde muhafaza ederken slug namlu bulunur silahın üstünde (güvenlik amaçlı kullanım için). ava giderkende şoklu namlu monte edilebilir. fiyat olarakta diğerlerinden oldukça makul.
     [Resim Engellendi: http://s8b.directupload.net/images/081011/temp/f5pjaya4.jpg]

cz75 in takmayacağı konusunda bende hemfikirim. bir arkadaşım tetik mekanizmasına ufak bir modifiye ile tam otomatik cz75 sahibi olmuştu o bile takmadan bütün şarjörü 2 saniyede boşaltıyordu +;tuftabV#

benimde dikkatimi flayerin yukarı doğru değilde aşağıda olması çekti. tetik hatası diyecem ama o silahı kullandırdıkları adam eminim ki amatör değildir. (belkide baktı makine güzel heyecan yaptı ;$., )

İlker abi zincir tipi nasıl olur pek anlamadım ama pelletin boyu mayonları birleştirecek kadar uzun değilki! ama kağıt mayonlar kullanılabilir belkide onuda mekanizma bozar kağıt katlanır, burulur.