surrounder adlı kullanıcının mesajları

açıklamalar için teşekkür ederim bu hobiye yeni merak sardığım için pek bir bilgim yok bu konularda sizin gibi üstadlarla iletişim kurabilmek güzel oldu bu forum sayesinde. ben nacizane raptorun şişe parcalama konusunda rocket in bir adım önde olduğunu söyleyebilirim en azından benim izlenimlerim bu yönde ancak yakın zamanda falcon u da denemek istiyorum inşaallah bir diana mod 54 sahibi olurum da onunla denerim(sizlerden öğrendiğim kadarıyla en iyi yaylı silah buymuş) fakat bunun için en az 4 aylık bir zamana ihtiyacım var boş vakit açısından

benim için de penetrasyon ve tahribat gücü önemli falcon un malzemesi nedir acaba kurşunmu? yoksa daha sağlam bir alaşımmı? yada şöyle sorayım hem isabeti iyi hemde deliciliği fazla olan bir pellet yokmudur?
    ben havalı tüfek değilde tabanca kullandığım için şişe patlatmam neredeyse imkansız ancak raptor yada rocket ile şişeleri rahatça patlatabiliyorum kurşun bir pelletle şişe patlatmam gerçekten çok zor

firmanın dediğine göre yiv-set üzerinde koruyucu etkisi varmış benim tek memnun kalmadığım nokta şarjöre diyer pelletlere göre hafif daha zor oturuyor(belki bu bir avantajdır) ve birde arka kısmında biraz fazla çapak var ama bunun namlu için risk oluşturacagını sanmıyorum

raptoru denedim ve birde başlık açtık isterseniz bakın hızı arttırıyormu bilemem ama etkiyi kesinlikle arttırıyor çünkü normal pellet sert bir yüzeye çarpınca resmen kağıt gibi oluyor buda taşıdığı enerjinin önemli bir kısmını kendisinin emmesi demek raptor ise daha solid şok etkisini ve enerjiyi daha iyi aktarıyor diyebilirim

mercan yokuşundaki mühimmatçılardan bir kutu raptor aldım ama pahalı satıyorlar yaklaşık 100 tanesi 15 lira belki online av sitelerinde daha ucuza blunabilinir
    gelelim sadete adamlar kutunun arkasına hızı ve etkiyi yaklaşık %25 arttırır yazmış bence temkinli yaklaşıp alçak gönüllülük yapmışlar çünkü ben yüzde elli daha fazla verim aldım desem yalan olmaz herhalde sonuç olarak raptorun tahribat gücünden memnun kaldım sağlam bir pellet pırıl pırıl 18 ayar altın kaplama dayanıklı kolay kolay deforme olmuyor
    resimleri dandik telefonumun dandik kamerasıyla çektim yakın zamanda adam akıllı bir foto makinası edinince daha detaylı çekerim rocketi daha deneyemedim denediğimde izlenimlerimi paylaşırım haftasonu memlekete gitmeyi düşünüyorum orada daha iyi incelemeler yapabilirim istanbulda ev şartlarında zor ;avci; [Resim Engellendi: http://s1.directupload.net/images/100504/oeln2vcr.jpg]

bende yeniyim dün bir cp99 edindim gamo magnum ve pro hunterdan memnun kalmadım tahribat güçleri düşük dün mercan yokuşundaki mühimmatçıları dolaşırken adamın biri bana sarı sarı pelletlerin olduğu bir kutu göstermişti bende pahalı olduğu için dalgasına dostum bu ne ya altın kaplamamı demiştim ;şrofls;. şimdi netten gördüm meğer gamo raptormuş ve gerçekten altın kaplamaymış ;confused; heralde bunlardan da edinmem gerekiyor

diyer başlığın altınada yazdım buraya da yeni konu açayım dedim

dün bir walther cp99 edindim bildiğiniz gibi sadece pellet atıyor

silahın gücünden şüphem yok ama pelletlerden beklediğim verimi alamıyorum

bb atan silahların mühimmatı çelikmiş ama pelletler bu kadar dayanıklı değil sert zemine vurunca dümdüz oluyor

hatta elinize alıp yamultmanız bile mümkün o kadar yumuşak bir malzeme kullanılmış

e şimdi cp99 la çelik bilye atamayacağıma göre

bildiğiniz çelik ihtiva eden bir pellet tipi varmıdır saygılarımla...

bu arada gamo magnum (sivri) ve gamo prohunter kullandım (yuvarlak künt uçlu) prohunter magnuma oranla daha iyi ama yetersiz bence ben en fazla 20 metreye kadar etkili olabilecek bir mühimmat arıyorum amacım canlıya zarar vermek değildir

zaten av ruhsatım falan yok sadece hobi amaçlı atış yapıyorum