Black_Angel adlı kullanıcının mesajları

Günümüzdeki havalı silahların hiç şakası yok çok tehlikeli. Sırf barut ateşlemiyor diye ruhsatsız kişilere, her yaşı tutan parası olan kişilere silah satılmamalı. Adı üstünde Havalı SİLAH silah sonuçta. Bu işi seven masrafına katlanmalı ruhsatta 5 yılda bir çıkarılan bişey.

bu dediginiz çok ayrı bir mevzu.avla falan alakası yok.ben av için yazdım o cümleleri dikkat ettiyseniz. ayrıca bu işi seven masrafına katlanmalı diyorsunuz.ben ögrenciyim.200 liralık bir tüfegim var ve beni çok mutlu ediyor.şimdi ben 200 liralık tüfek için 200 lira verip ruhsat mı çıkartayım? (ruhsat fiyatlarından haberim yok,rakam tamamen atmasyondur,ama gereksiz bir kagıt parcasına kuruş verecegime gider pellet alırım o paraya)

Havalı silahlarda ruhsatlı olsun. Avlanacak insan yine avlanır, avlanmayacak insan yine avlanmaz

şu anda havalı silahları sadece atıcılık için kullanmayı seven çok fazla insan var,yada avı sevmeyip silaha merakı olan. siz kendi menfaatiniz için söylüyorsunuz.ruhsata tabi olsa sadece atıcılık yapmak isteyenler birde ruhsata mı para verecek?

Cevaplar için çok teşekkürler. Zoraki' yi bizzat görebileceğim bir adres verebilir misiniz? Kocaeli' ndeyim, İstanbul anadolu tarafı olursa daha iyi olur, yoksa da karşıya geçeriz artık.

konuyla alakasız ama,kocaeli üniversitesini kazandım.en aşagı 5 yıl izmitteyim.acaba haftasonları buluşma oluyor mu? yarın sabah gidiyorum gerçi cevabınızı uzun bir müddet okuyamayacagım.eger buluşma tarzı bir organizasyon düzenlenirse özel mesaj atarsanız sevinirim
    herkese iyi geceler

bende o devirlerden geçtim.5dkda bir karar değiştiriyordum,aceleyle gittim hatsan aldım.pişman oldum, keşke o paraya gamo cfx yada webley patriot alsaymışım dedim.şu anda tek amacım 2. el bir fxt12 veya yine 2.el (maddiyat anca 2.ellere yetiyor) airarms s410.fazlasında da eksiginde de gözüm yok.pcp olcak,sarjörlü olcak,uzun ömürlü olcak,başka beklentim yok

bütçeniz eger 430 € civarındaysa bence mod155/125 vs birşey düşüneceginize at44/webley raider(veya bütceyi artırıp fx t12) tarzı bir pcp düşünün derim.güç herşey değildir.pistonlu tüfekte güç arttıkça agırlıkta tepmede artar.bu sebepten dolayı 100 metrede isterse 5 şişeyi arka arkaya kıracak gücü olsun,isabet etmedigi sürece 1 tane bile şişe kıramazsınız.bu örnektir,tüfekle ne yapacagınız size kalmış,ister hedef kagıdına atın,ister şişe kırın,ister yag tenekesi delin.demek istedigim şey pcplerin kagıt üzerindeki hızı gamo1250 den düşük olsa bile(ki cogunun daha yüksek) sizi çok daha tatmin edecektir.tercihinizi pcpden yana yapmanızı öneririm.ha ayrıca söylemeyi unuttum.ilerde pistonlu size yetmez,pcp alma geregi duyarsanız; elinizdeki pistonlu tüfegi zararla satarsınız.çünkü artık pistonluları benim gibi ögrencler ve sideprensi kadir abim gibi pistonluya gönül vermiş insanlar dışında kimse almaz.bir yaylı/pistonlu tüfek sahibi olarak,devir pcp devri diyorum,iyi geceler