Yeniceri adlı kullanıcının mesajları

Yok bi yakınım satıyor ondan alıcam da.. pek bilgi bulamadım.. valla fiyat olarak bir sorarsak çok makbule geçer bu gece almayı düşünüyorum.

Herkeze merhabalar..
    bilgi almak istediğim bir tüfek var belki aramızda bilen vardır diye düşündüm..
    tüfeğin markası Avusturya franz sodia çift kırma çakmaksız bir tüfek..
    yaş olarak 20 40 arasında olduğunu düşünüyorum ama kalite olarak 1.sınıf 2.el bir tüfek..
    üzerinde ilk sahibinin ismi yazılı dolum yerinde ise .... franz sodia başındaki cümleyi hatırlamıyorum..
    ilk sahibi Avusturyada özel yaptırmış (gravürlü) üzerine ismini işletmiş dediler..
    bu tüfek hakkında webde bilgi bulamadım bulunanlar ise ingilizce pek çözemedim, tanıyan gören kullanan hakkında bilgi sahibi olan abilerim ve kardeşlerimden görüşlerini yazmalarını rica ediyorum..
    teşekkür eder saygılarımı sunarım.

cmblc isimli abimin yazısı bu saatte uzun geldi okuyamadım :)
    ama ben herhangi bi ateşli silah yapmak istesem ya düzceye yada rizeye giderdim.. orda adamlar evlerinin bodrumlarında depolarında el yapımı otomatik silahlara kadar yapabiliyolar.. bence demir konusunda asıl usta okuyan değil demiri dövendir.. metaller ve demircilik üzerine bilgi isterseniz özelden pm atın.. saygılarımla..