cekaa adlı kullanıcının mesajları

balık tutmayı öğretsek

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

konuyu buraya açmak zorunda kaldım adminler kusura bakmasınlar
    ;grin;;grin;;grin;
    kendi bildiğim kadarı ile chargun proyu anlatmaya çalıştım her ne kusur ettiysek eksiklerim olduysa şimdiden affınıza sığınıyorum

alta anlatığım kısımı doğru girmezseniz yanlış sonuç alınırrr..
    airgunturk.com/attachment/26336/

:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

toolbox içinde sıcaklık ve hava basıncı kısmını hızlı geçmişim

toolbox : environment
    air tempereture :hava sıcaklığı
    ambient pressure : hava basıncı
    relative humidity :sapma yüzde cinsinden girilecek

Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

hep istemişimdir, drone veya heli vurmayı. Birgün yapasın var, 40-50 tl lik bir ucan nesne alıp hover pozisyonda hafif hafif salınırken 20-30 mt den artikıla oturtup tetiği çekmek :):)

tabancayla güzel olur :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:
    artıkıl la zevk vermez bence 50 m sigara dikin bir adet ayakta atın artıkıl da aşağı yukarı ortalarda olur :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
    sonra oturarak atalım olmadı çünkü vuramadık ayakta g;$ig;$ig;$ig;$ig;$ig;$ig;$ig;$ig;$i
    5 atış dahası yasak ?(?(?(?(?(?(?(?(?(?(?(?(?(
    sıra geldi oturarak atmaya oldumu 5 te 1 olmadı ;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(
    haydi destek alalım insana destek şart vurabildik miiii <X <X <X <X <X <X <X <X <X
    anlıycanız bende drone var hem iide ağa babasından tbs discovery var kıyamammm <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    sıfır AA S 510 parası harcadık

yok yok illaki gelir bir göz atar arkadaş gerçekten yanlız kalmış tadını da alamamş keyfini de fena kaçırmışlar seçim yaparken ne istediğini bilmek çok önemli bana göre evlilik gibi bu meret seçim yaparken ona göre yapmalı iyi araştırmalı milletin başına neler gelmiş ben bundan ne bekliyorum öyle senelerini vermiş kişilerin atışlarını görünce ha bu bana yeter deyip almak yok aynı meretten insanlar neler yaşamış bakıp kendini nerde bulursa orada olmalı insan

Daha dün yaban tv de elin gavurlarını seyrediyrdum bende istiyorum şöyle memlekette güzel yivliler olsa USA daki gibi serbest olsa g;$ig;$ig;$ig;$i
    el oğlu 2000 m sniper lık yapıyor bizde yivli tüfek neredeyse yasak güzel memleketimin her yerinden maşallah keleş fışkırıyor sandık dolusu mu istersin kamyon kasası
    bodrum dolusu keleş her türlü mühimmat X(X(X(X(X(X(X(X(X(X(X(X(
    20 yıl geçmiş şöyle 1000m üzeri atış yapmayalı sonra savaş çıktı derler atıcıymış sniper mış ahanda burda yetişiyor memlekitimin sniperları başkada yok
    suriyede türkmenlere desteğe giden insanlar nerden öğrenecek te atacak ta

Geleyim arakadaşın konusuna bir tek tane pellet kaç para ona cevap versin sonra alamak istediği tüfeğe şöyle üstün körü bir baktım tekli fişek mi derler yoksa dolu mu derler
    1 adet fiyatı kaç paraymış sonra nereye gideceği belli olmaz 50 m de bir metre mi sapar orasını ben bilmem
    Fakat şunu ekleyebilirim 50 metredn sigara izmaritini 5 te 5 vuranlar var pcp ile buna ek olarak dürbününü iyi tanıyan klik, moa, rüzgar. derece , pellet bc hesabı yapabilen program kullanan hesap kitapla uğraşıp pcp ile kendini geliştiren ve pellet ile istediği yerde her şartta attığnı vuran insan 1500 m de iyi bir yivli tüfek ile her şey yapabilir anlıycan dostum biz de bu meretler ile boşuna uğraşmıyoruz gerçi ben 2 sene ara verdim fakat hiç bitmez bu sevda öyle bir kırma tüfek aldım yok kırma yeriydi falan kendini kandırmaktan baka bir şey değil fakat olumsuzlukları aşmak önemli olan doğru seçim yapabilmek belki yanlız kaldınız bu konuda :):):):):):):):)
    vaz geçip te almak istediğiniz tüfek kaç para merak ettim o fiyata eş değer bir havalı almadığınıza eminim bende siz burdan başlayın elinizdeki ni kenara koyun kendini ispatlamış bir pcp edinin saygılar her kusur işlediysek afff olaaa g;$ig;$ig;$ig;$ig;$ig;$ig;$ig;$ig;$ig;$i

Çok güzel videolar metehan bu soğukta tebrikler atışa aynı yere gidiyorsun bi zahmet bir ara haber ver bekliyorum video çekecek adamın yok galiba havalar düzelsin fırtına zamanı geçsin mutlaka ara :D:D:D:D:D:D

Şahsen ben bullpup a bayıldım hep istiyordum bir bullpup video lardan izlediğim kadarıyla gayet başarılı cebi düzeltelim bende alacağım bir tane
    çeşitli olması hoş olmuş benim tercihim bullpup modeli

zeis filan bilmem abicim 6000 eoru ya dürbün alacak delikanlı burada dolanmaz alınmaz alınamaz demiyorum her kişi alabilir tabiki de bizim camiada bir dürbüne o kadar para verene kadar 4 tüfek alır adam alaasından
    Hiç zawaroskinin şurası nasıl yada bu dürbün ile alakalı bir yorum okudunuzmu hiç bir yerede ben görmedim duymadım dürbün ile şans eseri baktım her çeşidine baktım palısından ucuzuna keşke bakmasaydım diyorum yukardaki yorumu o yüzden yaptım bütün delikler kapanıp ta eh fazala paramız var ne alsak diye bir gün gelirse o gün alırım hiç arakama dahai bakmam

Ben de fuarda sawaroski incelemiştim baya zaman geçti istanbulda fuara gelmişti sawaroski çeşit çeşit dürbünler getirmişti
    Öyle böyle değil bizim dürbünler onların yanında çırak bile olmaz o görüntü 4k desem az gelir herhalde o dürbünlerden kullanan abileri buralarda göremeyiz herhalde 2 3 bin den başlıyordu euro tabi 4500 e bir tane var dı allah öyle boll para nasip etse de bir gün alsak

Kolay kolay kimse dürbün önereceğini zannetmiyorum size
    fakat dünyada binlerce kişi bu tip dürbünlerle atış yapıyor ve attığını vuruyor
    her işin bir sınırı olduğu gibi başlangıç ve bitiş seviyeleri vardır
    havalı tüfeklerde gördüğüm dürbünlerin hepsi giriş seviyesidir
    onlarda fiyata göre yükselir
    fuarda gördüğüm bir swarovski dürbünü hala unutamıyorum
    rüyalarıma girmişti fiyat mı evet fiyatı 4500 euro cuk idi
    öyle bir görüntü müthiş idi ancak bu kadar olabilir dedirten cinsten bir
    dürbün idi gerisi size kalmış bizim kullandığımız tüfeğe ne tüp dürbünler
    takıyorsa kişiler sizde onlardan birini alıp kullanın

Merhaba
    Bu konu hakkında yazılanlar sadece dürbünsüz atışlar için olmalıdır şimdiye kadar edindiğim tecrübeye dayanarak dürbünlü tüfeklerde sıfırlama mesafesi
    düzgün bir şekilde yapabilmek için . Dürbününüzün parallax mesafesini bilmeniz yada bulmanız gerekir dürbününüzde parallax ayarı yok ise .......
    parallax mesafesinin önemi burda ortaya çıkıyor örnek bir video eklemek isterim atışta işte bu oluyor

peki hala dürbünümüz standart parallax ayarsız dürbün olduğunu varsayar isek sıfırlama hedef kağıdımızı dürbününü içinden bakarken gözümüzü kaydırarak artıkıl ın hareket etmediği
    mesafede sıfırlama yaparsak doğru bir sıfırlama yapmış oluruz
    Peki dürbünümüzde parallax ayarı var ise aşağıda ekleyeceğiğm video dan anlayabileceğimizi düşünüyorum kolay gelsin arkadaşlar