absak adlı kullanıcının mesajları

evet bendede dolum ucunun oringlerini kesti muhtemelen oringler biraz büyük veya dolum deliğinin kenerları çok keskin delinmiş ben biraz törpüleyip yumuşalttım oring ciden biraz daha küçüğünü alıp değiştireceğim

o ringi kesen kısım, dolum portunun içinde bulunan hava deliği.bu delik havşa açılmadığı için oringi kesiyor. nasıl çözülecek bilmiyorum.

ben de aldım bu pcp yi. yalnız bi sorunum var. dolum ucunu takıp çıkarttığımda dolum ucunda bulunan o ring kesiliyor. bu sebeple dolum esnasında hava kaçırdığı için dolum yapamadım. oring değiştirmenin çözüm olacağını zannetmiyorum. sizde böyle bi sıkıntı oldu mu. bi çözüm öneriniz var mı?

bölüm 5 iyi seyirler

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

bölüm 4, iyi seyirler

Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

bölüm 3, iyi seyirler.

belediyenin bundan haberi varmı? yol yakınken geri dön vazgec yaptıgını yıktırırlar ustune bırde ceza yersın. madem işe başladın prefabrik yap en ucuzundan sebebini anlatacağım. kümes dahi yapsan plan projeye tabi heryere kağıt parası odemek zorundasın yapıp bitirsende ilerde diyeceksinki birde elektrik su olaydı. yaz kış kalırım burda derken tek rakibim toki demeye başlıyacaksın. prefabrikte plan proje vs kağıt parası vermiyorsun birde öğrendiğime göre elektrik su da bağlanıyormuş sorun çıkarmadan. önce en ucuzundan prefabriği yap abonelikleri al sonra kaçak ne yapacaksan yap.

arkadaşım uyarı için sağol. arazi arkadaşıma ait, arazi üzerindeki kullanım hakkı da. gerekli izinleri aldığını biliyorum ama ne işlemler yaptığını bilmiyorum. benim için önemli olan güzel vakit geçirmek. bu yapı yıkılacak dahi olsa, bence izleyip keyif almak önemli ;)

mrb. arkadaşlar. videoda göreceğiniz arazi arkadaşıma ait (300 m2). bir gün bana kamelya satın alacağını söyledi. ben de ben yaparım dedim . o da bana kendine has şivesiyle " Essahmı Diyon" dedi:) ben de neden olmasın dedim. benim hobiden dolayı elimde çeşitli ağaç işleme makinaları olduğundan sadece malzeme parası vererek boş zamanlarımızda yavaş yavaş yapabiliriz dedim ve malzemeleri alarak başlangıçta kamelya olarak düşündüğümüz ancak arkadaşımın çok sık fikir değiştirmesinden dolayı bağ evine çevirdiğimiz yapıyı yapmaya başladık. tam olarak bitmedi ama ilk bölümünü youtube da yayınladım. diğer bölümleri de yayınladıkça buradan sizlerle paylaşmayı düşünüyorum. umarım beğenirsiniz, iyi seyirler.

tebrikler elinize sağlık

teşekkürler

Güzel olmuş elinize sağlık, bant yerine karşılıklı mıknatıs da kullanılabilir. Mıknatısları vurmamak şartıyla :)

teşekkür ederim, mıknatıs mantıklı.

elinize sağlık, kağıdı tutturmak için kırtasiyeden alacağınız sekreter altlığının kıskacını sökerek kendi hedefliğinize monte edebilirsiniz, bant taşımaya son.☺

teşekkürler, iki adet hem alta hem üste yapılabilir, hedef rüzgardan savrulmasın diye.

elinize sağlık.
    bu haliyle atış yaptınız mı?
    yaptıysanız sonuç nasıl oldu?

teşekkürler, henüz atış yapmadım, yapınca sonucu paylaşırım.

Merhaba arkadaşlar, bu gün kendime yeni bir hedeflik yaptım. Kullandığım malzeme alüminyum. çerçeve iç ölçüleri A4 kağıdı boyutunda.
    rahatça açılıp kapanabiliyor. taşıması kolay ve hafif.

yükseklik= 60 cm
    genişlik= 26 cm
    arka ayaklar = 40 cm

Ben arazide kullanmak için yaptım. çerçeve içerisine 2.5-3 mm lik sac levha takılırsa ev içerisinde de rahatlıkla kullanılabilir diye düşünüyorum. çerçeve ön kısmına cam masa üzerinde kullanılan plastik malzeme monte ettim.
    arkasına sac konulduğunda pelletlerin geri sekmesini engeller. sac olmadığında da hedef kağıtlarını rahatça yapıştırmak için kullanılır. bunlarda bitmiş halinin resimleri.airgunturk.com/attachment/33652/airgunturk.com/attachment/33651/airgunturk.com/attachment/33653/airgunturk.com/attachment/33653/airgunturk.com/attachment/33655/airgunturk.com/attachment/33656/

vay be ne yusuf bey miş arkadaş :)ben de az önce alışveriş yapmak için sitelri geziyordum. aksu avda gezerken bir bakayım forumda birşeyler yazılmış mı diye baktım. kararımı verdim aksu avdan alıyorum şimdi :)

kesinlikle pişman olmazsınız. ben de bi kaç ay önce alış veriş yaptım kendilerinden. çok yardımcı oldular, her anlamda.

bir zamanlar mod 125 kullanırken aynı sorunla karşılaştım. buna benzer bir çözüm de ürettim. dürbün içinde artı kılın talı olduğu bir halka vardı. bu halkanın içine girecek büyüklükte bir plexiglas kesip üzerine de maket bıçağı ile beğendiğim bir artı kıl resmini çizdim ve taktım. çok hassas olmasa da bir artıkılım olmuştu ve dürbün tamamen dağılana kadar kullandım. maket bıçağı ile çizmeme rağmen, mercekten bakınca kalın bir görüntüsü vardı artıkılın. daha ince bir bıçakla ( neşter olabilir ) çizilirse güzel bir artıkıl olabilir.

yukardakinden farklı olarak saç kılı ile de bir denemem oldu, başarılıydı yalnız mil dotsuz olduğu için çok kullanışlı değildi.