sideprensi07 adlı kullanıcının mesajları

hatsan hiç kullanmadım ama sağlam tepiyor dampa ayak olmayınca dürbün takmak zor. rodajı tamamlasa bile dampasız olmaz gibi geliyo.

vayy babo vayy desene aynı benim optima550 gibi 6 kutu saçma attım hala dürbünü üzerinden atıyor bende satdım dün ohh be.peki şimdi ben ne alacağım yaaa senin bahsediğin dampa ayak çok pahalı dostum...20 ytl ye ucuz tek parça ayak var ama ona rağmen benim optima stoper vidasını kökünden kopardı öff öff webley raıder mi alsam ne yapsam ???

ben optima550 yi aldığımda 10 mtreden bira şişesi vuramadım vallah sonra alıştım gez den arpacığı ne kadar görmem gerekdiğini...yaa arkadaşlar bende alcamda mümkünse yakın mercek arpacık gez ve tetik tertibatını foto haline getirebilecek arkadaş varsa gerçekden çok memnun olurum.. :huh:

Her PCP silahı olanın bence birde pistonlu silahı olmalı diye düşünüyorum,tabi bu beni fikrim,Patriotu bu fiyata bugün aldınız aldınız bir daha bu kalite bu fiyata böyle bir silahı alma olasılığınız çok az,PCP her zaman alabilirsiniz,hatta yaylınız nasılsa tek atacak,PCP içinse çoklu atım olanağı olan bir model tercih etmenizde fayda var ve bu silahıda en ucuz olsun derseniz,biraz daha bekleyin çok yakında Webley Raider 10 lu atım özellikli olanı piyasada olacak ve fiyatı da sanırım yine tekli Raider e yakın olur.

ALLAH senden razı olsun mustafa abi vallah bu raıderı tek atışlı olduğunu bilmiyordum bencede gerek yok tek atışlı pcp ye....mesaj anlaşıldı webley patriot 4.5 de kara verdim bu hafta içinde sıpariş verebilirim

1.Nesil dediğimiz,ingiliz parçaların kullanıldığı modeller 4,5 yada 5,5 birabir aynı.

doğrudur abi yanlız şimdi kafam karıştı şimdide bu webley raıder naşıl bişey bu abi nerde satılıyo bu fiyatıda diğer pcp lere göre cazip geldi maddi sorun yok aslına bakarsan abi bende pcp grubuna katılmak istiyordumki fiyatları görünce biraz fren yaptım ama bu akşam bu webley raıder ı görünce 2 ye bölündüm karasızım yardım et abi

öyle oldu dostum ama deneyeceğim dürbün powerline olunca fotograf makinesindende bakınca dürbünün artı kelini göremiyorsun görüyoruzda eeh işte resim haline getirince gözükmüyor böyle oluncada yaptığım işin detaylı bir açıklaması olmuyacak...neyse şimdilik özür diliyorum geçici bu arıza sebebi ile ama bu arada fikrim geldi...kismetse yarın olacak inşallah

Teknik doğru, fakat bunun uygalanan yöntem, yani laser pointer'i bant ile namluya sabitlemek çok pratik olmaz,
    özellikle FAC sınıfı güçlü tüfeklerde, tepmenin kuvvetli olması sebebi her atış sonrası laser farklı farklı noktaları gösterecektir.
    Ayrıca bant'ta bulunan kimyasalların, tüfeğin namlu dışındaki boyasına uzun vadede zarar verecektir.
    Bunun yerine 5-10 liraya tornacıda, namluya laser pointer'i sabitleyecek basit bir düzenek yapılması daha
    uygun olacaktır. Neticede dürbün sıfırlama işi en temel amacımız olan hedefi vurmanın anahtarıdır ve dürbün
    sıfırlama işini hemen her atış öncesi yaptığımızı düşünürsek bu çok daha doğru bir çözüm olacaktır.

dostum sanırım beni yanlış anladın o bahsetdiğim lezeri direk namlunun ucuna ğeçireceğiz sadece dürbün ayarlamak için işimiz bitince lazeri tekrardan çıkaracağız.(not:lazeri namlunun altına yada üstüne deyilde saçmanın çıktğı yere düzgün bir şekilde sabitliyeceğiz sonra hedefe kaç metreye sıfırlamak istiyorsak lazeri o mesafedeki hedefin tam ortasına gelecek şekilde tüfeğimizi varsa mengeneye sabitliyeceğiz.sonrasında bize düşen dürbün den direk hedef noktasındaki lazeri ışığını görüp dürbün ayarını (dürbünün içindeki artı işaretini kırmnızı noktanın üstüne gelenciye kadar sag sol yukarı aşagı ayarını yapmamız gerekecek....avrupa ülkelerinde yivli tüfeklerin dürbünü nü ayarlamak için kullandıkları mermi büyüklüğündeki lazer ışığını namlu içine sürüp( mermi sürer gibi) sonrasında dürbünden bakarak ayar yapıyorlar hiç mermi atmadan..daha sonrasında çok ince ayar gereke bilir bu gerçek yivli tüfeklerde ama havalı tüfeklerde durum değişebilir bende tek ayar yapıyorum sorun yok...ayrıca avrupa ülkelerinde havalı tüfekler için üretilmiş 4.5ml ve 5.5 için ebatında lezer li ışıklar satılmaktadır 10 dolardan başlıyor fiyatları

dürbün ayarlamakmı bu teknik ile çocuk işi ....sana gerekli olan bir adet mengene yoksa gitt su tesisatçılarına bu işi onların mengenesi ilede yapabilirsin....ve diğer gerekli olan bir adet lazer o ucuz olan anahtarlık lar için işte ondan..namlunun ucundaki varsa susturucuyu sök kardeşim sonrasında o lazeri düzgün bir şekilde yamuk yumuk olmayacak bir şekilde namlunun ucuna bantla (kalem gibi düz dursun namlu ucunda) dürbünü kaç metreye sıfırlamak istiyorsan örnek 30 metre o noktaya bir hedef koy lazer direk o naktanın tam ortasına bakacak şekilde pozisyonu nu al.sonrasıma dürbünden hedefe bak lazer nereyi gösteriyor ise ayarı o yönde yap..... youtubeye bore sighter yaz orda yaşlı üzerinde kırmızı gömlekli bir adamın videosu var bu gerçek yivli tüfeklerde bir tek kurşun atmadan nasıl dürbün ayarlanacağını gösteriyor....pc işinden fazla çakmadığımdan video nasıl indiriliyo bilmiyorum