leventsjob adlı kullanıcının mesajları

bu hafta pazar günü yapalım bence,buluşma yeri ile ilgili herkes tavsiyelerini iletsin! , mehmet kardeşimle bu hafta keşif yapacaktık ama uzatmasak iyi olur, soğuklar geliyor..
    mimarsinan organizede (mim-sin yukarısı,çalıştığım işyeri yakını) uygun yer var ,fakat burada esinti ve rüzgar oldukça fazla, ama ben burada hafta içi bir keşif yapıp uygun yer varsa fotoğraf çekip yayınlayacağım,buraya otobüsle ulaşım var,ayrıca bendede araç var, zorluk yaşayacak arkadaşlara yardım edebilirim..

sanıyorum mehmet kardeşiminde bir tavsiyesi olacak...herkese Selam

özel msj ile Ahmet arkadaşımızda bize destek verdi ,yakında bu konuya dahil olacak,bir kişi daha geliyor yani !!!

hadi bakalım biraz yavaş ama fena değil, 1 , 2 haftadan veya 1 aydan bir buluşma tertiplenebilir herkese mutlaka uyacak bir gün ve saatte...

Katılım için herkese teşekkürler,yalnız bu Team'in her üyesi bu Team'in aynı zamanda bir nefer'i ,yani diğer formdaki arkadaşlar veya çevremizdeki arkadaşlardanda
    bu Team'e ilgili bulmamız gerekli,bunun için çabalamalıyız...

Bu Kayseri'ye has bi grup olacak anlaşılan çünkü Kayseri'de bu işler zor oluyor.
    Başlangış için Silahsız ve Grupmansız bir grup bile olabilir , netice bir araya gelmek ve bu meşgul'ü Kayseriye yaymak olmalı amacımız..
    Bu meşgül'e heves etmiş bir sürü arkadaşlarım var fakat bir çoğu ilgisizlikten veya Kayseri'deki av-silah satıcılarının ilgisiz ve bilgisizliğinden şikayetçi (mesela adamın biri(satıcı) yaylı silahı boşken tetik düşürmem için elime vermişti dandik bir marka silahı, 3 ihtimal vardı ; ya bu ne böyle dandik bişey bu deyip bu işten vaz geçecektim,ya o dandik markayı alıp elimde kesinlikle patlayacagına eminim ki patlayınca bu işten vazgeçecektim ,ya da çok azımızın yaptığı gibi Yatagun ve AirGunTürk ile tanışacaktım..) çok şükür ki bu forum dayım!!!

Bir grup olmak Kayseri'ye faydalı olacaktır havalı silah ve atıcılık adına ki özellikle ben tek tek arkadaşlarımla Kayserî'deki av bayilerini bilgisizlikleri hakkında uyardım ve uyaracağım...
    Ayrıca Kayseri'den gelecek yeni üyeleri takip edip bu hobiye ısınma ve başlangıç için tavsiyelerde bulunacağım tabi tüm forum 'daş ların yardımıyla...

Diğer Team 'lerden , Admin 'ler den bu konuya katılmaları ve tavsiye vermelerini rica ediyorum,Kayseri'de heveslide çok , alıp hayal kırıklğına uğrayanda çok,bilgiye erişemeyende çok ,aradıkları bilgilere armut düş ağzıma düş zihniyetiyle bakım araştırmayıp ilgisizlikten yakınıp bırakanda çok,yanlış yönlendirilende çok ,silah alıp atış yapacak arkadaş ve yer bulamayıp vazgeçen de çok vs.. ama hepsinin ortak noktası hepside bu yazdığım vs..sebeplerle bu harika yaşam tarzını terk etmişler...

Kayseri'yi kazanmak Türkiye'yi kazanmak diyorum herkesden yardım ve tavsiye istiyorum,Kayseri'yi bu yaşam tarzı ve hobi dalında bari olsun ot gibi memleket söyleminden ve kaderinden kurtaralım..diğer formlarda Kayseri'li hobi'daşları toparlamak için yardım diliyorum...

İlgili herkese şimdiden Allah Razı Olsun,Teşekkür ederiz...

bilgi ve birikimlerini esirgemeyen forumdaşlarıma teşekkürü bir borç bilir,acizane konu başlığıyla ilgisi olmayan bir kaç soru daha sormak isterim..saat geç oldu ama bu pcp aklıma girdi gireli kafam hergun bununla meşgul,pcp işine detayları ile öğrendikten ve kavradıktan sonra tercihimi,isteklerimi olgunlaştırıp seneye mutlaka pcpli olacağım. (pahalı zevk iyi karar vermek lazım,revo alıp t12de işimi görürdü demek istemem)..şimdilik bir yaylıyla idare ediyorum, fenada değil...

+pcp de özellikle kabze tup cinslerinde bende bir korku oluştu..200bar çok yuksek bir basınç,tabi bunu yapanlar ar-ge , ür-ge yapmıştır ama
    en nihayetinde insan yapısı,tup patlaması,fırlaması gibi herhangi bir kaza duymuşlar veya görmüşlermidir,böyle bir durumun olasılığı nedir?,
    nelere dikkat etmek lazımdır...

+fx revulation 'da yeni pelet otomatik sürüldüğü için mekanizma kurma hareketini yaparken extra hava tuketiyor mu?
    yani sormak istediğim elden kurma 500cc pcp nin tüpü ,oto kurma(fx revo) 500cc pcp den daha uzun kullanımamı sahiptir?..gibi..

tevsiye için teşekkürler, bende aynı düşüncedeyim 50 60 mt iyi..

+ pcp de kolay değil anlıyorum fakat 200mt imkansız sayılcak derecede değil heralde değilmi?
    yani bir t12 nin gücü 200 ve üzeri için yeterli mi değilmi? yoksa fx revo mu?

bs,;s arkadaşlar 100mt de 50*50 hedefi dürbünsüz,gez son ayarında, hedefin biraz üst tarafına nişan alarak vuruyorum(artık havaya ateş ediyorum yani),diana magnum pellet ile , bu normalmi? daha uzağa atış yapamadım isabet zorlaşıyor çok aşağı vuruyor,hedefin çok üstüne nişan almam gerekiyor nişan almak imkansızlaşıyor söyleyeceğim...

bununla yapacaklarım bukadar mı? mesafe olarak..

neye dikkat etmeliyim , yanlış yaptığım bişey mi var?

daha uzağa atmada başka dikkat edilecek hususlar varmı?

yoksa yaylıdan yar olmadı , pcp mi çare... :S

Arkadaşlar yeni başlıyorum ve diana'yı tercih ettim. (henüz tedarik sürecinde,yatagun'dan aldım),çünkü ilk başlarken herhangi bir sebeple hüsrana uğramak istemedim,fakat mod34 hakkında fazla bilgi yok , yardımcı olursanız sevinirim..

-1000fps diyor fakat 800fps dolayına anca çıktığı soyleniyor.(bence forumda bir fps taplosu olması lazım işin üstadlarına duyrulur..hani 200fps şu kadar mesafede isabet ve şişe kırar veya pirketi deler veya 800fps 200mt mesafeden isabetli atış yapabilir,2cm tahtayı deler... gibi tüm tecrübeler toplanmalı ve böyle bir taplo herkesin işini kolaylaştırır ve ne istediğini netleştirir bence,çünkü bu güçlerin ve hızların uygulamada herkes ne manaya geldiğini çokta bilmiyor işin açığı..)

-isabetlik nasıldır? 100mt - 200mt isabet atışları yapılabilirmi?

-dürbün düşünmüyorum, gez,arpacık nasıldır! yanı nasıl sıfırlama yapılır ve mesafe atışlarında nasıl ayarlanır?

yardımınızı bekliyorum teşekkürederim.(ayrıca bu forum olaylarına ilk defa giriyorum pek alışkanlığım yok,bir kusur varsa aff ola)