sideprensi07 adlı kullanıcının mesajları

abicim ben bu paletler temizlemiyor demiyorum elbetde temizler namluyu.. benim kendi düşüncem ister uygulayın ister uygulamayın saygılar g;$ig;$i

dostum gene al bu temizleme paletlerini.sana tavsiyem hiç olmazsa 1 ayda olsun namluyu birkere mazot ile temizle. bu mazot yiv setinin arasına yapışan saçma tozunu yada başka deyimle saçma parçalarını sööküyo yerinden ama bu temizleme paleti aynı işi maalesef göremiyo.ayrıca bu temizleme paleti namlunun içinden yüksek hızda çıktığı için önünde ne varsa silip götürüyo ancak yiv setlerinin arasına giren parçacıkları temnizlediği söylenemez doğrusu saygılar g;$i

slm arkadaşlar ben benim tüfeğin namlusu her 250 atış sonrası namlunun içine siprey yağ püskürtüyorum ve namluya giren yağın namlunun diğer ucundan çıkmasını sağlıyorum nedenmi namlunun içinde kalan saçma parçacıkları bu şekilde birnevi dışarı çıkmasını sağlıyorum ki öylede oluyo...sonrasımı o temiz yağ namludan çıktığında siyahımsı gibi bir renge bürünüyo...sonrasında daha önceden hazırladığım saçma büyüklüğündeki pamuk parcacıklarını ortalama 6 adet bunlardan 3 tanesini siprey yağ ile yağlıyorum ve bu 3 tane yağlı pamukğu en sona bırakıyorum...diğer 3 tane pamuk ğu tek tek namlunun içine koyup tetiğe basıyorum son işlemde ise o yağlı olan pamuğu namluya koyup tetiğe basıyorum...şahsen ben bu şekilde temizliyorum namluyu ayrıca her 500 atışda daha önce açık hava bekletdiğim mazot dan namlunun içine bir şırınga yardımı ile mazot enjekde ediyorum sonrasında namlunun her 2 tarafınıda yumuşak plastik ile kapatıp namluyu çalkalıyorum 10 15 dakika bekletiyorum mazotu namlunun içinde sonra kala mazotu boşaltıyorum ardından namluyu güneş koyuyorum yaklaşık 1 bekletiyorum...NOT; bu mazotlama kısmını tüfeğin namlusunu yerinden çıkardıkdan sonra yapıyorum....) sonrasında namluyu yerine taktıkdan sonra tekrardan daha önceden hazırladığım saç ma büyüklüğündeki pamuk tanecik lerini saçma haznesine koyup tetiğe basıyorum bu işlemi 5 6 kez yapıyorum.işlem bu kadar arkadaslar namlu pırıl pırıl ... ;tese;kkur;tese;kkur

Arkadaşlar,

Paraya kıyın dampa ayak alın. Kıracağınız dürbün paralarıyla amorti edersiniz. :P

vallah dostum dampa ayakdan 2 model var bir tanesi 20 ytl diğeri 152 ytl görünüm aynı.... sanırım kalite farkı var 20 ytl likden sipariş vercem bir adet ama ürün güncellenme aşamasındaymış u½%;

güzel bir tüfek ama çok pahalı dostum bune 2225 ytl ben bu tefin bir alt modelini görmüştüm yabancı bir sitede 1225 dolar.bu gün aklıma bir fikir geldi pazar günü atış yerine bir masa bir adetde mengene götürecem.maksadım kullanıcı hatasını sıfıra indirebilmek 80 100 120 metreyi denemek istiyorm.70 metrede her hangi gibi bir sorun olmadı biraz zorlandım yaptığım araka arka atışlardan sonra

slm arkadaşlar henüz bu sitede yeni olmama rağmen gayet güzel hoş bir dostluk ortamı gördüm ve sizlerin beni bu konu aydınlatmanızı bekliyorum. ;tese;kkur internetde gördüğüm okuduğum kadarı ile bazı arkadaşlarımız açıklama yapmış örneğin bir arkadaşımız 150 metreden ördeği düşürmüş ve yine buna benzer bir kişi 150 metren 1 parmak boruyu vurduğunu söylüyo ?( ?( ?( hattaa bir arkadaşımız 200 metreden bira şişesini vurduğunu ve saçmanın şişeyi delip geçtğini söylüyo sizce böyle bişey ne kadar inandırıcı geliyor?piyasada o mesafelerde hedefi vurabilecek havalı tüfek varmı? beni bu konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim.ayrıca sizlerin yaptığı uzun mesafe atışlarıda burada benimle paylaşırsanız çok sevinirim ;tese;kkur ;tese;kkur ;tese;kkur ;tese;kkur

Eski nesil Patriot yoktu bende mod 125 5.5 aldim durbunude adam gibi bagladik artik hafta sonu sifirlama yapmaya gidiyorum.

Herkese fikirleri ve bilgilerini aktardigi icin teskkurler.

hayırlı olsun yeni havalın kardeş.yanlız bir şey sorcam bu yeni hatsan ile dürbün sıfırlama tüfek henüz çok yeni iken dürbüne zarar vermezmi sence?ben benim optima550 yandaki resimdeki havalı tüfek ile 3 kutu attım halaa dürbün takmaya korkuyorum hem dürbün ayağını hemde dürbün merceğini bozacağı kanısındayım.ki öylede oldu benim eski dürbünü taktım 4 5 atış sonrasında dürbün ayağı yerinde çıkmaya başlıyoo bende.şimdi ben bu pazar 250 atış daha yapacağım sonrasında dürbün takmayı düşünüyorum.tüfekde geri tepme olayı var olduğundan bence hemen takma dürbünü.saygılar

benim tavsiyem 5.5 ml den yana.nedeni ne gelince ben geçen hafta 1 adet optima550 yeni versiyon sıpariş vermiştim orda hem 5.5ml hemde 6.35 vardı 2 sinin saçmalarını şöyle bir yanyana koydum 6.35 baya bi gözüme büyük geldi ve 5.5 ml almaya kara verdim.50 metre atışlar süper tekila şişe si gibi kalın şişeyi buz etti 70 metreyi denedim o mesafedende kırdı ancak 50 metredeki gibi buz edemedi.ama genede 5.5ml derim ben sana dostum ayrıca palet temin etme şansın yüksek 5.5 ml de bol şanslar