Codeprof adlı kullanıcının mesajları

10 yılda Yüzlerce kez çeşitli konularda onlarca farklı yerden online alışveriş yapmış birisi olarak söylüyorum ;

3 kutu pellet sipariş verdim, 1 tanesini yanlış sipariş etmişim 5.5 yerine 4.5 seçmişim, durumu bildirdim, arada fiyat farkı olmasına rağmen sorun etmeden kargomu yolladırlar.

Kargomu açarken şaşırdım, çok güzel paketlemişler. ( 3 kutu pellet için şahsen ben bu kadar özenip de paketlemem:) ) ;d; Üstüne bir de kep hediye etmişler.

şimdi bir şeye ihtiyacım olsada yatagundan alsam diye bekliyorum :) Gerçekten keyif verici oluyor alışveriş.

Bu kama'nın aynısı bende de var, Bendekinin üzerindeki yazı osmanlıca değil Türkçe :) en azından bendeki öyle, Üzerinde ilk satırda Kazım karabekir'in "YILMAZ TÜRK" Marşı yazar. Tahminimce 1920-30 lu yıllardan kalmadır. bendekinin haricen metalden Kılıfı da mevcuttur.

Ben Fantastik kurgularda ki Elf yazı stiline benzettiğim için almıştım. Çok hoş görünüyor. Yazılar sonradan kazınma değil, bizzat çelik sıcakken işlenmiş.

Hatırlatırsanız akşam evde Resmini çekip gösterebilirim size.

ama ikinci satırda yazanı henüz çözemedim. Her iki satırda farklı şeyler yazıyor diye tahmin ediyorum.

Türkiye'de Bu kadar kısıtlı ekipman ve sabırla böylesine kaliteli bir işçilik çıkartan birilerini görmek, gerçektende heyecanlandırdı.
    Tebrik ederim.

Acemiliğime verin,

Ben silahta Boya ve zımpara'dan başka bir değişiklik görmedim(okumadım), Konuda Hatsan'ın yapması gerekenin boya ve zımpara olduğunu bahsetmiyorsunuzdur sanırım. biraz daha açıklar mısınız?

birde şunlar var "kapalı arpacığı ve alttan sarkan kurma demirinin sas bükümü" bu konuda da birşey tavsiye etmemiş, sorunu belirtmişsiniz.

Başlık içeriğe oranla çok iddalı olmuş. Sanki hatsan firması bu dediklerinizi yapsa, bir daha bişey yapmadan oturup bir köşede beklese de olabilecek gibi geldi bana.

Başlık "Mod 88'için Hatsan'ın yapabilecekleri" olsaymış daha anlamlı olurmuş gibi geldi.

Genelde 4.5 yerine 5.5 tercih ediliyor Türkiye'de sanırım. Ben bunu tahribattan hoşlanmamıza bağladım :) yanlış olabilir tabiki.

Ama 6.35 de tercih edilebilir. Ama ben daha hiç görmedim 6.35 kullanan. acaba neden daha az tercih edildiyor.

dışına nasıl bir kaplama yapabilirim

Daha önce denemedim ama :) Yine Elektroliz yöntemi ile ( tek fark artı ile eksi farklı ) ALTIN,GÜMÜŞ vb Kaplama da yapılabiliyor, Tabi bu işi yapan ustalar sizin evde yapacağınızdan 10 kat daha kaliteli yapacaktır.

not : bu yöntem ile kaplamayı bilgi olsun diye yazdım, tavsiye ettiğimden değil.

DealExtreme.com Sitesinden Daha önce birkaç şey almıştım, sorunsuz geldi, hatta şu anda bile beklediğim 80$ lık 3 farklı siparişim var.

Söz konusu dürbün, Laser Pointer, Rangefinder gibi şeylerse, Ne olur bilmiyorum.

Yerli açık arttıma sitesinden bir Dürbün aldım, Gelen kutu DealExtremedeki ürünün kutusuydu...

Sanırım benim aldığım satıcı da ordan almış. Aldıktan sonra farkettim ben DealExtreme'de de dürbün olduğunu.

Ama ulaşması 3 ile 5 hafta arası sürüyor.

Elektroliz'de Soda Tavsiye ediliyor,
    iyotsuz tuz belki olabilir diyorlar,

ama ben bildiğin iyotlu tuzla da çok iş yaptım :) Olur mu; olur tabi... Ama sudaki iletkenliği SODA kadar etkilemiyor sanırım. Direnç testine tabi tutmadım.

not: Sodadan kastım , Çamaşır sodasıdır. Kaynak suyu olan soda değil.

Artık bir "Eskişehir Team" Yok galiba, Varsa Nerede, Nasıl görüşeceğiz ?

Haftasonları olan her türlü aktiviteye katılabilirim.

Elektroliz yöntemini denediniz mi ?

Ben 80-90 yıllık antika bıçaklarda elektroliz yöntemiyle çok başarılı sonuçlar aldım. İyi elektroliz Zımparadan daha iyidir. Silah olunca farklı bir durum olur mu bilemeyeceğim.

Bir kaba Su ve Soda koyuyorsunuz. 12 veya 24 voltluk bir adaptörün + ucunu Paslanmaz çelik bir yemek kaşığına, - ucunu ise paslanmış olan metale bağlayın. böylece suyun içerisine atın. 15 dk içerisinde suda kabarcıklar çıktığını ve pasın, Paslanmaz Kaşığın etrafında toplandığını görebilirsiniz.

Google'dan elektroliz + tüfek gibi bir arama yaparsanız faydalı şeyler bulabilirsiniz.