Şuayip GÖK adlı kullanıcının mesajları

Bence çok tehlikeli ve bir o kadarda gereksiz bir oyun olmuş. İllaki oynayacaksanız Airsoft kullanın. Yatay atış yaptığınız ve kurşunun yol alabileceği en az 500-600 Mt yarıçaplı bir alanda canlı olmadığına nasıl emin olduğunuz. Bir bağcı, yada piknikçi, yada kafası esmiş araziye çıkmış birilerinin olmadığından %100 eminmiydiniz. Durduğu noktayı görmediğin bir kuşunu asla atmayacaksın. Umarım örnek alınmaz. Hatta umarım moderatorler konuyu siler. Videodaki arkadaşlarla yada videoyu hazırlayıp sunan arkadaşlarla kişisel sorunum yok. Ama olmamış bence...

Ya bizim bu silahlar araba kaportasını da deler mi acaba?
    Mustafa abi köyde eski araba yokmu? :D :D :D

Dayımda diananın bir modeli vardı şimdi tam modelini hatırlamıyorum ama Renault 19 arabanın sol ön kapı kaportasını delmişti. :rolleyes: Yüz kere söyledik bu tüfeğin tetiğini yaptır diye dinlemedi. Birgün şoför mahalinden atış yapmak için tüfeği namludan kırdı, pellet koydu ve kapatmasıyla tüfeğin patlaması bir oldu. Sol ön cam açıktı. Pellet sol ön kapının içinden geçmiş, çamı kırmı ve kaportadan çıkmıştı rofl.gif . Yanı eski bir diana Renault 19 kaportasını delebiliyor. Tecrübeyle sabittir lolflag.gif lolflag.gif

Tek seferde doldurmak her zaman iyi değildir. Yüksek basınçta pompa ısınabilir ve arızalanır. O yüzden pompa ısısına dikkat etmelisin. 0-100 tek seferde olabilir belki ama 100-200 bar arasını 3 defada felan doldurmalısın ki pompan uzun ömürlü olsun. Bunlar farazi rakamlar. Hepsinden önemlisi pompanın ısısını kontrol etmelisin.

Tüfeğiniz hayırlı olsun. Pompa ile doldurmak biraz zahmetli iş olarak belirtiliyor forumlarda. Biz eskiden çiftçilik yaparken traktör, iş makinesi v.s tekerlerini tamir edip pompayla şişirirdik. Ben ordan alıştım sanırım. Pompa güç veya vucut ağırlıgından çok teknik bilgi gerektirir. Bir defa vücudunuzu doğru kullanmayı öğrenirseniz pompanın ısınmadığı varsayımında tek seferde doldurursunuz yorulmadan. Pompa kullanma tekniği ile bilgi edinmenizi tavsiye ederim. Ben Gladitor kullanıyorum ve hill pompa ile dolduruyorum. Topu topu 72 kiloyum, yorulmuyorum bile. g;$i

Konu başlığı açtığınız için yalnızca size değil buradan tüm formdaki arkadşlarım için söylüyorum, Ben de bir avcıyım hatta av hastasıyım ancak lütfen en azından Ağustos ayına kadar hiçbir canlıya tüfek atmayalım, tamamı bu mevsimlerde yumurtaya yatmış durumda hatta sıcak bölgelerde yavru çıkaranlar bile olmuştur.

Kesinlikle katılıyorum. ;d;

Selamlar. Silahınız tekrar hayırlı olsun. Bakınca göz dolduruyo. Ama bu silahı nasıl kıyıpta böyle yerlere koyuyorsunuz. Benim bile burdan inşallah çizilmemiştir dediğimi duyarsınız umarım :)

buluşmalarınızın isimlerine bayılıyorum :)afrikadaki kabilelerin ayinleri gibi ;,;- ah keşke memleketimde de buluşup atış yapacak güzel vakit geçirecek hobiseverler olsa.yakında dayanamayıp belediyeden anons yaptıracam ya da televizyona reklem filmi verecem kimse yokmu diye ;kihhik, gerci kimse yokmu derneğiyle papaz olabiliriz telif hakkı yüzünden ;kihhik,

Sen bağevi işini hallet, buluşma ilan et ben gelicem zaten de gelende olacaktır emin ol ;)

Bıçaklara karşı anlayamadığım bir negatiflik var içimde. Elhamdülillah Müslüman olmasam reakarnasyona inanıp önceki hayatımda acaba bıçaklamı öldürüldüm diye düşüneceğim. Acaba küçükken bişey yaşadımda unuttum mu. Ben çok soğukkanlı ve korkusuz bir insanım. Korkum olursa inadına üstüne giderim ve alışırım bir şekilde. Onlarca bıçak aldım bir ara. 5 cm den yarım metreye kadar bıçaklarım oldu. Ama yine anlayamadığım bir şekilde negatiflik oluşturdu bende. Bayramlarda kurbanlarımı kendım keserim. Koyun dana farketmez. Ondan mı acaba diyorum.

Selamlar.
    Bende Gladiator için sadece pompa kullanıyorum. Hill pompa. 200 ile 160 bar arası atış yapıyorum tekrar dolduruyorum. 72 kiloyum ve hiç sıkıntı çekmeden dolduruyorum. Dayım 85 kilo o dolduramıyor :) . Biraz teknik işi yani. Scuba düşünmüyorum, pompa daha iyi. Çünkü atış yaparken her atış daha özel oluyor. Her atışta içinizden bişey kopuyo sanki. Çünkü her atış sonrasında 5-10 pompa ve zahmet demek. Böylelikle ota çöpe atmıyorsunuz. Ben inadina pompa diyorum...

Bu videonun ardından açılan diğer videolara dalmışım. Bi saattir onlarcasını seyrettim. Gerçekten harika. Hobi böyle bişey işte.