serhat_sut adlı kullanıcının mesajları

Ankara team da eksik gördüğüm ve olmasına inandığım iki tüfek var arkadaşlar, 1- Fx Royal 2- Aırwolf. İmkanım olsa kendim alırım ama bu fiyatlarda tüfek arayan Ankara team üyelerine tavsiye ederim ( Denemeyi çok istiyorum ) :) Son hafatlarda araştırdığım ve hala fotoğraflarına sıkça baktığım iki tüfek.

FX Royal e ben de fena takılmış durumdayım. Revo düşünüyordum ama Royal daha cazip geliyor açıkçası. Var mı TR de FX Royal, biliyor musunuz?

Sevgiler...

Levent cim, sen de iç geçirmezsin artık, "abi niye çok güçlü silahlar alıyorsun hep" diye :)

Kesinlikle ve asla normal koşullar altında silaha yüklenmemesi gereken bir mühimmat. Sadece ve sadece eğitim amaçlı kullanılabilir.

Silah dediğin çekince ateş etmeli, ateş eden silah hedefi devirmeli...

Bu kurala uyamayacak iseniz hemen şu anda silahınızı en yakın emniyet gücüne teslim etmelisiniz.

ÖLÜRSÜNÜZ, ÖLÜR...

Şakası olmaz bu işlerin... 2 tokat yiyip çıkacağınız olaydan, kafanıza 5 mermi yiyip tahtalı köye yolcu olursunuz, orada da karşılama komitesi "Hoşgeldin Niyazi abi" diyerek karşılar sizi...

Sevgiler...

Merhabalar,

Son iki yıldır YAF Skeet fişeklerini kullanıyorum. Fabrika ilk üretime geçtiğinde 10.000 fişek almıştım daha yeni 2 koli kaldı... Ban soracak olursanız diğer orta kalite fişeklerden hiçbir farkı yok, hatta bence patlaması ve geri tepmesi daha az. Özellikle atışta tüfekten ya da atıcıdan kaynaklı "şahlanma" problemi var ise bu fişek biraz daha fazla işinize yarayacaktır. Attığım 9500 fişekten şimdiye kadar 1 tanesi sanırım koli düşüp ezildiği için ezik çıktı, en fazla 2 ya da 3 tanesi de "çaktı" yani patlamadı... Allahtan "fişek hata" diye bir kural var da atışı yineleyebiliyoruz :) Onun dışında bir problem ile karşılaşmadım. Plakaları kırışında ya da "önleme" tabir edilen atış noktasında bir değişiklik yok. Çok daha fazla tepen RC2, RC4, Winchester Silver gibi fişekler ile de atış yaptım, çok aman aman bir farkı yok bence... Özellikle sıcak yaz aylarındaki yarışmalarda (İzmir duy sesimi :) ) ben tercih bile ederim... Ayrıca bildiğim kadarı ile ben aldıktan sonra fişek kalitesinde daha da iyilerştirmeler yapmışlar. Son 1-2 yarışmada diğer arkadaşların elinde gördüğüm YAF fişekler daha bir düzgün ve albenili gelmişti bana...

Yani uzun lafın kısası, aslında hepsi hikaye, hepsi bahane... Tetiği çekince patlayan fişekte kusur yoktur. Eğer plakayı vuramıyor iseniz boşuna tüfeğe, fişeğe, rüzgara, uçan kuşa, güneşe filan kabahat bulmamak lazım. tecrübe ile sabittir :)

Sevgiler...

Herhalde erken ayrıldınız o yüzden görüşemedik. Biraz geç geldim. En son Levent ile birlikte ayrıldık, daha doğrusu Levent i AirRanger dan ayırdık :)))

Üzüldüm şimdi. Bir dahaki sefere o zaman diyelim.

Bu arada Levent cim, Air Ranger ile sen hepimizden fazla pelet harcadın... Nedir silah hakkındaki yorumun??? Bu arada olan senin tüpe oldu :)))

Sevgiler...

Merhabalar,

Sevgili arkadaşlar ben buluşmada yağmura filan aldırmadım ama şifayı da kapmışız bu arada. Hala yüksek doz antibiyotik kullanıyorum. Ciğerler fena durumda. Pazar sabahı resmen yataktan kalkamadım. Bugün ilk defa işe gidebildim. Ama son derece keyif aldığımı da eklemeliyim... Herşeye rağmen son derece keyifli bir buluşma idi. Nerede ise burada mesajlarından tanıdığımız bütün arkadaşlar ile tanışma fırsatım oldu. Gayet de iyi oldu...

Durumu toparlar toparlamaz tekrar "buluşma noktasında" görüşme üzere...

Kendinize iyi bakın, sevgiler...

Tamam simdi hatirladim... Pek sohbet sansimiz olmadi, siz cabucak ayrildiniz... Sonradan da Levent Bey ve esi de hava serinledigi icin ayrildilar... Ben de pek kalmadim. Hemen onlarin akabinde ben de ayrildim, zaten resmen aksam olmustu...

Bir baska sefere umarim... Cumartesi gunleri bir sure icin yogun olacak gibi gozukuyorum ama Pazarlari daha mumkun gibi gozukuyor...

Daha sonra tekrar bir araya gelebilmek dilegi ile...

Kendinize iyi bakin, sevgiler...

Merhabalar,

Cumartesi işlerin yoğunluğundan gelemedim bir türlü, günlerdir planladığım gibi olmadı. Pazar günü ancak akşam üstü "Bugün 2 Ekim, ben kimim" toplantısını tek başıma yaptım :)

Umarım katılabilirim bir ara...

Kendinize iyi bakın, sevgiler...