absak adlı kullanıcının mesajları

Mrb arkadaşlar; yapmış olduğum bulpup condorda gözüme batan ve atış esnasında beni rahatsız eden bir bölüm vardı. bu kısım yanak dayama aparatının olmamasından kaynaklanıyordu. o yüzden bende kundaktan artan cevizle bu aparatı yaptım. yapım aşamasının videosu aşağıdaki linktedir.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

:thumbup: bekliyoruz merakla..
    o zaman nasıl duracak bakalım ..

şu sulu kaplama tekniği hidrografik baskı dedikleri şeymi oluyor..

ilerde muhtemelen olacak gibi :) bişeyler yapmadan duramıyorum.

hidrografik kaplama ile ay şey galiba. youtube da baya bi uygulama var.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

çok güzel olmuş, emeğinize ellerinize sağlık..
    ama;
    acaba sadece kundak kaplansaydı, özellikle bu tüfekte nasıl olurdu diyede geçti kalbimin bi köşesinden ;)

teşekkürler. aslında benim düşüncem tüfeği tamamen kamuflaj desen yapmak(Sulu Kaplama Tekniği ile). bantı saracağım en kolay yerler kapladığım alanlar olduğu için böyle bi deneme yaptım.

Deniyorum bulamıyorum alta vuruyo alta alıyorum sola vuruyo lefte kaydırıyorum bu sefer sağa vuruyo veya saçma bi sekilde uste vuruyo durbun mu oynuyo diye tam vurdugu yeri arti kila hesaplayip ortaladim tam ortadan vurdu yani durbun oynamiyor veya hatali degil ama gel gelelim arti kili ne asagi yukari ayarini ne de sag sol ayarini ayarlayamiyorum su anda bir karis alta 5-6 cm kadar soluna vuruyor

dürbünde bi bozukluk olmasın ?

Kasım, Condor'un tamamlanmış Bull pup versiyonunu görmemiştim, güzel olmuş. Regülatör veriminden memnun musun?

evet İzzet abi nihayet tamamlandı, seninde bunda emeğin büyük tabi. e-tac regülatörden istediğim verimi alamadım, tabi bu benden kaynaklanıyor olabilir. proje esnasında çok fazla söküp taktım, o yüzden heralde. çareyi mustafaya yeni bi regülatör yaptırmakta buldum. krono sonuçları da benim için gayet tatmin edici oldu.
    CONDOR'A YENİ MUSTAFA EKİZ REGÜLATÖR
    şimdi geriye isabet konusu kaldı. onu da önümüzdeki zamanlarda farklı mesafelerde atış yaparak denemeyi ve burda paylaşmayı düşünüyorum.

mrb. arkadaşlar, bugün regülatörün de takılmasıyla biraz atış yapayım dedim. önce sıfırlama atışı yaptım. daha sonra 30 m de grupman denemsi yaptım, hava biraz rüzgarlıydı. mustafa(ekiz) nın yapmış olduğu moderatör ve namlu ceketini de resimlerde görebilirsiniz.(üzerindeki çizikler benim hatam) moderatör ve ceket çapı 40mm. moderatör boyu 180mm, ses kesme çok iyi.
    bunlarda resimler;
    ?tiny=1?tiny=1?tiny=1?tiny=1?tiny=1?tiny=1

Eline sağlık Mustafa. Condoruda ehlileştirdinya daha ne olsun. Kasım bey sizde gülerek kullanın. Condor ayrı bir dünyadır. Mustafa nın atölyesini ziyaretimde condor üzerinde görsel çalışmalar da yaptığını görmüştüm. Resim paylaşırmısın. Merak ettiğim diğer husus güç ayar düğmesi kullanılabiliyormu sabitlenmişmi ? :)

teşekkür ederim. şimdi sadece isabet testi kaldı, o da güzel çıkarsa gülerek kullanacam İnşallah. condor sanki benim için yapılmış, seviyorum bu aleti. şu an tamamlamam gereken bi kaç ayrıntı var daha sonra fotoğraf ve video yayınlarım. Mustafanın yapmış olduğu namlu ceketi ve moderatörü de görmüş olursunuz. güç ayar düğmesi çalışıyor sabit değil :)

mrb arkadaşlar, benim bullpup condora Mustafa(ekiz) nın yapmış olduğu regülatörün sonuçlarını sizlerle paylamak istedim. burdan mustafaya teşekkürlerimi sunuyorum . ölçümleri namlu ucu krono ile yaptım. mustafanın yaptığı ölçümlerden farklı çıktı o yüzden. mustafa da yaptığı ölçümleri burada paylaşırsa kronolar arasındaki farkı da görmüş oluruz. regülatör yapılırken istediğim atış sayısı 40 adetti ama benim ölçümlerde 67 regüle atış çıktı lafı fazla uzatmadan ölçümlere geçelim;

REG.
    Mustafa Ekiz Regülatör

TÜFEK
    Airforce Condor Bullpup

PELLET
    H&N Baracuda 21,14 gn pellet

CHRONO
    Mk4 Combro Chrono

BASINÇ
    200 Bar-135 Bar

ATIŞ
    Regüle 67 atış