Hyuksek adlı kullanıcının mesajları

merhaba, bir süredir bu tüfeği inceliyorum, sanırım Türkiye satışı da yok malesef.yurt dışından satın alma işlemlerini bireysel olarak yapıp getirten kimse oldumu? Emniyetin yazıma cevabı gelene kadar gerekli maddi birikimide gerçekleştireceğim sanırım. Emniyetin sitesinden ruhsata tabi olmayan havali tüfeğin yurt dışından satın alma prosedürünü sordum fakat hala cevap yok :)
    airgunturk.com/attachment/32495/

Merhaba. Meydan avda ümraniye şubelerinde 6.35 mm şuanda var. Bilginize.

Benim pcp bozuldu atrık ne dolum yapabiliyorum neden tüp havası sabit duruyor ne yapmalıyım uzun süre içinde hava varken durdu

Ben uzun süre tüfeklerin tam hava dolu saklanmasını tavsiye etmiyorum. 2013 yılında aldığım ve arazi yüzü hiç görmemiş, evden dışarıya çıkmamış ve bu güne kadar 500 pellet atmamış benjamin marauder tüfeğim bu yüzden arızalandı. Uzun süre basınç altında kaldığı için valf ve valf iğnesinin plastik kısmı deforme olup bozuldu. Tüfeğimi söküp baktığımda valf iğnesinin ucundaki plastik bölümün un gibi dağıldığı gördüm. Distribütör firma meydan av aracılığı ile amerikadan yeni bir valf siparişi verdim. 4 ay bekleme sürecinden sonra ve 15 gün önce gelen valfi taktım sorunum çözüldü çok şükür. Meydan ava buradan teşekkür ederim. Belirttiğiniz sorunların aynısını yaşıyordum. Büyük ihtimal valf arızası. Tüfeğiniz yerli marka ise fabrika ile iletişime geçerek arızayı giderebilirsiniz. Selamlar.

Bahsi geçen firma ile ilgili görüyorumki forumda şikayetçi çok. Bende bir ay içerisinde yüklü miktarda alışveriş yapmayı düşünüyordum kendilerinden. Bu okuduklarımdan sonra bedava verseler bir şey almam. Forumlar bu gibi durumlarda bilgilendirme açısından çok iyi oluyor.

Merhabalar. Sonuç ne oldu? Sonucunuzla ilgili bir bilgi verebilirseniz memnun olurum. Bu aralar bende gamonun tüfeklerinden birini almayı düşünüyorum.

Hatırlatma:

Fiyat Olarak 1632 Euro Yanlış Yazmışsınız Galiba.Vermiş Olduğunuz Linkteki Siteye Girdiğimde Anladığım Kadarıyla 6.35 mm Olan Tüfek 1632 Euro..35 Cal(9mm)Olan Tüfeğin Fiyatıda 1729 Euro.Sayfanın Aşağısındaki Fiyatlardan Anladığım O.

Merhaba coolermaster tufegin dolum ucunu ordaki namlu tutucuyu ters takarak cevirdiğinde sökebilirsin bir sıkıntı çıkmaz you tube daha önce vidyo izlemiştim bu konu ile ilgili ordan yararlanabilirsin. Ben scuba ile dolum yapıyorum açıp konrtol ettim su korozyon vs yoktu benimkinde. Yanlız sokerken inch alyan kullanacaksın haberin olsun metrik değil. Ben izmit merkezde ( cumhuriyet parkında ) oturuyorum yakınsan elimizden geldiği kadarı ile yardım edebilirim ama kozmatik garanti veremem peşin söyleyeyim. Bu arada nerede ikamet ediyorsunuz ? sizde marauder birtane mi iki tanemi ben iki diye hatırlıyorum sanki başka bir konudan?

Sayın karamurat1 Marauder imin 1 Tane mi 2 Tane mi Olduğunu Sormuşsunuz.Şimdi Daha Dikkatli Okuduğumda Fark Ettim.Kusuruma Bakmayın.Birazda Balık Hafızalıyım.Evet Bende 2 Adet Vardı.5.5 mm Ve 6.35 mm.6.35 Olanını Yeğenimin Israrlarına Dayanamayarak Yılbaşı Hediyesi Olarak Kendisine Verdim.Dolayısıyla Şuanda 1 Adet Marauder 5.5 mm Var.Saygılarımla.

Zaman zaman kullandığın tüpü Hatsana gönderip bakım yapılmasını isteyebilirsin.

Öncelikle Benjamin Marauder Ve Evanix Ar6 Tüfeğimi Kullanıyorum.Hatsan Bt65 Tüfeğimi Fazla Kullanmıyorum.Zaten Hatsan Bt65 i Sorun Yapmıyorum.Sizde Biliyorsunuzdur ki Hatsan Teknik Servisi Benjamin Marauder Ve Evanix Ar6 ya Teknik Servis Hizmeti Vermez.

nem pompanın dipinde birikir yüksek basınça altında suya dönüşür pompa yaparken ara verilmeli tahliye vanasını açılmalı bu şekilde nemin çoğunu dışarı atmış oluruz

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Sayın asil Verdiğiniz Bilgi İçin Çok Teşekkür Ederim.Tahliye Vanasının Açılmasının Pek Bir Faydasının Olacağını Sanmasamda Yinede Deneyeceğim.Neden Faydasının Olmayacağını Düşünüyorum ; Çünkü Pompanın Hava Borusundan Gerçekten Çok Miktarda Su Çıkması.Gözlerime İnanamadım.Saygılarımla.

Merhaba coolermaster tufegin dolum ucunu ordaki namlu tutucuyu ters takarak cevirdiğinde sökebilirsin bir sıkıntı çıkmaz you tube daha önce vidyo izlemiştim bu konu ile ilgili ordan yararlanabilirsin. Ben scuba ile dolum yapıyorum açıp konrtol ettim su korozyon vs yoktu benimkinde. Yanlız sokerken inch alyan kullanacaksın haberin olsun metrik değil. Ben izmit merkezde ( cumhuriyet parkında ) oturuyorum yakınsan elimizden geldiği kadarı ile yardım edebilirim ama kozmatik garanti veremem peşin söyleyeyim. Bu arada nerede ikamet ediyorsunuz ? sizde marauder birtane mi iki tanemi ben iki diye hatırlıyorum sanki başka bir konudan?

Sayın karamurat1 Vermiş Olduğunuz Cevaptan Ve Yardımseverliğinizden Dolayı Çok Teşekkür Ederim.İnch Ve Metrik Alyenden Bahsetmişsiniz.Aralarındaki Farklar Nelerdir?Elimde Alyan Takımı Var.Elimdeki Alyan Takımının İnch Yada Metrik Olduğunu Nasıl Anlayabilirim?Ben Gebze Merkezde İkamet Ediyorum.Bende Marauder 1 Tane Var.Saygılarımla.

Arkadaşlar Kusuruma Bakmayın.Çok Soru Sorduğumun Farkındayım.Sorular Aklıma Geldikçe Sorma Gereksinimi Hissediyorum.Pcp Hava Tüplerinin İçi Yivsiz Av Tüfeklerinde Olduğu Gibi Krommu Kaplı Acaba?İnternetten Araştırıyorum da Gördüğüm Resimlerin Bazılarında Sökülen Tüplerin İçerisi Krom Kaplı Gibime Geldi.

Bildiğim kadarıyla Bt65 haricindeki diğer tüfeklerinizin tamamen boşalmadan tüpü sökülemiyor çünkü gövdeyle tümleşik idi tüpleri yanılmıyorsam. Hava boşaltımı benjaminde arkadan bir setskur vidasıyla yapılıyor olması gerek. Tabi bu sadece sağdan soldan edindiğim bilgiler, bilen birilerinin öneride bulunmasında tabi ki yarar var. Esasen söküm işleri çok da zor değil, özen gösterdiğiniz takdirde herhangi bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum ki bence başkasına yaptırmaktansa kendiniz yapmalısınız, böylelikle ileride tekrar gerekli olduğu taktirde hemen müdahale edebilirsiniz ve tüfeğinizi çok daha yakından tanıma şansınız olur.

Evet Hatsan Bt65 Dışındaki Tüfeklerimin Tüpleri Gövde İle Tümleşik.Evet Benjaminin Havası Arkasından Boşaltılıyor.Boşaltma Vidası Kutu İçeriğinden Çıktı.Elimde Mevcut.Benjamin Marauder i Hava Dolum Ucunun Olduğu (Kaplin) Yerden Sokebilirim.Ama Arkasından Yada Başka Bir Bölgesinden Sökmeye Cesaret Edemem.Dolum Ucunun Orasından Sokersem İleride Sorunumu Halledebilirim Diye Düşünüyorum.Harbi İle İçini Kurular 10-15 Dakikada Fön Makinesi İle Kurutursam Tüpün İçerisinde Nem Yada Su Kalmaz Diye Tahmin Ediyorum.Sayın HakanKAĞAN Tekrar Verdiğiniz Bilgiler İçin Teşekkür Ederim.Saygılarımla.

Şimdi Aklıma Geldi Arkadaşlar.Pcp Tüfeğimizin Tüpüne Pompadan Su Giriyorsa Tüfek Tüpünün İçerisinde Zamanla Kendi Kendine Kurumaz mı?

Filtresiz pompaların hepsi havayı doldururken az da olsa bir miktar nem de doldurur.Bu nem yüksek basınçta birikir ve çok az da olsa su toplar. Pompanın içinde birikmesi kanımca pek mümkün değil ama harici birimlerde bir şekilde birikebilir ki siz de hortum içindeki sudan bahsetmişsiniz. Bunu önlemenin yolu aralıklı olarak bu birimleri söküp kontrol etmektir. Tabi ki tüfeğin içinde de kaçınılmaz olarak giriyor bir miktar. Bunun için tüpü arada sırada tamamen boşaltıp içini açmak ve içini tamamen kuru ve kalıntı bırakmayacak bir bezle iyice silmek iyi bir çözümdür. Zira, zamanla tüp için zararlı olur, içi çillenir ve kullanım ömrünü azaltır. Aslında, en iyi çözüm azot doldurulmuş dalgıç tüpü kullanmaktır, çünkü azot hem böyle sorunlar çıkartmaz hem de tüfeğin kullanım ömrünü uzatır.

Sayın HakanKAĞAN Verdiğiniz Cevap İçin Çok Teşekkür Ederim.Benim 3 Adet Pcp Tüfeğim Var.Ve Tüfeklerime Bir Annenin Bebeğine Baktığı Gibi Bakıyor,Bir Annenin Bebeğine Dokunması Gibi Narin Kullanmaya Çalışıyorum.Hele Hele Çizilmemesi İçin Elimden Geleni Yapıyorum.Şu Ana Kadar Araziye Bile Çıkartmadım Tüfeklerimi Toz Olmasın Diye :D . 20-30 Metrelik Kapalı Alanlarda Sabit Hedeflere Atış İçin Kullanıyorum.Elimde Olan Tüfeklerim Benjamin Marauder,Evanix Ar6 Ve Hatsan Bt65 Sb Lw.Benjamin Marauder in Ve Evanix Ar6 nın Tüpünün Nasıl Söküleceğini Bilmiyorum.Bilsemde Çizilmemesi,Orijinalliğinin Bozulmaması Ve Söktükten Sonrada Sorun Yaşama Gibi Çekincelerimden Dolayıda Sökmek İstemiyorum.Benjamin Marauder in Ve Evanix Ar6 nın Tüplerini Nasıl Sökebilir Ve Temizleyebilirim?

Herkese Merhaba Arkadaşlar.Benim Sizlere Sorup Öğrenmek İstediğim Bir Kaç Sorum Olacak.Umarım Doğru Yere Konu Açmışımdır.Geçen Gün Pcp Tüfeğime Pompa İle Hava Doldururken Dolum Ucunda Su Fark Ettim.Dolum Hortumunu Söküp Kontrol Ettiğimde Hiçte Azınsanmayacak Kadar Hortumun İçinde Su Olduğunu Gördüm.Bu Suyun Pcp Tüfeklerimizin Hava Tüpüne Ne Gibi Bir Zararı Olur.Her Zaman Bu Şekilde Su Çıkacak İse Pompadan Pcp Tüfeklerimizin Tüpüne Hava İle Birlikte Suda Basıyoruz Demektir Ve Pcp Tüpü Zamanla Su İle Dolacak Kanaati Oluşturdu Bende.Suyun Çıkmasını Nasıl Engelleyebiliriz?Pcp Tüpümüze Çok Miktarda Su Dolar mı?Tüpe Dolan Bu Su Tüfeğimize Zarar Verir mi?Bana Bu Konuda Görüş Ve Önerilerini Sunacak Arkadaşlara Şimdiden Teşekkür Ederim.Saygılarımla.

Güzel Bir Çalışma Olmuş.En Alttaki Resimi Görünce Gözlerime İnanamadım.Sonra Yazıyı Okuyunca Şaka Olduğunu Anladım.Bence Diğer Bölgelere Fazla Bir İşlem Yapmazsanız Sadeliğini Ve Orijinalliğini Kaybetmemiş Olur.Tabi ki Zevkler Ve Renkler Tartışılmaz.Elinize Sağlık.